Raport Senatu opisuje „trwające złe traktowanie” członków służby i ich rodzin mieszkających w sprywatyzowanych budynkach wojskowych

Nowy raport Stałej Podkomisji Senackiej ds. Śledczych przy Senackiej Komisji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Spraw Rządowych zarzuca „trwające złe traktowanie” Członkowie służby w USA oraz ich rodzin i złego zarządzania przez Balfoura. Raport, poparty tysiącami dokumentów i prawie dwoma tuzinami wywiadów, ujawnił to, co urzędnicy podkomisji określają jako problemy i wzorce systemowe w całym kraju w wojskowych jednostkach mieszkaniowych zarządzanych przez Balfoura.

Według raportu Balfour obsługuje obecnie około 150 000 mieszkańców w 43 000 domów na bazie w dziesiątkach baz wojskowych, marynarki wojennej i sił powietrznych w 26 stanach. Dochodzenie skupiło się na dwóch bazach, Fort Gordon w Georgii i Sheppard Air Force Base w Teksasie, gdzie urzędnicy twierdzą, że znaleźli bardzo podobne sytuacje.

Sen. Jon Ossoff, gruziński Demokrata, przewodniczy podkomisji, która jest autorem raportu, a Sen. Ron Johnson z Wisconsin jest czołowym republikańskim członkiem podkomisji.

Raport wyszczególnia liczne przykłady „lekceważenia obaw dotyczących bezpieczeństwa i zagrożeń dla środowiska, które narażają rodziny wojskowe na ryzyko”. Ogólnie rzecz biorąc, dochodzenie ujawniło, że domy były w złym stanie, gdy wprowadzały się rodziny wojskowe, rzeczy w domu były zepsute, a prośby o naprawy, w tym te dla rodzin z dziećmi z wcześniejszymi schorzeniami, zostały zignorowane, według urzędników podkomisji. Raport wykrył również pominięcia i nieścisłości w bazie danych Balfour, które zdaniem urzędników miały wpływ na to, co firma została nagrodzona przez służby wojskowe. Tego typu zachowania „wykazują uderzające podobieństwa do zachowań, do których Balfour przyznał się w grudniu 2021 r., przyznając się do winy za działania podjęte w latach 2013-2019”, piszą urzędnicy w swoim raporcie.

Rzecznik Balfour Beatty powiedział, że firma była „rozczarowana” w raporcie, ponieważ nie odzwierciedla dokładnie poziomu zaangażowania firmy na rzecz wojskowych rezydentów i ich rodzin ani nie potwierdza znaczących kroków, które zostały podjęte w celu zaradzenia niewielkiej liczbie skarg, które zostały omówione ”. Rzecznik powiedział, że raport zawierał „wiele nieścisłości i błędów w charakterystyce” i że firma próbowała je poprawić przed opublikowaniem raportu we wtorek.

„Podczas gdy stale dążymy do poprawy, jako operator 43 000 rezydencji nieuchronnie będziemy musieli stawić czoła wyzwaniom” – powiedział rzecznik. „Firma nadal koncentruje się na bezpieczeństwie, zdrowiu i dobrym samopoczuciu mieszkańców oraz zapewnianiu wysokiej jakości domów wspieranych szybką i skuteczną obsługą klienta i wsparciem konserwacyjnym”.

W jednym przypadku opisanym w raporcie u córki kapitana armii zdiagnozowano egzemę po tym, jak mieszkała w jednym z domów Balfour. Po kilkunastu wizytach u alergologa lekarz ostatecznie powiedział rodzinie, że wyprysk był prawdopodobnie spowodowany nieleczonym rozwojem pleśni w domu rodzinnym. Raport mówi, że Balfour „zasugerował”, że jego inspekcje nie ujawniły pleśni, a także nie udokumentowały powtarzających się skarg rodziny na pleśń w wewnętrznym systemie firmy. Kiedy rodzina się wyprowadziła, Balfour wysłał kapitanowi armii zawiadomienie o pobraniu setek dolarów, co w końcu Balfour uznał za „błąd pisarski”.

Według raportu inne rodziny, które miały członków rodziny z wcześniej istniejącymi schorzeniami, zażądały napraw, które były często ignorowane przez Balfoura, powodując niebezpieczne warunki.

W jednym przypadku rodzina złożyła dwa tuziny próśb, aby Balfour naprawił przeciek w dachu w ich sypialni i pleśń w ich domu. Żona członka służby miała wcześniej istniejący stan odpornościowy i cierpiała na nasilone objawy ze strony układu oddechowego, które, jak sądziła, były spowodowane przez pleśń. Balfour ostatecznie naprawił dach i zajął się formą. I chociaż jej własne rejestry ujawniają obecność pleśni, jej wewnętrzna baza danych, która jest używana przez wojsko do uzyskiwania dostępu do honorariów firmy, nie wykazała żadnego zapisu zlecenia na wykonanie prac związanych z formą w okresie, w którym rodzina składała wiele próśb. raport.

We wtorek, podczas przesłuchania w Senacie, kierownictwo Balfoura będzie odpowiadać na pytania dotyczące raportu, które obejmie również zeznania rodzin wojskowych dotkniętych rzekomymi zaniedbaniami firmy. Według urzędników podkomisji celem przesłuchań jest zwrócenie większej uwagi na tę kwestię i podkreślenie dowodów odkrytych w ramach tego śledztwa.

Ta historia została zaktualizowana o dodatkowe wydarzenia we wtorek.

.

Leave a Comment