Policja w Chicago aresztuje 1 wśród dużego tłumu zgromadzonego w pobliżu Clark i LaSalle na Starym Mieście

CHICAGO (WLS) – Policja chicagowska odpowiedziała na duży tłum na North Avenue Beach w środę wieczorem po tym, jak wydarzenie było anonimowo promowane w mediach społecznościowych, powiedział 43. Ward Alderman Michele Smith.

Ponad 400 osób zalało teren około 20:30, blokując ulice, wspinając się na autobusy CTA i rzucając butelkami. Funkcjonariusze CPD zareagowali około godziny 21 na 1600-blok North LaSalle Drive, w pobliżu Clark Street i North Avenue i monitorowali, gdy grupa opuszczała obszar.

POWIĄZANE: CPD aresztuje 10, w tym 8 nieletnich, po tym, jak duża grupa gromadzi się w pobliżu Millennium Park w Loop

CPD powiedział, że nie zgłoszono żadnych obrażeń, ale 18-letnia Termaine Patterson z Chicago została aresztowana około 23:25 w 1700-bloku North Clark i oskarżona o lekkomyślne zachowanie. Próbował „wyrządzić szkody cielesne” kilku osobom, powiedział CPD.

OBEJRZYJ: Materiał filmowy pokazuje duże zgromadzenie na Starym Mieście

Sąsiedzi obserwowali to wszystko ze swoich budynków.

„Tłum na pewno był trochę niepokojący, ponieważ obawialiśmy się, że mogą migrować w ten sposób. I mieliśmy już jednorazowe włamania do naszego budynku” – powiedziała Emma Kate Sterry, która mieszka w pobliżu.

Biuro Aldermana Smitha poinformowało w oświadczeniu, że około 400 osób pojawiło się na niedozwolonym wydarzeniu w North Avenue Beach. Wydarzenie, promowane w mediach społecznościowych, zachęcało ludzi do przynoszenia alkoholu i narkotyków oraz do „konkursu picia, meczów bokserskich i konkursów twerkingu”.

„Nielegalne wydarzenia prowadzone przez promotorów są złe dla naszego miasta” – powiedział Smith.

Liczne filmy zamieszczone w mediach społecznościowych z incydentu pokazały dużą grupę w okolicy North Side Old Town.

„Wskakiwanie na samochody, wyścigowe motocykle” – powiedział Jonathan Swain. „Szczerze, czekałem tylko na strzały… To będzie długie, gorące lato, jeśli tak będzie”.

Smith powiedział, że policja uprzedziła o wydarzeniu, a funkcjonariusze sprawdzali obecność alkoholu przy wejściach na plażę. Po tym, jak policja zmusiła tłum do odejścia od plaży, Smith powiedział, że ludzie z tłumu zaczęli gromadzić się na pobliskich stacjach benzynowych i firmach. Powiedziała, że ​​funkcjonariusze wykonali dobrą robotę usuwając tłumy. Ale wiceprezes Old Town Triangle Association, Chris Nelson, powiedział, że mile widziana byłaby większa komunikacja ze strony policji.

„Świetna robota dla nich, aby to zrobić. Byłoby pomocne, gdyby powiadomili społeczność, że są tego świadomi i że są na to przygotowani. Myślę, że to idzie w parze” – powiedział Nelson.

Na spotkaniu w czwartek wieczorem mieszkańcy dołączają do policji w Chicago i innych przywódców miasta, aby omówić, co się stało i starać się, aby to się nie powtórzyło.

Radny Smith pochwalił policję za to, jak poradziła sobie z setkami ludzi wylewających się na ulice Starego Miasta.

„Nikt nie został ranny”, 43. Oddział Ald. Powiedziała Michele Smith. „Żaden policjant nie został ranny. Żaden nastolatek ani młody dorosły nie został ranny. To udany plan”.

