Poszkodowany 80-letni sprzedający 1966 Ford Mustang Shelby GT350 kupił nowego

NOWYMożesz teraz słuchać artykułów Fox News!

To będzie jak pożegnanie się ze starym przyjacielem Johna Zeggerta, kiedy wysyła swój 1966 Ford Mustang Shelby GT350 w całym bloku aukcyjnym w Mecum Indy wydarzenie w sobotę 21 maja.

John Zeggert kupił swojego Forda Mustanga Shelby GT350 z 1966 roku, kiedy był nowy i od tego czasu jest jego właścicielem.
(Mekum)

Zeggert kupił legendarny samochód sportowy w Syrakuzach latem 1966 roku i przez te wszystkie lata był jego jedynym właścicielem. Ale mówi Fox News Autos że zdecydował się odpuścić po kontuzji, która zbyt utrudniła prowadzenie samochodu wyposażonego w manualną skrzynię biegów.

Zeggert niedawno spadł z dachu, nad którym pracował, i prawie umarł, łamiąc kilka kości, w tym biodro, w tym incydencie. Teraz znowu wstaje, ale uważa, że ​​nadszedł czas, aby ktoś inny mógł cieszyć się samochodem.

“Co mam zrobić, siedzieć i patrzeć na to, aż umrę?” Żartował Zegger.

GT350 jest w większości oryginalny, ale został zaktualizowany o doładowanie.

GT350 jest w większości oryginalny, ale został zaktualizowany o doładowanie.
(Mekum)

Samo auto było już od dłuższego czasu. Zaledwie tydzień po tym, jak go kupił, praca Zeggerta, pracująca dla GE nad systemami naprowadzania pocisków Atlas, wysłała go na kilka lat za granicę, więc musiał umieścić go na blokach.

RZADKI „PODRÓŻ W CZASIE” FORD MUSTANG Z 1965 JEST NA SPRZEDAŻ

Powiedział, że kiedy wrócił, to było jak prowadzenie nowego samochodu, ale większość swojego życia zawodowego spędził w trasie, podróżując do obiektów wojskowych w odległych miejscach, takich jak Wyspy Aleuckie i wschodnia Turcja w pobliżu granicy ze Związkiem Radzieckim.

GT350 ma mniej niż 30 000 mil na liczniku.

GT350 ma mniej niż 30 000 mil na liczniku.
(Mekum)

W wyniku jego nieobecności samochód ma tylko 29 431 mil na liczniku i zachowuje większość swoich oryginalnych elementów. Obejmuje to skrzynię biegów i silnik V8 o pojemności 289 cali sześciennych, ale Zeggert zainstalował sprężarkę Paxton, która zwiększyła moc z 306 do około 500 koni mechanicznych.

MERCEDES-BENZ MÓGŁ WŁAŚNIE SPRZEDAĆ SAMOCHÓD REKORDOWO 142 MILIONÓW DOLARÓW

Zeggert powiedział, że to głównie samochód uliczny, ale raz przywiózł go na tor. „Musiałeś wyjść z instruktorem na okrążenie orientacyjne, a kiedy powiedział mi, że jeśli coś się nie powiedzie, gdy hamuję na końcu prostej, skończę na ogrodzeniu, to był ostatni raz, kiedy to robiłem „, powiedział Zeggert.

Szacunkowa wartość przedaukcyjna modelu GT350 wynosi od 275 000 do 350 000 USD.

Szacunkowa wartość przedaukcyjna modelu GT350 wynosi od 275 000 do 350 000 USD.
(Mekum)

Kupił więc innego Mustanga i zamienił go w samochód torowy. Przez lata był właścicielem kilku innych amerykańskich samochodów typu muscle i sportowych, w tym kilku Mustangów Shelby GT500 i Shelby Cobra z lat 60. XX wieku.

Biorąc pod uwagę jego zamiłowanie do Fordów, z pewną smutną ironią stracił większość swoich oszczędności życia, w które zainwestował General Motors, gdy producent samochodów zbankrutował i musiał sprzedać prawie wszystkie swoje samochody, aby to zrekompensować.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Nie zamierzał wtedy rezygnować z GT350, ale teraz czeka go całkiem niezła gratka, bo samochód szacowany jest na 275 000 do 350 000 dolarów.

Zeggert nie skończył jeszcze z Mustangami, ponieważ nadal posiada Shelby GT500 z 2009 roku z automatyczną skrzynią biegów, którą będzie mógł prowadzić nawet z obrażeniami.

Leave a Comment