Przeciwstawne podejścia Knicksów „i Pistons” wydają się faworyzować Detroit

The New York Knicks oraz Tłoki z Detroit oboje jeżdżą i radzą sobie, a przede wszystkim robią to ze sobą, ale wybory dokonane przez te dwie drużyny stanowią prawdziwe odejście w budowaniu zespołu. Chociaż wybór między szybką naprawą a powolną, stabilną odbudową nigdy nie jest tak oczywisty, jak się wydaje, w tym przypadku kontrasty w tych dwóch podejściach – zakończone wieloma transakcjami w ostatnim tygodniu, aby umożliwienie Nowego Jorku podpisania kontraktu z Dallas Jalen Brunson w wolnej agencji – nie mogło być jaśniej.

Z perspektywy 10 000 stóp bezpłatna agencja często dzieli się na dwa podejścia. Jedna to bardziej agresywna, odurzająca strategia. Dość łatwo dać się wciągnąć w szaleństwo NBAsezon transakcyjny: ustalanie wcześnie pewnych celów, stopniowe przesuwanie słupków bramkowych w celu ustalenia, jaka cena byłaby akceptowalna, a następnie wskakiwanie obiema nogami do akcji, rozpoczyna się druga darmowa agencja. Zanim się zorientujesz, rozesłałeś wiele projektów do wyboru i zobowiązałeś się do podpisania umowy bez All-Star z prawie maksymalną liczbą dziewięciu cyfr. (Oczywiście może to nie jest tak złe, jak popełnienie pełny max do podpisania nie All-Star od Dallas Mavericks, ale dość o moim życiu osobistym.)

Alternatywnie, drużyna może zakryć uszy rękami i uniknąć wciągnięcia w grę, utrzymując suchy proszek na przyszłe okazje, które mogą być bardziej owocne. Oczywiście ta strategia działa tylko tak długo. Nie możesz po prostu gromadzić zasobów i ograniczać miejsca na zawsze; w pewnym momencie musisz wydać pieniądze na ktoś.

Często nie ma idealnej odpowiedzi, ale Knicks są dość wyraźnie w pierwszej grupie, a Pistons są bardzo w drugiej.

The Knicks uznali, że Brunson jest kimś, kim warto zapłacić, a nie żeby mogli się do tego głośno przyznać. (Ta część pojawi się w czwartek.) Ale gracz, o którym niektórzy myśleli, może być możedowództwo prawie 20 milionów dolarów rocznie w marcu jest teraz gotowe do zdobycia czteroletnia umowa na ponad 100 milionów dolarów z Knicks… po tym, jak Pistons, których powszechnie uważano za jednego z jego najbardziej prawdopodobnych zalotników, wymówili się z tego pościgu (a także dla Deandre Ayton) i postanowiłem przeczekać jeszcze rok.

Na pierwszy rzut oka pogoń Knicksów ma sens. Nowy Jork potrzebuje rozgrywającego, a Brunson był najlepszym realistycznie dostępnym rozgrywającym. Na zasadzie prostej wyceny, moja formuła BORD $ ma jego wartość 30 milionów $ na lata 2022-23. On jest dobry.

Z drugiej strony, czy możemy cofnąć nieco aparat i spróbować wyglądać dłużej niż jeden sezon? The Knicks wygrali 37 meczów w zeszłym sezonie i nie mają gwiazdy namiotu, chyba że myślisz Julius Randle znowu pójdzie na miesięczny grzejnik na zakwestionowanych 22-stopowych. Nowy Jork ma kilku całkiem dobrych młodych graczy, z których żaden nie wydaje się szczególnie prawdopodobny, aby kiedykolwiek zrobić mecz All-Star; i kilku przyzwoitych weteranów, z których Randle i Derrick Rose to jedyni, którzy zagrali w minionej grze All-Star i żaden z nich nie zagra w przyszłej.

Prawdopodobnie byli poniżej średniej drużyną bez Brunsona i być może być może byliby nieco powyżej średniej drużyną z nim. W obu przypadkach mają absolutnie zerową szansę na walkę o coś ważnego.

Jest to szczególnie prawdziwe, biorąc pod uwagę wątpliwe dopasowanie Brunsona do reszty Knicksów. Jedną rzeczą jest kołysanie się w farbie dla pływaków i pod górę, podczas gdy Dallas ustawia czterech strzelców 3-punktowych wokół obwodu; to zupełnie inna sprawa w składzie z Randle, RJ Barrett oraz Mitchell Robinson jako trzech z pozostałych czterech graczy. Brunson ocenia jako gracz o wartości 30 milionów dolarów na podstawie tego, co zrobił w Dallas; jak to przekłada się na ten skład i przewinienie Toma Thibodeau, jest bardzo otwartą kwestią.

