Podsumowanie i reakcje AEW Rampage (5 sierpnia 2022): Buzzsaw przemocy

Szał AEW (5 sierpnia 2022) pochodził z Van Andel Arena w Grand Rapids, MI. W programie pojawił się Jon Moxley walczący z Mance Warner, Madison Rayne w kolejce po tytuł, a Keith Lee i Swerve Strickland dudnili w ulicznej walce tag team.

Przejdźmy od razu z podsumowaniem programu, po którym nastąpią reakcje.

Excalibur, Jim Ross i Tony Schiavone komentowali. Justin Roberts wykonywał obowiązki konferansjera.

Eliminator Tymczasowych Mistrzostw Świata AEW: Jon Moxley (c) vs. Mance Warner

Jeśli Warner wygra, zdobywa tytuł. Warner jest tutaj, by walczyć. Trener Blackpool Combat Club, William Regal, komentował. Excalibur zakwestionował, czy Moxley rozsądnie walczył tak blisko obrony tytułu przeciwko Chrisowi Jericho w przyszłym tygodniu Dynamit. Regal odparł, że Moxley jest dumnym mistrzem walki.

Moxley pierwszy. Warner wyszedł drugi i wezwał Moxa, by spotkał się z nim na rampie do walki. Moxley zobowiązany za bójki na podłodze. Mox suplex usiadł Warnera na otwartym krześle.

Później Warner wydrukował pokwitowanie, aby ułożyć Moxleya na otwartym krześle.

Kolejne awantury sprawiły, że Moxley celuje w kafara na stopniach pierścienia. Warner skontrował na DDT na stal. Warner podniósł krzesło w złych intencjach, więc Moxley uderzył je w twarz Warnera. Obaj mężczyźni krwawili w tym momencie.

Moxley wrzucił wyższy bieg na samobójcze nurkowanie, superplex i walenie łokciami. Warner zablokował łokcie, żeby wrócić na kolano do biegania. Moxley zjadł kontakt i jechał dalej po podwójny nadgarstek. Przeszedł do deptania głowy Warnera. Mox uderzył w kafara i wrócił do dalszego tupania głową.

Gdy Warner zemdlał, mistrz zakrztusił się buldogiem na stojąco, walcząc o zwycięstwo.

Jon Moxley pokonał Mance’a Warnera.

QT Marshall zaoferował usługi The Factory, aby chronić Ricky’ego Starksa przed Willem Hobbsem. Starks powiedział QT, żeby pocałował go w tyłek i po drodze wpadł na QT. Anthony Ogogo wziął wyjątek, ale QT go uspokoiło.

Konosuke Takeshita kontra Ryan Nemeth

Takeshita prowadził interesy pomimo ingerencji Petera Avalona. Nemeth był zbyt zajęty obracaniem bioder, by Takeshita uciekł przed łańcuszkiem, by rzucić się na bombę Blue Thunder. Uderzenie kolanem w biegu przypieczętowało umowę.

Konosuke Takeshita pokonał Ryana Nemetha.

Następnie Avalon zaatakował, ale Takeshita szybko pozbył się Pięknego Petera, biegnąc kolanem.

Najlepsi Przyjaciele byli w sali treningowej, opatrując obolałe kolano Orange Cassidy. Nie będąc w pierwszej piątce singli lub tag teamów, zdali sobie sprawę, że są lepsi jako trio. Ekipa Best Friends postanowiła pościgać się w nowych mistrzostwach AEW Trios Championship. Na geście ręki hoora dr Danhausen też utknął w jego dłoni.

Madison Rayne kontra Leila Gray

Rayne nabrała rozpędu na początku swojego debiutu AEW na ringu z taliami, slajdami do tyłu i przeciąganiem ramion. Stokely Hathaway nadepnął na stopnie ringu, aby odwrócić uwagę Graya, by zrzucić Rayne’a z fartucha. Gray podążył za nim z suplexem na podłodze. Rekrut Baddie pracował nad szlifowaniem Rayne, aby utrzymać kontrolę. Były mistrz Knockouts zmierzył się z suplexem zorzy polarnej. Gray uciekł z rozpruwacza linki, aby skontrować uderzenie boczne. Sianokosy wymieniano tam iz powrotem. Rayne zdobył ślizgającą się laseczkę, aby zakończyć z walcarką Cross Rayne.

