Rodzice zamieniają się, sprzedają mleko modyfikowane dla niemowląt, ponieważ Biden koncentruje się na niedoborach

WASZYNGTON (AP) – Prezydent Joe Biden zintensyfikował reakcję administracji na ogólnokrajowy niedobór odżywek dla niemowląt Czwartek, który zmusił rozwścieczonych rodziców do grup internetowych, aby wymieniać się i sprzedawać sobie nawzajem, aby karmić swoje dzieci.

Prezydent omówił z kierownictwem Gerber i Reckitt, jak mogą zwiększyć produkcję i jak jego administracja może pomóc, a także rozmawiał z liderami z Walmart i Target o tym, jak uzupełnić półki i rozwiązać regionalne dysproporcje w dostępie do formuły, powiedział Biały Dom.

Administracja planuje monitorować możliwe ustalanie cen i współpracować z partnerami handlowymi w Meksyku, Chile, Irlandii i Holandii przy imporcie, mimo że 98% mleka modyfikowanego dla niemowląt jest produkowane w kraju.

Problem jest wynikiem zakłóceń w łańcuchu dostaw i wycofania z rynku i ma kaskadę skutków: detaliści ograniczają to, co klienci mogą kupować, a lekarze i pracownicy służby zdrowia wzywają rodziców do skontaktowania się z bankami żywności lub gabinetami lekarskimi, oprócz ostrzeżenia przed rozwodnić formułę, aby rozciągnąć zapasy lub skorzystać z internetowych przepisów DIY.

Niedobór ciąży szczególnie rodzinom o niższych dochodach po wycofaniu przez producenta formuły Abbott, co wynika z obaw związanych z zanieczyszczeniem. Wycofanie z rynku zniszczyło wiele marek objętych federalnym programem WIC, takim jak bony żywnościowe, które służą kobietom, niemowlętom i dzieciom, chociaż obecnie program dopuszcza substytuty marek. Administracja Biden współpracuje ze stanami, aby ułatwić odbiorcom WIC kupowanie różnych rozmiarów formuł, których obecnie nie pokrywają.

Według Białego Domu około połowa mieszanek dla niemowląt w całym kraju jest kupowana przez uczestników korzystających ze świadczeń WIC.

Clara Hinton, 30 lat, z Hartford w stanie Connecticut, należy do tej grupy. Ma 10-miesięczną córkę Patiennce, która ma alergię wymagającą specjalnej formuły.

Hinton, który nie ma samochodu, jeździ autobusem na przedmieścia, jeżdżąc z miasta do miasta, iw końcu znalazł trochę odpowiedniej receptury w sklepie w West Hartford. Powiedziała jednak, że sklep odmówił przyjęcia jej karty WIC, nie po raz pierwszy.

stosunek
Miniatura wideo z YouTube

Hinton powiedziała, że ​​jej dziecku niedawno skończyła się mieszanka z już otwartej puszki, którą dostała od przyjaciela.

„Ona nie ma formuły” – powiedziała. „Po prostu dałem jej zwykłe mleko. Co ja robię? Jej pediatra dał jasno do zrozumienia, że ​​nie powinienem tego robić, ale co mam zrobić?

W Utah, inna posiadaczka karty WIC, Elizabeth Amador, codziennie chodziła od sklepu do sklepu po zakończeniu pracy w call center w Salt Lake City, desperacko szukając jednej konkretnej formuły, której potrzebuje jej 9-miesięczna córka. Ostatnio spadła jej tylko jedna puszka, ale w czwartek miała cztery puszki. Powiedziała, że ​​nie przerwie swojej uciążliwej codziennej rutyny, dopóki nie dowie się, że niedobór się skończy.

„To jest do bani, wiesz, z powodu wysokich cen gazu” – powiedział Amador. „Musimy jeździć wszędzie, aby znaleźć formułę. To stresujące ”.

Niektórzy rodzice korzystają również z mediów społecznościowych, aby wypełnić luki w dostawach.

Ashley Maddox, 31-letnia matka dwójki dzieci z San Diego, założyła w środę grupę na Facebooku po tym, jak nie udało się znaleźć formuły dla swojego 5-miesięcznego syna, Cole’a, w kantorze w bazie marynarki wojennej.

„Połączyłam się z dziewczyną z mojej grupy i miała siedem puszek preparatu, których potrzebuję, które po prostu siedziały w jej domu, a jej dziecko już nie potrzebowało” – powiedziała. „Więc wyjechałem, to było około 20 minut jazdy, odebrałem go i zapłaciłem jej. To był cud ”.

