Republikanie przyrzekają demokratom „piekło” nad ustawą gospodarczą

Republikanie ostrzą noże, podczas gdy Senat przygotowuje się do skulenia się na długi weekend, podczas gdy Demokraci wdrażają specjalny proces, aby przekazać rozrastający się partyjny plan opieki zdrowotnej, podatków i klimatu bez udziału z drugiej strony.

Przywódcy republikanów wściekali się na wysiłki Demokratów na konferencji prasowej w piątek, dzień przed przygotowaniem Senatu do rozpoczęcia rozważania planu, jednocześnie celując w Sens. Joe Manchin (DW.Va.) i Kyrsten Sinema (D-Ariz.), dwaj kluczowi centryści, za wsparcie wysiłku.

– Więc jak będzie wyglądał głosowanie-a-rama? Sen. Lindsey Graham (RS.C) powiedziała dziennikarzom w piątek, odnosząc się do maratonu głosowania senatorów, który ma zostać poddany w ciągu najbliższych kilku dni w ramach procesu, którego demokraci używają do uchwalenia ustawy. – To by było jak piekło.

„Zasługują na to. Choć podziwiam Joe Manchina i Sinemę za to, że czasami przeciwstawiają się radykalnej lewicy, wprowadzają prawodawstwo, które utrudni życie przeciętnemu człowiekowi” – ​​powiedział Graham.

Graham wraz z sen. Roger Marshall (R-Kan.) również zagroził, że nie zagłosuje za krytycznym środkiem finansowania przed wrześniowym terminem, kiedy finansowanie rządowe ma wygasnąć, w związku z wysiłkiem.

Demokraci stosują skomplikowaną procedurę znaną jako pojednanie budżetowe, aby spróbować uchwalić partyjną Ustawę o redukcji inflacji, ogromny pakiet, który posunąłby naprzód kluczowe elementy agendy legislacyjnej prezydenta Bidena.

Procedura, którą Republikanie zastosowali do uchwalenia ustawy podatkowej byłego prezydenta Trumpa w 2017 r., pozwoli Demokratom uchwalić ustawę w Senacie 50-50 zwykłą większością głosów, z pominięciem zwykłego progu 60 głosów.

Ale żeby uchwalić ustawę za pomocą manewru, Demokraci muszą przeskoczyć przez serię obręczy, zanim przeprowadzą ustawę na głos w celu głosowania. To obejmuje co jest znane jako głosowanie-a-rama — często długi i niechlujny maraton głosowania, w którym senatorowie mogą zaproponować szereg poprawek, aby mieć szansę wpłynięcia na prawodawstwo przed ostatecznym głosowaniem nad całością ustawy.

Republikanie w ostatnich dniach planowali, jak sprawić, by Demokraci poczuli jak najwięcej bólu podczas nadchodzącej sesji głosowania, obiecując, że zorganizują twarde głosy na partię, które mogą zostać wykorzystane jako amunicja na nadchodzący sezon wyborczy.

Podczas niedawnej konferencji prasowej Sen. John Barrasso (Wyo.), członek przywódców republikańskich, powiedział, że GOP skupi się w szczególności na obszarach takich jak „energia, inflacja, granica i przestępczość”.

Wielu republikanów trzyma się blisko wiadomości o poprawkach, które planują poruszyć podczas maratonu głosowania.

Naciskany przez The Hill w czwartek o to, które z nich zaproponuje, Sen. John Kennedy (R-La.) odmówił ujawnienia, mówiąc, że chce „to była niespodzianka”.

„Wszyscy moi koledzy będą mieli mnóstwo czasu na przeczytanie moich poprawek” – powiedział Kennedy. – Ale nie wierzę w prowadzenie brodą.

Republikanie wyrazili nadzieję na dołączenie niektórych swoich poprawek do ogólnego projektu ustawy, pomimo przytłaczającego sprzeciwu wobec pakietu, na wypadek gdyby ustawa mogła być trudniejsza do uchwalenia w Izbie.

Mimo to wśród członków GOP istnieje obawa, że ​​Demokraci wprowadzą poprawkę „wraparound”, która pozwoliłaby na wymazanie wszystkich poprawek przyjętych na posiedzeniu.

Sen. John Thune (SD), No. 2 Senat Republikański, potwierdził tę kwestię podczas konferencji prasowej w piątek, kwestionując, czy Manchin i Sinema zagłosują za taką poprawką.

„Ponieważ oboje powiedzieli, że nie będą głosować po tym, jak poczuli, że w amerykańskim planie ratunkowym głosowali za poprawką obejmującą i czuli, że ich przywódcy myśleli, że nigdy więcej nie zagłosują na jedną z nich. – powiedział Thune.

The Hill zwrócił się do biur Manchin i Sinema o komentarz.

Leave a Comment