Madison Rayne pokonała Leilę Grey.

W następstwie Jade Cargill ogłosiła otwarte wyzwanie dla TBS Championship on Dynamit. Zachęcała Rayne do zaakceptowania, żeby mogła pobić ten tyłek. Kiera Hogan poszła w zasadzkę. Rayne odwrócił stoły w poszukiwaniu krajarki do toczenia. Jade kontra Rayne w walce o tytuł TBS została później oficjalnie ogłoszona na przyszły tydzień.

Pakiet promocyjny Hype dla Lucha Bros kontra Los Ingobernables on Dynamit. Zamknij się lub zamknij. Czas na walkę. Lucha rządzi. Hasła dookoła.

Mark Henry przeprowadził wywiady z głównymi uczestnikami wydarzenia. Mark Sterling podekscytował Tony’ego Nese’a i Josha Woodsa. Swerve Strickland i Keith Lee uznali za głupi wybór zorganizowania walki ulicznej. Nese i Woods podeszli do niewłaściwych ludzi. Staną się niczym więcej niż przypisem na ścieżce mistrzów do obrony przed odpowiednio sklasyfikowanym tag teamem. Dość gadania. Henry zakończył słowami: „Czas na główne wydarzenie!”

Piątkowa nocna walka uliczna: Tony Nese i Josh Woods kontra Swerve Strickland i Keith Lee

AEW World Tag Team Championship nie było na linii. Mark Sterling był przez cały czas przy ringu jako szkodnik. Rozpocznij bójkę z Nese rzucającym proszek proteinowy w twarz Lee. Gdy Nese szarpnął, Swerve kopnął butelkę w twarz Nese. Swerve wrzucił skrzynkę z narzędziami w stopnie pierścienia, o włos omijając Nese. Nese użył tego przedmiotu, by uderzyć Lee. To był koniec bezczelności. Reszta meczu to głównie poważna akcja.

Najważniejsze to Woods wykonujący pokrętną burzę mózgów, by Swerve na ringu.

Nese i Woods uderzają Lee podwójnym DDT na krzesło. Kiedy ułożyli się na górze, by zdobyć przypinkę, Swerve wzbił się w powietrze, by uderzyć w 450, aby wykonać obronę.

Nese i Woods ustawili Swerve na stole, ale Lee pobił tych głupców poza ringiem. Sterling dostrzegł swoją szansę na atak z lotu ptaka na Swerve. Gdy Sprytny Mark wspiął się na róg, Lee odepchnął go, uderzając w stół.

Woods próbował niemieckiego suplexu, aby Lee zszedł z fartucha przez stoły, jednak Lee użył swojej siły, by złapać liny jako obronę. Nese uwolnił Lee superkopnięciem, a Woods uderzył wielkiego mężczyznę o drewno.

To ustanowiło metę między Nese i Swerve. Nese ułożył stos łupów tylko po to, by Swerve mógł cofnąć ciało i upuścić go na przedmioty. Swerve wykorzystał moment na lecące podwójne tupnięcie o zwycięstwo.

Swerve Strickland i Keith Lee pokonali Tony’ego Nese’a i Josha Woodsa.


Boże, łaskawy, Jon Moxley to brzęcząca piła przemocy. Mance Warner chciał walki, a walkę otrzymał. To była prosta rozrywka. Akcja się odbyła, ale to ich śliniące się osobowości przekonały mnie do siebie. Chęć zadawania ciosów i wyzywające środkowe palce w obliczu bólu sprawiły, że Moxley w końcu podkręcił atmosferę. Zniszczył Warnera tak mocno, że jestem super napompowany do jego walki o tytuł z Chrisem Jericho Dynamit. Jericho był mocny w środę, a Moxley w piątek. Obaj mężczyźni osiągają szczyt we właściwym czasie, aby stworzyć dodatkową warstwę oczekiwania. Tak szybko, jak kompilacja, AEW uderza we wszystkie właściwe nuty, aby poczuć mega mecz.

