Recenzja słuchawek bezprzewodowych Master & Dynamic MW75: zawyżone

Bezprzewodowe słuchawki Master & Dynamic MW75 oparte o małą roślinę.

Zdjęcie: Andrzej Liszewski | Gizmodo

Jeśli szukasz najlepszej wydajności pary bezprzewodowych słuchawek, w tym doskonałej jakości dźwięku, komfortu, żywotności baterii i redukcji szumów, będziesz musiał porzucić słuchawki i zainwestować w coś większego. Nowy MW75 firmy Master & Dynamics słuchawki bezprzewodowe wprowadzają wszystkie powyższe elementy do stołu ze stylem, ale mają również cenę wyższą niż równomierna Najwyższej jakości AirPods Max firmy Apple.

Być może nie jest to tak rozpoznawalna marka słuchawek jak Sony, Beats, Apple czy Bose, ale odkąd została założona dziewięć lat temu w Nowym Jorku, skupiając się na materiałach najwyższej jakości i najwyższej jakości dźwięku, Master & Dynamic od dawna wysoko na liście rekomendacji Gizmodo— Przynajmniej dla tych, którzy chcą zaszaleć. The Prawdziwe bezprzewodowe słuchawki douszne Master & Dynamic MW08 nadal są moim ulubionym, jeśli chodzi o pąki, ale za 300 $ są niezaprzeczalnie drogie, biorąc pod uwagę to, co możesz teraz dostać za mniej niż 100 $. To samo można powiedzieć o nowych nausznych słuchawkach MW75 firmy, ale czy najwyższej jakości materiały i wydajność naprawdę uzasadniają ich cenę w wysokości 600 USD?

Ulepszony projekt, który nadal zapewnia luksusowe wrażenia

Chociaż kilka lat świetlnych od premia wycena prawdziwie audiofilskiego sprzętuNajnowsza wersja Master & Dynamic to przede wszystkim luksusowy produkt, który zapewnia również jedno z najlepszych dostępnych obecnie doświadczeń dźwiękowych, co może nieco ułatwić uzasadnienie jego ceny w wysokości 600 USD.

Zbliżenie na pałąk Master & Dynamic MW75 łączący się z prawym nausznikiem.

Master & Dynamic zmienił sposób, w jaki opaska na głowę łączy się z nausznikami, zwiększając elastyczność i poprawiając dopasowanie.
Zdjęcie: Andrzej Liszewski | Gizmodo

Aktualizacja Master & Dynamic MW65, która zadebiutowała w maju 2019 r., MW75 dzieli wiele elementów konstrukcyjnych z poprzednikiem, w tym zastosowanie aluminium do nauszników, co czyni je zarówno mocnymi i trwałymi, jak i lekkimi. Na zewnątrz każdego nausznika znajduje się podniesiony szklany panel z logo firmy, który jest otoczony aluminiowym pierścieniem z siatki, aby mikrofony używane do aktywnej redukcji szumów były poza zasięgiem wzroku.

Opaska na głowę na MW65 łączy się bezpośrednio z górną częścią tych podniesionych paneli po obu stronach, ale w MW75 teraz łączy się z bokiem każdego nausznika za pomocą dodatkowego wygiętego ramienia, które podąża za krzywizną nauszników. To sprawia, że ​​MW75 wyróżnia się estetycznie, ale także pozwala na nieco bardziej elastyczne nauszniki, aby przylegały do ​​boku głowy użytkownika. Jedyne, czego brakuje (naprawdę nie mogę ich nigdzie znaleźć) to proste etykiety L i R, dzięki czemu użytkownicy wiedzą, w jaki sposób nosić słuchawki. Jeśli martwisz się estetyką zewnętrzną, po prostu ukryj lewą i prawą etykietę wewnątrz nauszników, tak jak Apple zrobiło to w AirPods Max.

Zbliżenie nauszników Sony WH-1000XM5 obok nauszników Master & Dynamic MW75.

Pokryte jagnięcą skórą nauszniki Master & Dynamic MW75 (po prawej) oferują grubszą wyściółkę niż Sony WH-1000XM5 (po lewej).
Zdjęcie: Andrzej Liszewski | Gizmodo

Najbardziej ekskluzywną cechą MW75 jest użycie skóry jagnięcej pokrywającej wyściełany pałąk i grubą warstwę pianki zapamiętującej kształt na każdym nauszniku (która jest znacznie grubsza niż to, czego używają Sony i Apple). Skóra jagnięca jest oczywiście fantastyczna i rozumiem, dlaczego firma wybiera ją zamiast syntetycznych alternatyw. Część historii powstania firmy Master & Dynamic obejmuje jednego z jej założycieli, który zainspirował się parą słuchawek z lat 40. wykonanych z metalu i skóry, które były w świetnej formie ponad 60 lat później.

