Po wypadku w Clarendon Hills Metra przystanek BNSF pozostaje zamknięty; pociągi kursują zgodnie z harmonogramem weekendowym, ponieważ dochodzenie trwa

CLARENDON HILLS, il. (WLS) – Przystanek Clarendon Hills Metra pozostaje zamknięty w czwartek po tym, jak pasażer zginął, a cztery inne osoby zostały ranne w wypadku z ciężarówką skrzyniową w środę rano w godzinach szczytu.

Narodowa Rada Bezpieczeństwa Transportu prowadzi teraz dochodzenie po tym, jak pasażer zginął, a dwóch innych pasażerów i dwóch pracowników BNSF zostało rannych w wypadku na skrzyżowaniu Prospect Avenue. Wszystkie obrażenia zostały opisane jako drobne.

„Wszyscy z Metra i BNSF Railway są zdruzgotani tą śmiercią i będziemy pracować ramię w ramię z NTSB, aby dowiedzieć się, co się stało” – powiedział rzecznik Metra Michael Gillis.

Ciężarówka zapala się po uderzeniu przez pociąg Metra

Władze nie ujawniły tożsamości kobiety, która została zabita, ale okazało się, że została wyrzucona z wnętrza pociągu, gdy uderzył w ciężarówkę.

Incydent sprawił, że poranek był chaotyczny i przerażający dla wielu osób dojeżdżających do pracy i ludzi mieszkających w centrum miasta.

POWIĄZANE: 3 zabitych po wykolejeniu się pociągu Amtrak z Chicago w Montanie: urzędnicy

„To była najbardziej przerażająca rzecz, jaką kiedykolwiek widziałem” – powiedział Commuter Tim French.

Wyglądało na to, że wypadek miał miejsce, gdy ciężarówka utknęła na torach, gdy pociąg Metra zbliżał się do Clarendon Hills.

Urzędnicy Metra informują o fatalnym wypadku

Nagranie nagrane przez świadków na miejscu zdarzenia ukazywało początkowy chaos pociągu przedzierającego się przez ciężarówkę skrzyniową, zanim stanął w płomieniach. Świadek Tom Zurgot powiedział, że był w samochodzie tuż za ciężarówką.

„Nagle zobaczyłem, jak trzej faceci w ciężarówce wyskakują tak szybko, jak tylko mogą, a potem pociąg po prostu uderza w niego czołowo z pełną prędkością” – powiedział Zurgot. „To było szokujące… widzisz filmy z pociągami zderzającymi się z samochodami przez cały czas, ale potem widzisz to na żywo i widzisz ciężarówkę podniesioną w powietrze i pchniętą na około 100 stóp”.

Mężczyźni w tej ciężarówce ewakuowali się bez obrażeń.

Eksplozja wypadku nastąpiła zaledwie kilka kroków od osób dojeżdżających do pracy na przystanku Metra.

„Wszędzie latały szczątki, a potem zobaczyliśmy, jak ciężarówka po prostu się obraca i eksploduje” – powiedział French.

Chopper7 nad śmiertelną awarią Metra

Budowa trwa na tym przystanku w Clarendon Hills od około roku, ponieważ budowana jest nowa stacja. Dojeżdżający do pracy uważają, że budowa mogła utknąć ciężarówkę na tych torach.

„Myślę, że to, co prawdopodobnie się stało, czyli to, co robili wszyscy inni, to to, że dochodzisz do tej wargi i musisz przez to przejść naprawdę wolno” – powiedział French – „i to prawdopodobnie jeden z powodów, dla których kierowca ciężarówki siedział tam. “

POWIĄZANE: 4 ranne po tym, jak pociąg Amtrak zderzy się z półciężarówkami ciągnącymi samochody w Oklahomie: WIDEO

Rzecznik Metry powiedział, że to drugi wypadek, w którym zginął pasażer w historii Metry. Pierwszy śmiertelny wypadek miał miejsce we wrześniu w Chicago. 17, 2005, kiedy dwóch pasażerów zginęło w wypadku na linii Rock Island District w pobliżu 47th Street Bridge.

„Wagon z taksówką, który prowadził pociąg, miałby przednią kamerę, która zostanie pobrana” – powiedział Gillis.

Nie jest jasne, czy będzie cytowany kierowca ciężarówki.

Zmiany w harmonogramie Metra BNSF

Metra powiedział, że pociągi BNSF planują zatrzymać się na stacji Clarendon Hills w środę wieczorem, aby dojeżdżający do pracy mogli odebrać samochody, które zostały pozostawione na stacji w środę rano, ale pasażerowie nie będą mogli wsiadać ze stacji.

W czwartek Metra poinformowała, że ​​linia BNSF będzie kursować zgodnie z harmonogramem sobotnim. Nie będzie usług ekspresowych, a pociągi nie będą się zatrzymywać na stacji Clarendon Hills.

Metra powiedział również, że pasażerowie mogą korzystać z Union Pacific West Line jako alternatywy i mogą zadzwonić do RTA pod numer (312) 836-7000 w celu uzyskania pomocy w podróży.

Osoby dojeżdżające do pracy powinny nadal spodziewać się opóźnień.

Copyright © 2022 WLS-TV. Wszelkie prawa zastrzeżone.

.

Leave a Comment