AEW często przedstawia świeże twarze na równi z gwiazdami, a gwiazda wykonuje specjalny ruch na końcu, aby wygrać. Wydaje się, że gwiazda ucieka, wygrywając z zapaśnikiem, którego przez jakiś czas możemy nie oglądać w telewizji. Kiedy wspominam, jak wolałbym bardziej zdecydowane wykończenie gwiazdy w tych scenariuszach, mówię o Moxley kontra Warner. Stanęli od stóp do głów, przez co Warner wyglądał na twardego, a następnie Mox podniósł swoją grę, by zmiażdżyć konkurencję. Warner robił wrażenie, a Moxley jeszcze bardziej. Wygraj, wygraj.

Cholera, ten główny event Friday Night Street Fight był o wiele lepszy, niż się spodziewałem. Pomyślałem, że będzie to wizytówka Swerve Stricklanda i Keitha Lee, jednak Tony Nese i Josh Woods zwiększyli swoją fizyczność jako zagrożenie konkurencyjne. Nawet Mark Sterling pozytywnie wpłynął na to doświadczenie. Potrafi być rysunkowy, ale dobrze kusi emocje, by dostać kopniaka w tyłek. A kiedy tak się dzieje, Sterling mocno uderza, aby zapewnić widzom natychmiastową satysfakcję.

Niemieckie miejsce na stole suplex było niesamowite. Dobrze sobie radzili z dokuczaniem Woodsa, aby zbudować oczekiwanie na ruch. Myślałem, że Lee kontratakuje, aby przejąć kontrolę, i to dodało przyjemny element zaskoczenia, że ​​pięty rzeczywiście odniosły sukces w manewrze. To była prawdziwa święta chwila.

Jestem na pokładzie, aby Madison Rayne rzuciła wyzwanie Jade Cargill o mistrzostwo TBS. Chodzi o wykorzystanie gorącego szumu wywołanego przybyciem Rayne. Jej akcje mogą nigdy nie być wyższe w AEW, zwłaszcza jeśli będzie bardziej skoncentrowana na swojej roli trenera za kulisami. AEW może równie dobrze dać przewagę firmie Cargill. Spór Jade z Atheną jest niebezpiecznie bliski wyczerpania, ponieważ nie pociąga za spust, aby zarezerwować ten pojedynek jako walkę o tytuł. W tym momencie zakładam, że AEW oszczędza to na Wszyscy won PPV. Jade kontra Rayne może pomóc przedłużyć okres trwałości Jade kontra Atena, ponieważ AEW zatrzymuje się do Wszyscy won.

Szybkie myśli do zamknięcia. Zaintrygowała mnie możliwość walki Ricky’ego Starksa z Anthonym Ogogo. Nick Comoroto spojrzał ze swoim lizakiem ze słodyczami, białym kapeluszem, niebieskim kombinezonem i tłustą klatką piersiową. Konosuke Takeshita nabrał rozpędu w walce o mistrzostwo świata ROH z Claudio Castagnoli w Bitwa o pasy III w sobotnią noc. Commentary zrobił wszystko, co w jego mocy, z hiperboliczną pochwałą, aby zbudować szum wokół tej walki.

Kompilacja: B

Solidny show przekraczający oczekiwania. Akcja była hałaśliwa na otwieraczu i głównym wydarzeniu. Przewidywanie zostało zbudowane w kierunku wypłat w Bitwa o pasy III oraz Dynamit.

Podziel się swoimi przemyśleniami na temat Szał. Jak to oceniasz? Kto ukradł przedstawienie?

Leave a Comment