Skóra jest trwała, jeśli jest odpowiednio pielęgnowana, ale biorąc pod uwagę, że teraz wiemy, że problematyczna opłata za hodowlę zwierząt gospodarskich troszczy się o środowisko, teraz jest tak dobry czas, jak każdy inny, nawet dla najlepszych producentów elektroniki, aby odejść od skóry i skóry jagnięcej. Syntetyczny materiał skóropodobny, który Sony używa na swoim WH-1000XM5 jest tak samo miękki jak skóra jagnięca MW75, a dzianina, której Apple używa w swoich AirPods Max, zapewnia niezrównaną oddychalność.

Daj mi wszystkie przyciski

Zawsze będę zwolennikiem firm, które ściskają jak najwięcej przycisków na słuchawkach. Rozumiem, że asystenci głosowi są przydatni, ale nie zamierzam rozmawiać z Siri ani Asystentem Google podczas jazdy komunikacją publiczną, a panele dotykowe często wiążą się z krzywą uczenia się, której nie chcę poświęcać na naukę.

Zbliżenie prawego nausznika Master & Dynamic MW75.

Master & Dynamic MW75 są wyposażone w dedykowane przyciski zwiększania i zmniejszania głośności na prawym nauszniku, a także oddzielny przycisk do sterowania odtwarzaniem.
Zdjęcie: Andrzej Liszewski | Gizmodo

Chcę przycisków, a MW75 ma ich mnóstwo. Na prawym nauszniku znajdują się dedykowane przyciski zwiększania i zmniejszania głośności, a pomiędzy nimi podniesiony przycisk (który można łatwo odróżnić za pomocą samego dotyku) do sterowania odtwarzaniem utworu za pomocą pojedynczego, podwójnego i potrójnego naciśnięcia.

Zbliżenie na lewy nausznik Master & Dynamic MW75.

Lewy nausznik Master & Dynamic MW75 jest wyposażony w przycisk zasilania i przycisk do przełączania między trybami ANC.
Zdjęcie: Andrzej Liszewski | Gizmodo

Na lewym nauszniku znajduje się przycisk zasilania (który aktywuje również tryb parowania Bluetooth) i dedykowany przycisk do przełączania między trybami ANC i wzmacniania dźwięków otoczenia w MW75 lub całkowitym wyłączaniem tych rzeczy.

Doskonały dźwięk z solidną redukcją szumów

Jedną z rzeczy, które lubię w Master & Dynamic, jest to, że nie jest to firma, która po prostu nakłada wykończenie premium na parę zwykłych słuchawek. Nowy MW75 brzmi fantastycznie, a z 40-milimetrowym przetwornikiem berylowym w każdym nauszniku (ten sam rozmiar jak w AirPods Max, podczas gdy WH-1000XM5 używa mniejszych przetworników 30 mm) wydaje mi się, że brzmią lepiej niż produkty premium Apple i Sony Opcje ANC. Wokale w Wig Wam Czy chcesz tego spróbować? (popularny jako piosenka przewodnia do HBO Rozjemca) brzmią czysto i wyraziście przez MW75, a chociaż jest to zajęty utwór, wszystkie warstwy, od napędzających wysokie kapelusze po gitarę elektryczną, przechodzą wyraźnie i oddzielnie.

Master & Dynamic MW75 po lewej obok Sony WH-1000XM5 po prawej.

ANC w Master & Dynamic MW75 (po lewej, na dole) nie może konkurować z niezwykle efektywnym ANC w Sony WH-1000XM5 (po prawej, na górze).
Zdjęcie: Andrzej Liszewski | Gizmodo

Tam, gdzie Master & Dynamic MW75 działa nieco słabiej, jest z aktywną redukcją szumów. Bardzo dobrze radzi sobie z niskimi częstotliwościami basu ryku silnika samolotu słyszanego z wnętrza kabiny (jak symulowane przez moje kino domowe konfiguracji), ale jest to zauważalnie o krok za możliwościami ANC AirPods Max, a nawet dalej za Sony. Z jakiegoś powodu Sony zdecydowało, że ANC jest jedną z funkcji, w której jej słuchawki będą się wyróżniać, co widać po imponującym WH-1000XM5. Sony wpycha teraz osiem mikrofonów (plus dwa procesory przeznaczone do tłumienia hałasu) w swoich flagowych słuchawkach ANC, podczas gdy Master & Dynamic utknął tylko w czterech w swoim nowym MW75. Różnica jest bardzo zauważalna, ale tym bardziej, że WH-1000XM5 jest o 200 USD tańszy.

