Rand Paul wstrzymuje przejście Senatu w wysokości 40 miliardów dolarów na pomoc dla Ukrainy

Republikański senator z Kentucky Rand Paul przeciwstawił się liderom obu partii w czwartek i opóźnił do przyszłego tygodnia zatwierdzenie przez Senat dodatkowych 40 miliardów dolarów na pomoc Ukraina a jego sojusznicy wytrzymują trzymiesięczną inwazję.

Z Senatem gotowym do debaty i głosowania w sprawie pakiet pomocy wojskowej i gospodarczejPaweł odmówił przywódcom jednomyślnej zgody, której potrzebowali, aby kontynuować. Dwupartyjne rozwiązanie, poparte przez prezydenta Joe Bidena, podkreśla determinację USA we wzmocnieniu poparcia dla przeważających liczebnie sił Ukrainy.

Ustawa została przyjęta w przeważającej większości przez Izbę i ma silne poparcie obu partii w Senacie. Ostatni fragment nie budzi wątpliwości.

Mimo to sprzeciw Paula był odejściem od przytłaczającego sentymentu w Kongresie na rzecz szybkiej pomocy Ukrainie, która walczy o przetrwanie brutalnej inwazji Władimira Putina i stara się zniechęcić go do eskalacji wojny.

Był to również bunt przeciwko jego kolegi z Kentucky Republikanin, przywódcy mniejszości w Senacie, Mitchowi McConnellowi, który w czwartek wezwał „obie strony”, aby „pomogły nam dziś uchwalić tę pilną ustawę o finansowaniu”.

Paul, libertarianin, który często sprzeciwia się interwencji USA za granicą, powiedział, że chciałby umieścić w ustawie język, bez możliwości głosowania, który skłoniłby inspektora generalnego do zbadania nowych wydatków. Ma długą historię domagania się zmian w ostatniej chwili, wstrzymując lub grożąc opóźnieniem ustaw na krawędzi, w tym środków dotyczących linczu, sankcjonowania Rosji, zapobiegania zawieszeniu federalnemu, budżetu obronnego, nadzoru rządowego i zapewnienia opieki zdrowotnej dla we wrześniu 11 atakujących ratowników.

Demokraci i McConnell sprzeciwili się naciskom Paula i zaoferowali głosowanie nad jego językiem. Paul prawdopodobnie przegra ten głos i odrzucił ofertę.

Paul, który bezskutecznie ubiegał się o nominację swojej partii na prezydenta w 2016 r., argumentował, że dodatkowe wydatki przewyższają wydatki USA na wiele programów krajowych, są porównywalne z całym budżetem obronnym Rosji i pogłębią deficyty federalne i pogorszą inflację. Ubiegłoroczny deficyt budżetowy wyniósł prawie 2,8 biliona dolarów, ale prawdopodobnie zmierza w dół, a wydatki w ramach ustawy wynoszą mniej niż 0,2% wielkości gospodarki USA, co sugeruje, że jego wpływ na inflację byłby znikomy.

„Niezależnie od tego, jak życzliwa jest sprawa, moja przysięga jest związana z bezpieczeństwem narodowym Stanów Zjednoczonych Ameryki” – powiedział Paul. „Nie możemy uratować Ukrainy skazując amerykańską gospodarkę na zagładę”.

Demokraci powiedzieli, że sprzeciwiają się planowi Paula, ponieważ rozszerzy on uprawnienia istniejącego inspektora generalnego, którego obecne uprawnienia ograniczają się do Afganistanu. To zaprzeczyłoby panu Oczekuj szansy, że byli prezydenci musieli umówić się na to stanowisko, powiedzieli.

„Z wypowiedzi młodszego senatora z Kentucky jasno wynika, że ​​nie chce on pomagać Ukrainie” – powiedział przywódca większości w Senacie Chuck Schumer, demokrata Nowego Jorku. „Wszystko, co osiągnie dzięki swoim dzisiejszym działaniom, to opóźnienie tej pomocy, a nie jej zatrzymanie”.

Schumer i McConnell stanęli niemal obok siebie, próbując przeforsować przepisy.

