Republikanka Lauren Boebert wygrywa w Kolorado po potępieniu rozdziału kościoła i państwa | Polityka USA

Ekstremista Kolorado Republikańska kongresmenka Lauren Boebert wygrała swoje prawybory we wtorek wieczorem, wkrótce po ataku na rozdział Kościoła i państwa zgodnie z konstytucją Stanów Zjednoczonych.

„Jestem zmęczona tym oddzieleniem kościelnego i państwowego śmiecia” – powiedziała.

Oddany kontrowersyjczyk wybrany po raz pierwszy w 2020 roku, wspierany przez Donalda Trumpa i opisane przez NBC News jako „piorunochron Maga” Boebert przekonująco pokonał Don Corama, senatora stanu, o nominację zakwestionować wybory śródokresowe.

Podczas jednego z ostatnich wydarzeń, 74-letni Coram powiedział wyborcom: „Moja polityka jest bardzo podobna do mojej jazdy. Ku rozczarowaniu zarówno mojej żony, jak i moich kolegów z Partii Republikańskiej, mam tendencję do tłoczenia się na linii środkowej i czasami trochę skręcam ”.

W przeciwieństwie do tego, Boebert zastraszył Joe Bidena podczas orędzia o stanie związkowym; zrobiony rasistowskie ataki o Ilhan Omar, demokracie z Minnesoty; ślubował nosić broń na podłogę domu; i głosowali za sprzeciwem wobec wyników w swingowych stanach w wyborach prezydenckich w 2020 roku.

Boebert pokonać Coram o 31 punktów.

W niedzielę dwa dni przed prawyborem i w komentarzach po raz pierwszy zgłoszone przez Denver PostBoebert powiedział na nabożeństwie: „Kościół ma kierować rządem. Rząd nie powinien kierować kościołem. Nie tak zamierzali to robić nasi ojcowie założyciele”.

Pierwsza poprawka do konstytucji USA z 1791 r. mówi: „Kongres nie będzie stanowił prawa dotyczącego ustanowienia religii lub zakazującego swobodnego jej wykonywania”.

Powszechnie uważa się, że oznacza to, że kościół i państwo powinny być rozdzielone. Krytycy zarzucają, że Sąd Najwyższy USA jest teraz jednym z prawicowych organów, które temu podważają.

W tym miesiącu sąd zdominowany przez konserwatystów orzekł, że Maine Nie mogę wykluczają szkoły religijne z programu nauczania i orzekają w przychylność trenera piłki nożnej w szkole publicznej, który stracił pracę za prowadzenie modlitw na boisku.

W sprawie z Maine liberalna sędzia Sonia Sotomayor napisała: „Ten sąd nadal burzy mur separacji między kościołem a państwem, o którego budowę walczyli twórcy”.

Boebert powiedziała jednak, że „jest zmęczona tym oddzieleniem kościelnego i państwowego śmiecia, którego nie ma w konstytucji. To było w śmierdzącym liście i nie znaczy to, co mówią, że robi ”.

„Śmierdzący list” wydawał się być listem napisanym przez Thomasa Jeffersona do baptystów z Danbury w stanie Connecticut w 1802.

Trzeci prezydent odniósł się do konstytucji ustanawiającej „mur separacji między Kościołem a państwem”. Jego słowa znalazły się w orzeczeniach sądów najwyższych.

Gwen Calais-Haase, politolog z Harvardu, powiedział Washington Post Twierdzenie Boebert było „fałszywe, mylące i niebezpieczne” i powiedziała, że ​​„jest bardzo zaniepokojona środowiskiem dezinformacji, które ekstremistyczni politycy wykorzystują dla własnych korzyści”.

Sąd Najwyższy również niedawno orzekł w sprawie aborcji, odrzucając dawno ugruntowane prawo w orzeczeniu z zeszłego tygodnia.

Na niedzielnym nabożeństwie Boebert powiedział: „Spójrz, co wydarzyło się w tym tygodniu. To jest owoc twojej pracy, twoich głosów i twoich modlitw – to są twoje żniwa ”.

Leave a Comment