Zrób więcej miejsca w swoim bagażu podręcznym

Najlepszym powodem, aby wybrać droższą parę słuchawek z aktywną redukcją szumów, jest zagłuszenie dźwięku silników samolotu podczas długiego lotu oraz wszystkiego, co dzieje się w kabinie.

Futerał Master & Dynamic MW75 znajduje się pod futerałem Sony WH-1000XM5.

Futerał do przenoszenia Master & Dynamic MW75 (dół) jest znacznie grubszy niż futerał Sony WH-1000XM5 (góra) i nie zapada się mniej po wyjęciu MW75.
Zdjęcie: Andrzej Liszewski | Gizmodo

Chociaż nauszniki w MW75 można złożyć całkowicie na płasko (z otworem skierowanym w dół), w rzeczywistości są one zaprojektowane tak, aby mieściły się w dołączonym etui w tej samej orientacji, w jakiej są noszone. Oznacza to, że obudowa MW75 jest w rzeczywistości jedną z najbardziej nieporęcznych, jakie kiedykolwiek testowałem, i w przeciwieństwie do obudowy, którą Sony dołącza do WH-1000XM5, nie może się ona zapaść cieńsza po zdjęciu słuchawek.

Rzuć okiem na akcesoria zawarte w walizce Master & Dynamic MW75.

Futerał do przenoszenia Master & Dynamic MW75 zawiera akcesoria, takie jak kabel słuchawkowy, kabel ładujący i adapter do gniazd słuchawkowych w fotelach samolotowych.
Zdjęcie: Andrzej Liszewski | Gizmodo

To sprawia, że ​​Master & Dynamic jest mniej atrakcyjny w podróży, szczególnie dla tych, którzy starają się spakować jak najlżejszy. Po jasnej stronie, wewnątrz futerału, znajdziesz kabel słuchawkowy, kabel ładujący USB-C, a nawet adapter do niewygodnych podwójnych gniazd słuchawkowych, które od dziesięcioleci można znaleźć w siedzeniach samolotów.

Warte popisu?

W 2019 roku, kiedy Sony nie miało takiej obsesji na punkcie wydajności ANC, a AirPods Max istniał tylko w zakładzie badawczo-rozwojowym Apple, doskonały MW65 był łatwym wyborem dla kogoś, kto szuka doskonałego dźwięku w pakiecie premium. W 2022 roku nowy MW75 stanie w obliczu znacznie ostrzejszej konkurencji.

Master & Dynamic MW75 siedzą same na białym tle.

Master & Dynamic MW75 czują się świetnie i brzmią jeszcze lepiej, ale rozczarowująca wydajność ANC sprawia, że ​​trudno uzasadnić tę cenę 600 USD.
Zdjęcie: Andrzej Liszewski | Gizmodo

Jeśli szukasz idealnej pary bezprzewodowych słuchawek nausznych, które sprawią, że powrót do podróży lotniczych będzie spokojniejszy i przyjemniejszy, 400 USD Sony WH-1000XM5 to nadal najlepszy wybór, a jeśli wszyscy jesteście w ekosystemie Apple i stawiacie na bezproblemową łączność bezprzewodową (plus łatwy dostęp do czasami przydatnego Siri), Maks. 550 USD AirPods jest droga do zrobienia.

MW75 przewyższa zarówno Sony, jak i Apple, jeśli chodzi o jakość dźwięku, ale za 600 USD miałem nadzieję, że zostanie zachwycony jego wydajnością ANC, a nie byłem. Pomimo doskonałego wykończenia, to sprawia, że ​​​​droga metka jest trudniejsza do uzasadnienia. W przeciwieństwie do ponad 60-letnich słuchawek analogowych, które zainspirowały Master & Dynamic, gdy firma została założona, wysokiej jakości materiały konstrukcyjne, które mogą przetrwać dziesięciolecia, nie mają już takiego znaczenia teraz, gdy technologia wewnątrz pary słuchawek może być przestarzała w ciągu zaledwie kilku lat. (The kolejna ewolucja Bluetooth jest tuż za rogiem.) Za 600 USD MW75 naprawdę musiał pokonać zarówno Sony, jak i Apple na każdym froncie, i niestety nie osiąga tego celu.

.

Leave a Comment