„Proszą tylko o zasoby, których potrzebują, aby obronić się przed tą obłąkaną inwazją” – powiedział McConnell o Ukraińcach. – A oni potrzebują tej pomocy właśnie teraz.

Izba głosowała we wtorek 368-57 za zatwierdzeniem środka. Poparli ją wszyscy Demokraci i większość Republikanów, chociaż każde głosowanie na „nie” pochodziło od GOP.

Ponadpartyjne poparcie dla Ukrainy było częściowo napędzane relacjami o rosyjskich okrucieństwach na ukraińskich cywilach, których nie można było zignorować. Odzwierciedla to również strategiczne obawy związane z pozwoleniem Putinowi na zajęcie europejskiego terytorium bez odpowiedzi, gdy jego atak na sąsiada na zachodzie mija w dwunastym tygodniu.

„Pomoc dla Ukrainy nie jest przykładem filantropii” – powiedział McConnell. „To, że naga agresja Rosji nie powiodła się i pociąga za sobą znaczne koszty, ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo narodowe i żywotne interesy Ameryki”.

Urzędnicy administracji Bidena powiedzieli, że spodziewają się, że ostatni środek pomocy będzie trwał do września. Ale gdy Ukraina ponosi ciężkie straty wojskowe i cywilne i nie ma pojęcia, kiedy walki mogą się skończyć, Kongres ostatecznie stanie przed decyzjami o tym, o ile więcej pomocy należy udzielić w czasie ogromnych deficytów budżetowych USA i ryzyka recesji, które mogą wymagać dodatkowych wydatków na poziomie Dom.

Najnowszy projekt ustawy, dodany do 13,6 miliardów dolarów, zatwierdzonych przez Kongres w marcu, pchnąłby amerykańską pomoc dla regionu znacznie powyżej 50 miliardów dolarów. Z perspektywy czasu, według bezpartyjnej Służby Badawczej Kongresu oznaczałoby to łącznie 6 miliardów dolarów więcej niż Stany Zjednoczone wydały na pomoc wojskową i gospodarczą na całym świecie w 2019 roku.

Pchnięcie do przejścia nastąpiło, gdy Rosja kontynuowała wysadzanie ukraińskich sił i miast w południowej i wschodniej części kraju. Odzwierciedlając międzynarodowe obawy wywołane atakiem, przywódcy Finlandii ogłosili swoje poparcie dla: przystąpienie do NATO oraz Szwecja wydawała się nie daleko w tyle.

Pan. Biden dwa tygodnie temu poprosił Kongres o 33 miliardy dolarów. Prawodawcom nie zajęło dużo czasu dodanie 3,4 miliarda dolarów do jego próśb dotyczących zarówno programów wojskowych, jak i humanitarnych.

Środek obejmuje 6 miliardów dolarów dla Ukrainy na wywiad, wyposażenie i szkolenia dla jej sił oraz 4 miliardy dolarów na finansowanie pomocy Kijowowi i sojusznikom NATO w rozbudowie ich sił zbrojnych.

Pentagon ma 8,7 miliarda dolarów na odbudowę zapasów broni wysłanej na Ukrainę i 3,9 miliarda dolarów na wojska amerykańskie w regionie.

Środek obejmuje również 8,8 miliarda dolarów na utrzymanie funkcjonowania rządu Kijowa, ponad 5 miliardów dolarów na dostarczenie żywności do krajów na całym świecie, które polegają na ukraińskich uprawach zniszczonych w wyniku walk oraz 900 milionów dolarów na naukę języka angielskiego i świadczenie innych usług ukraińskim uchodźcom, którzy przeniósł się do Stanów Zjednoczonych.

Największa przeszkoda w szybkim zatwierdzeniu pomocy została usunięta w tym tygodniu, kiedy Biden i Demokraci zrezygnowali z żądania włączenia kolejnych miliardów do środków mających na celu wzmocnienie wysiłków USA na rzecz przeciwdziałania koronawirus pandemia. Republikanie chcą, aby oddzielne ustawodawstwo dotyczące COVID-19 było polem bitwy dla walki o imigrację, która dzieli Demokratów w sezonie wyborczym.

Leave a Comment