Tak więc na każdym horyzoncie, który wykracza poza przyszłotygodniową konferencję prasową, był to niewłaściwy gracz i niewłaściwy moment dla Nowego Jorku. Na początek, jeśli zamierzasz zagłębić się w rynek wolnych agentów i nie masz jeszcze gracza na namiotach, idź z wysokiego nurkowania, a nie krawędzi basenu. Brunson jest naprawdę dobry, ale nie jest graczem zmieniającym franczyzę. The Knicks wkraczali do dużej części cap roomu na pozornie bardziej obfitym rynku wolnych agentów w 2023 roku; nawet po zapłaceniu Barrettowi i Robinsonowi (którego znawcy ligi podejrzewają, że wraca do Knicks z wieloletnim kontraktem gdzieś w wieku kilkunastu lat), Knicks po prostu musieli odrzucić opcje na Derricka Rose’a, Alec Burks oraz Nerlens Noel mieć zdrową przestrzeń.

Zamiast tego, aby skoczyć z pistoletu i wejść na rynek 2022, Nowy Jork musiał porzucić swoją pierwszą rundę 2022 i zapłacić Pistons, aby zabrali Burksa, Noela i Kemba Walker; Knicks dostali dobrą cenę za zrzucenie pierwszego (trzy przyszłe premiery o mniejszej wartości niż ta, którą zrezygnowali, ale w sumie więcej), ale potem zapłacili ekstrawagancko, aby zrzucić Walkera w Detroit: Czterech przyszłych drugoligowców i oddanie jednego z pierwszych dla mniejszego wyboru na przyszłość.

Knicks najwyraźniej lepiej spisał Noela i Burksa w Detroit, podobno płacąc sześć milionów w gotówce, zwracając 2023 sekundę z Detroit i dodając „fałszywą sekundę” z Miami, która jest chroniona w pierwszej 55. (Albo w ogóle nie przekaże, albo przekaże jako możliwość przygotowania kolejnej Balsa Koprivica.)

W sumie Knicks zrezygnowali z pięciu przyszłych sekund i maksymalnej dopuszczalnej gotówki w transakcjach w ciągu roku, nie wspominając o wyborze drugiej rundy w 2025 roku, który mogą stracić, gdy liga zacznie zadawać pytania o to, jak to wszystko się połączyło na kilka dni przed rozpoczęciem Darmowa Agencja. Wszystko po to, by móc zapłacić Brunsonowi i wejść all-in w drużynie z absolutnie zerowym kapitałem w mistrzostwach.

Czy to nie jest trochę… kiepskie? To znaczy, spodziewamy się, że ta pogoń za siedmioma nasionami może od Washington Wizards lub New Orleans Hornets, ale to jest Knicks! Czy nie mają wystarczającej grawitacji, by w 2023 roku otrzymać prawdziwą gwiazdę? A może bardziej prawdopodobne jest, że wymienisz się na jednego z wieloma wygasającymi kontraktami, które brali w tym sezonie?

Rzeczywiście, jednym z dziwnych zwrotów akcji tej sagi jest to, że poza sezonem 2021 Knicksów jest już rozerwany na strzępy, a Nowy Jork zapłacił za wyładowanie trzech z pięciu znaczących kontraktów, które podpisał, i nie udało się rozładować tylko jednego z pozostałych (Evan Fournier) po dość skoordynowanych wysiłkach. Jedenaście miesięcy temu wydawało się, że cały pomysł polegał na tym, że te wygasające 2023 umowy mogą wygasać dla wielkiej gwiazdy; zamiast tego zapłacili po raz drugi, aby się ich pozbyć. Przynajmniej nadal mają rozszerzenie Randle’a.

Jeśli chodzi o Detroit, można się spierać, że mogło dojść do trudniejszych targów z Knicks in the Burks-Noel, ale tutaj pochwalmy cierpliwość Pistons. Nie dali się zwieść, wchodząc all-in na przyszłoroczny turniej rundy wstępnej i zamiast tego wymienili się Jerami Grantwziął trochę niechcianych pieniędzy i odszedł z projektu z drugą loterią w wielkim człowieku Jalen Düren. (Detroit zajęło mu 13. miejsce, ale słyszałem, że grał dla nich o piątej).

Możesz zapytać, co robi zespół ze składem składającym się z Cade Cunningham i 43 centra, ale potencjalne korzyści z podejścia Detroit są ogromne.

Słyszałeś kiedyś stare powiedzenie: „Zwycięzcy idą łupy?” Cóż, w tym roku jest bardziej jak „do spoilerów idź Victor”.

Z francuskim cudownym dzieckiem Victorem Wembanyamą konsensus nie. 1 wybór, i w niektórych oczach talent pokoleniowy, drużyny, które już nie są tak dobre, mają dodatkową motywację, by być strasznym w tym sezonie. The Pistons odrzucili pomysł ścigania Brunsona w zawyżonej liczbie (a także Aytona i Milesa Bridges), aby zamiast tego spędzić kolejny rok na gromadzeniu aktywów i prawdziwej odbudowie. The Pistons mogą również mieć ponad 60 milionów dolarów w cap roomie rok od teraz i być może rdzeń, do którego warto się zapisać, aby dołączyć.

