Proces Johnny’ego Deppa pokazał nagranie z kamery na ciele z rozmowy o przemocy domowej Amber Heard

Sądowi w procesie między Johnnym Deppem i byłą żoną Amber Heard pokazano nagranie z kamery ciała funkcjonariuszy LAPD z rozmowy o przemocy domowej w apartamencie na ostatnim piętrze w Los Angeles, gdzie pani Heard przebywała 21 maja 2016 r.

Proces o zniesławienie między panem Deppem a panią Heard rozpoczął się 11 kwietnia w Fairfax w stanie Wirginia po pozwie pana Deppa przeciwko jego byłej żonie w marcu 2019 r. Pan Depp twierdzi, że zniesławiła go w artykule opublikowanym w grudniu 2018 r. Washington Post zatytułowany „Wypowiedziałem się przeciwko przemocy seksualnej – i stawiłem czoła gniewowi naszej kultury. To musi się zmienić ”.

Nagranie z kamery ciała odtwarzane w sądzie w środę podczas zeznań oficera Williama Gatlina pokazuje, jak on i jego partner pukają do drzwi penthouse.

Pan Gatlin, który pojawił się na zeznaniach wideo nagranych w listopadzie zeszłego roku, był przesłuchiwany przez prawniczkę Heard Elaine Bredehoft.

Po wcześniejszej wizycie dwóch innych funkcjonariuszy LAPD w apartamencie pana Deppa wieczorem 21 maja 2016 r., pan Gatlin przybył do rezydencji o 22.24 tej samej nocy.

Ośmioletni weteran policji powiedział, że nie wiedział w tym czasie, że odwiedzał mieszkanie pana Deppa.

Gatlin powiedział, że zbliżył się do pani Heard na 3–4,5 metra, ale dodał, że oświetlenie jest „dość słabe”. Dodał, że pani Heard i jej przyjaciele, którzy również byli obecni w mieszkaniu, byli niechętni do rozmowy.

Nikt nie powiedział, że pan Depp, który nie był obecny, był wówczas mężem pani Heard, a pan Gatlin dodał, że pani Heard nie próbowała pokazać mu żadnych obrażeń ani uszkodzeń mienia.

Procesowi Johnny’ego Deppa pokazano nagranie z kamery na ciele przedstawiające wezwanie Amber Heard do przemocy domowej w dniu 21 maja 2016 r.

(LAPD)

Na nagraniu z kamery ciała Josh Drew otwiera drzwi, gdy funkcjonariusze pukają. Nagranie nie pokazuje twarzy pana Drew. Mieszkał w sąsiednim apartamencie, którego właścicielem był również pan Depp.

Pan Drew idzie odebrać wizytówkę zostawioną przez funkcjonariuszy, którzy odwiedzili rezydencję wcześniej tej nocy i zaczyna zamykać drzwi, ale funkcjonariusze zamiast tego wchodzą do domu, zauważając, że otrzymali kolejne „zawiadomienie”.

Na nagraniu słychać głos kobiety mówiącej, że inni policjanci byli już w domu i że wszyscy są w porządku. Chociaż ktoś twierdzi, że „Johnny” nie jest obecny, nie podano nazwiska.

Na nagraniu widać też dwa psy spacerujące wokół funkcjonariuszy. Pan Depp i pani Heard mieli w tym czasie dwa psy, Pistolet i Boo.

Funkcjonariusze zadają jeszcze kilka pytań, ale wkrótce odchodzą.

„Czy jesteś w stanie zeznać, czy Amber Heard była ofiarą przemocy domowej ze strony pana Deppa w dniu 21 maja 2016 r.” – spytała pani Bredehoft pana Gatlina.

„Na podstawie naszego śledztwa wydawało się, że tak nie było” – powiedział, dodając, że „odmówiła złożenia jakiegokolwiek zeznania” i że w tamtym czasie „nie zaobserwowaliśmy u niej żadnych widocznych ani weryfikowalnych obrażeń”.

Zapytano go również, czy on, jako funkcjonariusz, może zeznawać, że pan Depp w żaden sposób nie znęcał się nad panią Heard w dniu 21 maja 2016 r.

„Nie wierzę, że jestem w stanie zeznawać, czy to zrobił, czy nie, ponieważ nie było mnie tam, kiedy incydent potencjalnie miał miejsce” – powiedział.

W swoim artykule z 2018 roku pani Heard napisała, że ​​„podobnie jak wiele kobiet, byłam molestowana i napastowana seksualnie, zanim byłam w wieku studenckim. Ale milczałem – nie spodziewałem się, że składanie skarg wymierzy sprawiedliwość. I nie widziałem siebie jako ofiary ”.

„Wtedy dwa lata temu stałam się osobą publiczną reprezentującą przemoc domową i poczułam pełną siłę gniewu naszej kultury wobec kobiet, które zabierają głos” – dodała wtedy.

Chociaż pan Depp nie jest wymieniony w artykule, jego zespół prawników twierdzi, że zawiera on „wyraźną sugestię, że pan Depp jest sprawcą przemocy domowej”, co według nich jest „kategorycznie i demonstracyjnie fałszywe”. Pan Depp domaga się odszkodowania w wysokości „nie mniej niż 50 mln USD”.

Pani Heard złożyła pozew wzajemny w wysokości 100 milionów dolarów przeciwko panu Deppowi za niedogodności i immunitet od jego zarzutów.

Leave a Comment