Producent filmu Mario mówi, że Chris Pratt nie obrazi Włochów

Mężczyzna, który wygląda jak każdy inny mężczyzna, uśmiecha się do kamery.

Zapytaj 100 przypadkowych osób, kim jest ten mężczyzna, a 99 prawdopodobnie powie Chris Evans.
Zdjęcie: Valerie Macon (Obrazy Getty)

Dyrektor generalny ds. oświetlenia, Chris Meledandri, najwyraźniej zakłada, że ​​jego studio jest krytykowane za obsadzenie Chrisa Pratta jako tytułowego hydraulika w jej nadchodzącym Mario film z powodu obaw o reprezentację Włoch, a nie dlatego, że Chris Pratt jest do bani.

„Kiedy ludzie usłyszą występ Chrisa Pratta, krytyka wyparuje, może nie do końca” – powiedział Meledandri. Termin ostateczny. „Ludzie uwielbiają wyrażać opinie, tak jak powinni. Nie jestem pewien, czy to najmądrzejsza obrona, ale jako osoba o włosko-amerykańskim pochodzeniu, czuję, że mogę podjąć tę decyzję bez obaw o to, że urazisz Włochów lub Amerykanów pochodzenia włoskiego. Myślę, że wszystko będzie dobrze ”.

Meledandri, który jest także producentem filmu animowanego obok Super Mario Bros. Twórca Shigeru Miyamoto powiedział, że projekt jest „spełnieniem naprawdę ważnego celu”, a związek między Illumination a Nintendo jest „bezprecedensowy w swojej bliskości”. Te komentarze praktycznie nic nie znaczą, ale fajnie jest udawać, że są wnikliwym spojrzeniem na proces twórczy.

Na razie nienazwany Mario film zebrał zarówno zdumienie, jak i krytykę, gdy ogłoszono talent głosowy podczas prezentacji Nintendo Direct w zeszłym roku. Chociaż na pewnym poziomie ludzie rozumieli, że Jack Black zagrał Bowsera i Setha Rogana dla Donkey Konga, to właśnie obsadzenie w filmie Pratta jako tytularnego bohatera odwrócili głowy. Niektórzy żartowali, że posiadanie tak nudnego everymana w roli wymazało włoskie dziedzictwo Mario. Myślę, że Meledandri wziął to sobie do serca.

Należy zauważyć, że Charles Martinet, oficjalny głos Mario od 1990 roku, również nie jest włoski. W rzeczywistości Martinet często powtarzana historia pochodzenia polega na tym, że aktor gada o „spaghetti i klopsiki” stereotypowym włoskim głosem podczas przesłuchania przez pół godziny przed podjęciem pracy.

“[Nintendo] powiedział mi, że jestem włoskim hydraulikiem z Brooklynu, więc odruchowo chciałem spróbować szorstkiego i szorstkiego głosu — „hej, zejdź mi z twarzy!” — powiedział Martinet. BBC w 2012 roku. „To, co wpadło mi do mózgu, to postać, w którą grałem [Shakespeare’s] Poskromienie złośnicy. Byłem Petruchio, który wracał po żonę do Włoch, i byłem kimś w rodzaju „Mamma mia, miły stary Włoch”. Pomyślałem, że zrobię coś takiego ”.

Mając to na uwadze, prawdopodobnie można bezpiecznie powiedzieć, że odrzucenie castingu Pratta w dużej mierze nie dotyczy reprezentacji Włoch lub włosko-amerykańskiej reprezentacji, przynajmniej poza zatrutymi ironią korytarzami Twittera. Nie, to bardziej kwestia, jak powiedziałem wcześniej, Pratt po prostu ssie.

Nawet jeśli zignorujesz Pratt uczęszczanie do kościoła homofobicznego, ludzie mają dość widząc wszędzie jego wyrzeźbioną twarz z oczami rekina. Jest ostatnim z długiej linii średnich aktorów, którzy zdobywają kolejne hity kinowe po prostu dzięki temu, że są skromni. W Pratt Hollywood znalazło idealnego, mdłego bohatera, który każdego lata może oglądać filmy przygodowe z foremkami do ciastek, od hipnotyzujących velociraptorów w Świat jurajski do czegokolwiek do diabła Wojna jutra chodzi o.

Jest też fakt, że filmy animowane w ostatnich latach stały się tak, że można wymienić gwiazdorską obsadę podczas zwiastunów, zamiast zatrudniać rzeczywistych, utalentowanych aktorów głosowych. Daleko mi od krytyki Charliego Daya za przyjęcie roli Luigiego, ale nie bez powodu rozróżniamy „aktorów” i „aktorów głosowych”. Obie formy sztuki wymagają znacznie różnych umiejętności, które niekoniecznie przekładają się na drugą. Kariera Martineta jako znakomitego aktora głosowego powinna sprawić, że stał się on jednym z najlepszych Mario film, nie tylko jako mrugający epizod w stylu Stana Lee, ale jako sam hydraulik.

To miłe, że Meledandri żartował z reprezentacji Włoch za dobrą monetę, ale oczywiste jest, że omija sedno problemu. Wolałabym, żeby po prostu wyszedł i powiedział prawdę: zatrudnili Pratta, ponieważ chcieli dołączyć do roli znanego aktora, bez względu na to, jak duży dysonans między rolą Mario w grach i filmie. I chociaż prawdopodobnie proszę o zbyt wiele od faceta, który przyczynił się do uwolnienia Minionków na świecie, w tym momencie jest to między Meledandrim a jego bogiem.

.

Leave a Comment