Więc na krótką metę nie przejmuj się faktem, że mają Duren, Kelly Olynyk,, Izajasz Stewart, Noel i Marvin Bagley w tym samym zespole; w pewnym momencie z pewnością wymienią kilka z nich. (Losowe szczegóły techniczne: Detroit będzie musiało usunąć limit 28 milionów dolarów na Bagleya przed zakończeniem wymiany Burksa i Noela, najprawdopodobniej poprzez ponowne podpisanie umowy z nim na znacznie niższą liczbę.)

Burks nie jest wystarczająco dobry, aby wygrać w Detroit zbyt wiele meczów, ale jeśli udowodni, że wyzdrowiał po niedawnej operacji stopy, nie mógłby zdobyć kolejnej sekundy w terminie wymiany. Tak, Pistons ponownie podpiszą Bagley, przekażą klucze Cunninghamowi i zobaczą, co się stanie z Duren, Stewart, Saddiq Bey i kilku innych młodych graczy, których lubią; nie są całkowicie tankowani, ale nie są nie tankowanie albo. Nawiasem mówiąc, Pistons wciąż mają trochę wolnego miejsca, aby zawrzeć więcej niechcianych transakcji, nawet po tym wszystkim (około 12 do 15 milionów dolarów, w zależności od ceny Bagleya); miej oko na Danilo Gallinariktórych mogli nabyć, a następnie zrzec się przed wykonaniem handlu Knicks.

To prowadzi nas do ostatniego kawałka tutaj: The Knicks może się nie skończyć, a ta umowa może nadal wyglądać inaczej. W tej chwili jesteśmy w dziwnym stanie zawieszonej animacji, w której zespoły mogą uzgadniać umowy, ale nie mogą ich wykonać przez kolejny tydzień, co oznacza, że ​​„zakończone” umowy mogą po fakcie zostać połączone w bardzo różne produkcje.

Na przykład Maverickowie mogą wygenerować wyjątek w handlu dla połowy pensji Brunsona w pierwszym roku (prawdopodobnie około 12,5 miliona dolarów, jeśli sugerowana liczba czteroletniej umowy na 105 milionów dolarów dla Brunsona jest prawdziwa), pod warunkiem, że zgodzą się na podpisać i handlować z Knicks.

Tak się składa, że ​​znak i handel prawdopodobnie również przemawiają na korzyść Knicksów, zwłaszcza jeśli potrafią wciągnąć w to Pistonów. Detroit mogłoby wysłać ukochaną Koprivicę do Dallas, aby dokończyła trójkąt w handlu, a trzy strony musiałyby targować się o inne drobne bodźce, aby zrobić z tego większy interes.

Jeśli to zrobią, Knicks mogą działać jako drużyna „nadmiarowa” i zachować swój wyjątek średniego poziomu, który nie jest podatnikiem, aby podpisać kontrakt z innym graczem. Mogą również wygenerować 9,2 miliona dolarów wyjątku handlowego dla Walkera lub Noela, o ile pensja Brunsona w latach 2022-23 nie przekracza 24,2 miliona dolarów – co stanowiłoby dopełnienie jego całkowitej transakcji na 105,8 miliona dolarów. (Zamiast wyjątku mogli jeszcze wypchać) inne zespół do handlu, aby odzyskać transakcję o wartości do 14,2 miliona dolarów, być może w ramach podpisu i wymiany po uruchomieniu bezpłatnej agencji. To może być zwariowane, wszyscy.)

Skoro już tu jesteśmy, co jeśli Nowy Jork naprawdę chciałeś zagrać all-in na nie do końca gwiazdach bez zbytniego strzelania? Czy mogliby dostać się do? Dejounte Murray gonić z pasującymi kontraktami Cam Czerwonawy,, Ten Gibson,, Miles McBride i cztery przyszłe pierwsze z innych zespołów, które wciąż mają, nie wspominając o swoich? Zostawię tę bezczynną myśl tutaj, podczas gdy sekcja komentarzy spłonie doszczętnie.

Zabawne jest to, że Knicks znacznie lepiej radzili sobie ze szczegółami wyczynów cap, takich jak te powyżej w erze Leon Rose, wygrywając na marżach w kilku swoich transakcjach i opanowując kilka dość złożonych transakcji. Pistons czasami zostawiali pieniądze na stole w tych samych przypadkach.

A jednak cofnij się o krok, spójrz na szerszy obraz i zapytaj, czyją przyszłość wolisz mieć. Istnieje duża szansa, że ​​Knicks będą w tym roku w połowie przyzwoite, a Pistons będą śmierdzieć, ale w dłuższym horyzoncie czasowym ogólne drzewo decyzyjne Detroit wydaje się o wiele trudniejsze niż nowojorskie.


Powiązane czytanie

Edwardsa: Zerwanie handlu Detroit z Nowym Jorkiem
Katz: Rozszerzenie RJ Barretta – ile to zajmie?

(Zdjęcie Jalen Brunson: Mark J. Rebilas / USA Today)

.

Leave a Comment