Politico wydaje korektę po fałszywym twierdzeniu, że Clarence Thomas promował teorię płodu abortowanego przez szczepionkę COVID

NOWYMożesz teraz słuchać artykułów Fox News!

Politico wydał sprostowanie po tym, jak krytycy zaapelowali do mediów za błędne przypisanie teorii o szczepionce COVID sędziemu Clarence’owi Thomasowi.

W czwartek Sąd Najwyższy ogłosił, że nie rozpatrzy sprawy kwestionującej mandat szczepień w Nowym Jorku. W 2021 r. grupa anonimowych pracowników służby zdrowia złożyła pozew przeciwko państwu, twierdząc, że przyjęcie szczepionki naruszyłoby ich przekonania religijne.

Thomas wraz z sędziami Neilem Gorsuchem i Samuelem Alito wydali zdanie odrębne krytykujące decyzję za ignorowanie wyjątków religijnych.

MEDIA ZNAJDUJĄ SIĘ W WYJAŚNIENIU THOMAS WSPIERA „OBALIONĄ” TEORIĘ SZCZEPIONEK PRZECIW COV O ABOROWANEJ TKANCE PŁODOWEJ

Thomas zamieścił opis przekonania pracowników służby zdrowia, że ​​niektóre szczepionki przeciw COVID zostały opracowane przy użyciu abortowanych komórek płodowych.

„Składający petycje to 16 pracowników służby zdrowia, którzy służyli społecznościom Nowego Jorku w całym pandemia COVID-19. Z powodów religijnych sprzeciwiają się wszystkim dostępnym szczepionkom COVID-19, ponieważ zostały opracowane przy użyciu linii komórkowych pochodzących od abortowanych dzieci” – napisał Thomas.

Associate Justice Clarence Thomas siedzi podczas grupowego zdjęcia sędziów w Sądzie Najwyższym w Waszyngtonie, DC, 23 kwietnia 2021 r. (Zdjęcie: Erin Schaff-Pool/Getty Images)
(Erin Schaff-Pool/Getty Images)

Jednak, między innymi, Politico fałszywie przypisało teorię Thomasowi, a nie pracownikom służby zdrowia, pisząc w nagłówku: „Clarence Thomas sugeruje, że szczepionki przeciw Covid są opracowywane przy użyciu komórek„ abortowanych dzieci ”.

„Clarence Thomas twierdził w odrębnej opinii, że szczepionki Covid pochodzą z komórek„ abortowanych dzieci ”- napisał Politico w usuniętym teraz tweecie. „Żadne szczepionki przeciw Covid w USA nie zawierają komórek abortowanych płodów”.

REX CHAPMAN Sugeruje, że CLARENCE THOMAS JEST „SUPREMACISTĄ CZARNOBIAŁEJ”

W piątek Politico opublikowało korektę: „Wcześniejsza wersja tego raportu błędnie przypisywała Thomasowi twierdzenie, że szczepionki przeciw Covid-19 zostały„opracowane przy użyciu linii komórkowych pochodzących z abortowanych dzieci”. Nagłówek i artykuł zostały zaktualizowane, aby bezpośrednio stwierdzić, że Thomas odnosił się do roszczeń składających petycję”.

Nagłówek został również zmieniony na: „Clarence Thomas cytuje twierdzenie, że szczepionki Covid są ‘opracowane przy użyciu linii komórkowych pochodzących od abortowanych dzieci’”.

FILE – Sędzia Sądu Najwyższego Clarence Thomas wygłasza przemówienie programowe podczas otwarcia nowego Centrum Sądowego Nathan Deal w stanie Georgia w Atlancie, luty.  11, 2020.

FILE – Sędzia Sądu Najwyższego Clarence Thomas wygłasza przemówienie programowe podczas otwarcia nowego Centrum Sądowego Nathan Deal w stanie Georgia w Atlancie, luty. 11, 2020.
(Zdjęcie AP/John Amis, Plik)

Oprócz Politico, serwisy takie jak Axios i NBC News podobnie przedstawiały Thomasa jako promotora teorii.

