Protestujący Akron gromadzą się w centrum sprawiedliwości, rozpraszają się w poniedziałek wieczorem

Poniedziałkowe pytanie dnia wydawało się brzmieć: „Gdzie są wszyscy?”

To było powszechne zdanie wśród nielicznych protestujących znalezionych przed Centrum Sprawiedliwości im. Harolda K. Stubbsa w centrum Akron.

Protestujący są ukazywani przez rozdartą amerykańską flagę podczas demonstracji dla Jaylanda Walkera przed Centrum Sprawiedliwości Harolda K. Stubbsa w poniedziałek.

The niedawne zabójstwo Jaylanda Walkeraktóry został postrzelony 60 razy przez policję Akron 27 czerwca, wywołał dni w większości spokojnie udo czasami gwałtowne protesty W całym mieście.

Godzina policyjna w Akron:Akron ogłasza godzinę policyjną w centrum miasta, odwołuje wszystkie fajerwerki po 50 aresztowanych podczas protestów

Strzelanie do policji w Akron:Czarnoskórzy urzędnicy z okręgu Summit proszą Akron, aby nie wzywał Gwardii Narodowej

Samotna protestująca Jillian Smith stoi w poniedziałek przed Centrum Sprawiedliwości Harolda K. Stubbsa w Akron.

W pewnym momencie w poniedziałek Jillian Smith była jedynym protestującym w okolicy. Smith jest kierownikiem Elizabeth’s Bookshop & Writing Center na Highland Square, jednej z niewielu księgarni należących do Blacka w Ohio. Powiedziała, że ​​później dołączą do niej inni pracownicy księgarni.

„Specjalizujemy się w przewożeniu czarnych pisarzy i zmarginalizowanych pisarzy… te książki są tym, co musimy teraz czytać, ponieważ są to książki, które uczą białych ludzi, jak się oduczyć (fałszywe narracje).”

Protestujący maszerują w poniedziałek na Howard Street w Akron w związku z policyjnym zastrzeleniem Jaylanda Walkera.

Protest w domu burmistrza Dana Horrigana

Tego popołudnia wydawało się, że „wszyscy” byli poza domem burmistrza Dana Horrigana. Na proteście było co najmniej 100 uzbrojonych i nieuzbrojonych osób, a co najmniej dwóch z nich zostało aresztowanych. Organizatorzy protestów planowali wyciągnąć ich z więzienia po zakończeniu marszu.

Protestujący maszerują w poniedziałek na Howard Street w Akron w związku z policyjnym zastrzeleniem Jaylanda Walkera.

Protest został zorganizowany przez: Organizacja współpracy organizacji Freedom Black Led (BLOC)lokalna organizacja, której celem jest budowanie władzy politycznej czarnych i wyposażenie czarnej społeczności w narzędzia do budowania potencjału w zakresie edukacji obywatelskiej, zaangażowania obywatelskiego, zarządzania kampaniami i rozwoju przywództwa.

Początkowo protestujący gromadzili się na skrzyżowaniu Tallmadge Avenue i North Howard Street, a następnie udali się w dół Howard Street do domu Horrigana. Następnie wrócili do Family Dollar Store na Howard Street, gdzie dyrektor wykonawczy The Freedom BLOC, Raymond Greene, wygłosił przemówienie.

Raymond Green Jr., dyrektor wykonawczy The Freedom BLOC, rozmawia z protestującymi w poniedziałek po marszu wzdłuż Howard Street w Akron.
Protestujący wzywa do sprawiedliwości dla Jaylanda Walkera podczas demonstracji, która odbyła się w poniedziałek przed Centrum Sprawiedliwości Harolda K. Stubbsa.

Wieczorny tłum rozproszył się przed godziną policyjną

Około 19:30 w poniedziałek scena była spokojna, ponieważ około 75 osób zgromadziło się w Centrum Sprawiedliwości zaledwie 90 minut przed wejściem w życie nakazanej przez miasto godziny policyjnej.

„Jesteśmy zmęczeni tym, że zostali zamordowani” – powiedział MJ Ross, 18-letni mieszkaniec Akron. „Będziemy eskalować, jeśli nasze żądania nie zostaną spełnione”.

Te żądania, wydany przez Freedom BLOC w sobotę uwzględnij działania, takie jak ściganie zaangażowanych funkcjonariuszy i instalowanie kamer samochodowych w każdym pojeździe policyjnym. Ross powiedział, że szukają pokojowych sposobów na zwiększenie presji na miasto, ale powiedział, że nie „położą się i nie przejmą”.

Drużyna Akron SWAT stoi w poniedziałek na frontowych schodach Centrum Sprawiedliwości Harolda K. Stubbsa.

Policja obserwowała scenę z pobliskiego dachu, podczas gdy inni funkcjonariusze w środku szykowali się. Protestujący szydzili z gliniarzy na dachu, każąc im skakać i nazywając ich „winnymi mordercami”.

Leave a Comment