– Musiała nastąpić ogromna realokacja zasobów przez policję w sąsiedztwie – powiedział mieszkaniec Starego Miasta Joe Jacobazzi. „Prawdopodobnie są ważniejsze miejsca dla policji niż rozpętanie jakiegoś problemu na plaży”.

„Rozumiem, że policja dowiedziała się, że była ta impreza”, powiedział David Montgomery, przewodniczący Komitetu Bezpieczeństwa Trójkąta Starego Miasta. „Byli na to gotowi. Myślę, że kiedy rozproszyli ludzi z plaży, nie wyszło tak, jak chcieli”.

Radny Smith mówi, że w przyszłości zamknięcie plaży nie byłoby najlepszym pomysłem, ponieważ wpłynie to na wielu innych mieszkańców Chicago.

„Wznoszenie barykad to zły plan” – powiedział Smith. “Ponieważ wtedy stawiasz ludzi w takiej sytuacji, co powinniśmy zrobić?”

Pełne oświadczenie Aldermana Smitha:
„Wczoraj około 400 osób zgromadziło się na niedozwolonej imprezie na dużą skalę w North Avenue Beach. Wydarzenie było anonimowo promowane za pośrednictwem mediów społecznościowych i zachęcało ludzi do przynoszenia własnego alkoholu i narkotyków. Zawiera konkursy picia, mecze bokserskie i konkursy twerkingu. To promowane wydarzenie było niedozwolone przez City and the Park District.

„Policja otrzymała wcześniejsze ostrzeżenie o wydarzeniu i umieściła obszerne środki przy każdym wejściu na plażę, w tym na kładce dla pieszych. Miało to na celu umożliwienie policji poszukiwania alkoholu i wszelkich innych nielegalnych przedmiotów. Policja odzyskała znaczną ilość alkoholu Policja nie pozwoliła też karawanom samochodowym wałęsać się przy wejściach na plażę.

„Uczestnicy imprezy mieli na ogół od 14 do 21 lat. Szacuje się, że na plażę przybyło 400 osób i chociaż prawie cały alkohol został usunięty, grupa nadal angażowała się w wiele nielegalnych działań, w tym wspinanie się na wieże ratownicze i wspinanie się na autobusy CTA Doprowadziło to do sytuacji, w których kontuzje były prawdopodobne, a policja działała w celu zapewnienia ochrony wszystkim zaangażowanym.

„Aby zapobiec urazom, policja zainicjowała proces nakazywania ludziom opuszczenia plaży. Gdy grupa się rozproszyła, mieszkańcy obserwowali zgromadzenia na lokalnych stacjach benzynowych i w innych firmach. We wszystkich przypadkach nikt nie został ranny, a bardzo niewiele aresztowań zostało zatrzymanych. Teren został oczyszczony między godziną 23 a północą.

Chcielibyśmy podziękować policji w Chicago i dowódcy 18. okręgu Jonowi Heinowi za ich radzenie sobie z napiętą sytuacją.

„Proszę, aby Departament Spraw Kulturalnych i Wydarzeń Specjalnych, Departament Spraw Biznesowych i Ochrony Konsumentów oraz Chicago Park District współpracowały z policją w Chicago w celu wniesienia odpowiednich kroków prawnych przeciwko organizatorom nielegalnego zgromadzenia, które zagrażało wielu ludziom.

W 43. okręgu co roku odbywają się setki wydarzeń. Robimy to w sposób bezpieczny dla uczestników i mieszkańców. Szybka i profesjonalna obsługa tych wydarzeń przez 18. dystrykt wysłała wiadomość, że nie będziemy tolerować niesfornych lub niesankcjonowanych zachowań w przypadku dowiesz się o jakichkolwiek wydarzeniach, takich jak to, które mają miejsce w naszej społeczności, natychmiast poinformuj o tym policję w Chicago.

Copyright © 2022 WLS-TV. Wszelkie prawa zastrzeżone.

.

Leave a Comment