Axios zamieścił nagłówek w tytule: „Clarence Thomas sugeruje, że szczepionki przeciw COVID są tworzone z komórek„ abortowanych dzieci ”. Jednak wcześniejsza wersja nagłówka brzmiała: „Clarence Thomas sugeruje, że szczepionki przeciw COVID są wytwarzane z„ abortowanych dzieci ”. na dole artykułu napisano: „Nagłówek i nagłówek tej historii zostały zaktualizowane, aby zauważyć, że Thomas odwoływał się do komórek„ abortowanych dzieci ”w swoim sprzeciwie”.

Raport firmy Axios potwierdza jednak, że niektóre szczepionki wykorzystują komórki płodowe w badaniach.

WHOOPI GOLDBERG OSTRZEGA CLARENCE THOMASA PO ROE V. WADE REVERSAL: MOŻESZ STAĆ SIĘ „KWARTAŁEM OSOBY”

W międzyczasie MSNBC i NBC News upierały się, że roszczenie zostało „zdyskredytowane”, a Steve Benen z MSNBC dodał, że oświadczenie Thomasa jeszcze bardziej „szpeci” sąd.

„Wiarygodność Sądu Najwyższego już ucierpiała. Im więcej sędziów publikuje błędy rzeczowe, tym bardziej szkodzi to reputacji sądu”, napisał Benen w artykule zatytułowanym: „Clarence Thomas cytuje zdyskredytowane twierdzenia dotyczące szczepionek przeciw Covid”.

Benen nazwał cytat Thomasa „niepotrzebnie podżegającym” i powiedział: „to też nie jest prawdą”.

Osoba trzyma znak podczas protestu przeciwko mandatowi antyszczepionkowemu przed możliwym zwolnieniem pracowników z Nowego Jorku ze względu na ich status szczepień, poniedziałek, luty.  7, 2022, w Nowym Jorku.  (Zdjęcie AP/Yuki Iwamura, Plik)

Osoba trzyma znak podczas protestu przeciwko mandatowi antyszczepionkowemu przed możliwym zwolnieniem pracowników z Nowego Jorku ze względu na ich status szczepień, poniedziałek, luty. 7, 2022, w Nowym Jorku. (Zdjęcie AP/Yuki Iwamura, Plik)
(Zdjęcie AP/Yuki Iwamura, Plik)

Nagłówek NBC brzmiał: „Sprawiedliwość Thomas powołuje się na obalone twierdzenie, że szczepionki przeciw Covid są wytwarzane z komórek„ abortowanych dzieci ”, a nawet napisała, że ​​„Justice Clarence Thomas wyraziła w czwartek poparcie dla obalonego twierdzenia, że ​​wszystkie szczepionki Covid są wykonane z komórek„ abortowanych dzieci”, zanim później przyznał, że Thomas „powołuje się na powoda”.

W raporcie NBC wyjaśniono również, że w badaniach szczepionek wykorzystywano płodowe linie komórkowe.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

„Pfizer i Moderna wykorzystały linie komórek płodowych na wczesnym etapie opracowywania szczepionki Covid, aby przetestować skuteczność swoich formuł, podobnie jak inne szczepionki w przeszłości. Tkanka płodowa wykorzystywana w tych procesach pochodzi z planowych aborcji, które miały miejsce kilkadziesiąt lat temu. od czasu replikacji wiele razy, więc żadna z oryginalnych tkanek nie jest zaangażowana w tworzenie nowoczesnych szczepionek” – donosi NBC.

NBC News później usunęło „obalenie” z nagłówka, ale nie podało notatki redaktora. NBC News nie odpowiedziało natychmiast na prośbę Fox News o komentarz.

Lindsay Kornick z Fox News przyczyniła się do powstania tego raportu.

Leave a Comment