Płatności kredytów studenckich mogą zostać wznowione we wrześniu. Jak się teraz przygotować

Carol Yepes | Moment | Obrazy Getty

Jest tam na stronie internetowej Departamentu Edukacji Stanów Zjednoczonych: Wypłaty kredytu studenckiego zostaną wznowione po sierpniu. 31, 2022.

Sceptyczny?

To jest do zrozumienia. Departament Edukacji wielokrotnie ustalał datę zakończenia wstrzymania spłaty federalnych pożyczek studenckich, które rozpoczęły się w marcu 2020 r., A następnie zmienił ją w ostatniej chwili, aby dać pożyczkobiorcom więcej czasu. Przerwa została przedłużona sześciokrotnie, a większość kredytobiorców nie spłaciła zadłużenia od ponad dwóch lat.

Co więcej, czas tej rundy jest szczególnie wrażliwy, powiedział ekspert ds. szkolnictwa wyższego Mark Kantrowitz.

Więcej z Personal Finance:
Urząd Ubezpieczeń Społecznych nie zbankrutował: Co wiemy o świadczeniach
Jak mogą zmienić się podatki od świadczeń z Ubezpieczeń Społecznych
Dlaczego wiek emerytalny z Ubezpieczeń Społecznych może przekroczyć 67

Inflacja jest rośnie szybciej niż ma to miejsce od dziesięcioleci, a wobec zbliżających się listopadowych semestrów śródokresowych Demokraci prawdopodobnie nie chcą być tymi, którzy wydadzą milionom Amerykanów kolejny projekt ustawy, podczas gdy ich budżety są już napięte. Typowa spłata kredytu studenckiego wynosi około 400 USD miesięcznie.

„Myślę, że spłata nie rozpocznie się ponownie 1 września — dwa miesiące przed wyborami” — powiedział Kantrowitz. “Najprawdopodobniej moratorium na pożyczki studenckie zostanie przedłużone do pewnego czasu w przyszłym roku.”

Biorąc to wszystko pod uwagę, nie wydano oficjalnego ogłoszenia o przedłużeniu. Ostatnio podsekretarz stanu w Departamencie Edukacji, James Kvaal, powiedział w wywiadzie, że płatności miały zostać wznowione po sierpniu.

Tak czy inaczej, powiedział Kantrowitz, płatności w końcu zostaną wznowione.

„Pożyczkobiorcy powinni zacząć się teraz przygotowywać” – powiedział.

Oto trzy kroki, które pożyczkobiorcy mogą rozważyć teraz.

1. Zapisz cf

2. Zastanów się, który plan płatności ma największy sens

za pomocą kalkulatora

Witthaya Prasongsin | Moment | Obrazy Getty

Życie wielu ludzi zostało zmienione przez pandemię.

Jeśli Twoja sytuacja wygląda inaczej niż ponad dwa lata temu, warto przejrzeć różne plany spłaty kredytu studenckiego, aby znaleźć ten, który najlepiej pasuje do Twojej obecnej sytuacji.

Rządowe programy spłaty oparte na dochodach, na przykład, ogranicz swój miesięczny rachunek do części swoich uznaniowych dochodów. Niektóre płatności kończą się na zaledwie 0 USD, a każdy pozostały dług po 20 lub 25 latach powinien zostać umorzony. Tymczasem standardowy plan spłaty może obejmować większą miesięczną ratę, ale jeśli możesz sobie na to pozwolić, pozwala spłacić dług w ciągu zaledwie 10 lat.

Skorzystaj z jednego z kalkulatorów na uczennica.gov Lub Freestudentloanadvice.org aby porównać plany spłaty, powiedziała Betsy Mayotte, prezes The Institute of Student Loan Advisors, organizacji non-profit.

Aby pokonać pośpiech w ostatniej chwili, skontaktuj się z obsługą pożyczki teraz, jeśli potrzebujesz odroczenia, wyrozumiałości lub planu spłaty opartego na dochodach.

Mark Kantrowitz

ekspert ds. szkolnictwa wyższego

Jeśli jesteś bezrobotny lub borykasz się z inną trudnością finansową, będziesz mieć opcje po wznowieniu płatności. Możesz złożyć wniosek o trudności ekonomiczne Lub odroczenie bezrobocia. Są to idealne sposoby na odroczenie spłaty federalnych pożyczek studenckich, ponieważ nie są naliczane odsetki.

Jeśli jednak nie kwalifikujesz się do żadnego z nich, możesz użyć wyrozumiałość aby kontynuować zawieszanie rachunków. Pamiętaj tylko, że zainteresowanie wzrośnie, a Twoje saldo będzie większe — prawdopodobnie znacznie większy — kiedy wznowisz płacenie.

„Aby pokonać pośpiech w ostatniej chwili, skontaktuj się z obsługą pożyczki teraz, jeśli będziesz potrzebować odroczenia, wyrozumiałości lub planu spłaty opartego na dochodach – chyba że lubisz być w nieskończoność z usługodawcą pożyczkowym” – powiedział Kantrowitz.

3. Poznaj swojego pośrednika kredytowego

Trzy firmy, które obsługiwały federalne pożyczki studenckie — Nawient, Pennsylvania Higher Education Assistance Agency;znany również jako FedLoan, oraz Granitowe Państwo — wszyscy ogłosili, że zrywają współpracę z Departamentem Edukacji.

W rezultacie około 16 milionów pożyczkobiorców będzie musiało poradzić sobie z inną firmą do czasu wznowienia płatności lub niedługo po tym, jak twierdzi Kantrowitz.

Aby przejście było płynne, upewnij się, że Twój serwisant ma Twoje aktualne dane kontaktowe, dzięki czemu otrzymasz wszystkie powiadomienia o nadchodzącej zmianie, powiedział Kantrowitz.

Poszkodowani pożyczkobiorcy powinni otrzymać wiele powiadomień o ich nowym kliencie, powiedział Scott Buchanandyrektor wykonawczy Student Loan Servicing Alliance, grupy handlowej dla federalnych podmiotów zajmujących się pożyczkami studenckimi.

Jeśli przez pomyłkę wyślesz płatność do swojego starego serwisu, pieniądze powinny zostać przekazane do nowego, powiedział Buchanan.

.

Leave a Comment