Powiedziała, że ​​bycie mamą, która nie karmi piersią, było już napiętnowane i że grupa stała się pomocna. „Nie móc mieć tej formuły, to przerażające” – powiedziała.

Jennifer Kersey, 36 lat z Cheshire w stanie Connecticut, powiedziała, że ​​skończyła jej ostatnia puszka formuły dla swojego 7-miesięcznego syna Blake’a Kerseya Jr., zanim ktoś zobaczył jej post na grupie na Facebooku i wpadł z kilkoma próbkami puszek . Powiedziała, że ​​ona i inne osoby w grupie pomagają sobie nawzajem, znajdują sklepy, które mogą mieć w magazynie formułę i dostarczają ją matkom, które jej potrzebują.

„Na początku zaczęłam panikować” – powiedziała. „Ale jestem wierzący w Pana, więc powiedziałem: „Boże, wiem, że będziesz mnie zaopatrywał” i właśnie zacząłem zwracać się do ludzi: „Hej, czy masz tę formułę?”

34-letnia Kimberly Anderson z hrabstwa Hartford w stanie Maryland powiedziała, że ​​jej 7 i pół-miesięczny syn przyjmuje receptę na receptę, która była prawie niemożliwa do znalezienia lokalnie. Zwróciła się do mediów społecznościowych i powiedziała, że ​​ludzie w Utah i Bostonie znaleźli formułę, za którą zapłaciła.

„Mówią, że wychowanie dziecka wymaga wioski” – powiedziała. „Niewiele wiedziałem, że moja wioska obejmuje całe Stany Zjednoczone, kiedy dzwonię do znajomych, rodziny o ich kody pocztowe, abym mógł sprawdzić ich lokalne Walmart, aby wysłać je bezpośrednio do mnie”.

Niedobory podstawowych towarów są problemem od początku pandemii koronawirusa. Dostęp do materiałów medycznych, chipów komputerowych, sprzętu AGD, samochodów i innych towarów został utrudniony przez czynniki zamknięte i wybuchy wirusa, a także burze i inne zdarzenia związane z klimatem.

Rodzice desperacko szukający odżywek dla niemowląt na stronach internetowych sprzedawców detalicznych, takich jak Amazon i Google, otrzymują produkty przeznaczone dla małych dzieci, w tym mleko kozie w proszku i mleko w proszku na bazie roślin.

Jedna reklama banerowa w Amazon oferuje „organiczną formułę bez GMO dla niemowląt i małych dzieci”, ale bliższe przyjrzenie się wizerunkowi produktu pokazuje, że jest on przeznaczony tylko dla dzieci w wieku powyżej 12 miesięcy. Inne reklamy mleka dla niemowląt pojawiają się na stronie Amazona na stronach z niedostępnymi preparatami dla niemowląt.

Puszki po mleku dla małych dzieci często bardzo przypominają puszki z mlekiem dla niemowląt, ale składniki są inne, przy czym mleko dla niemowląt czasami zawiera więcej cukru, kalorii, powiedziała Frances Fleming-Milici, dyrektor ds. inicjatyw marketingowych w UConn w Rudd Center, która badała opakowania mleka dla małych dzieci. Mleko dla małych dzieci również nie spełnia standardów FDA dotyczących formuły.

„To nie tak, że kupujesz parę butów. To jest trochę poważniejsze ”- powiedział Fleming-Milici. „To serwowanie czegoś, czego nie powinieneś dawać swojemu dziecku”.

Dr. Navneet Hundal, gastroenterolog dziecięcy z Massachusetts General Hospital w Bostonie, powiedziała, że ​​ona i inni pediatrzy od miesięcy zmagają się z formułą skracania. Powiedziała, że ​​firmy produkujące formuły przestały rozdawać próbki, które mogłaby przekazać rodzicom. Radzi nowym rodzicom, aby porozmawiali ze swoimi pediatrami, aby sprawdzić, czy istnieją inne marki formuł, które mogą bezpiecznie podawać swoim noworodkom.

„To rządzi obecnie naszymi praktykami klinicznymi” – powiedziała.

Przywołanie bezpieczeństwa spotęgowały wyzwania.

Food and Drug Administration ostrzegł konsumentów w lutym. 17, aby uniknąć niektórych sproszkowanych produktów dla niemowląt z Sturgis w stanie Michigan, placówce prowadzonej przez firmę Abbott Nutrition, która następnie zainicjowała dobrowolne wycofanie. Według ustaleń opublikowanych w marcu przez federalnych inspektorów bezpieczeństwa firma Abbott nie utrzymała warunków i procedur sanitarnych w zakładzie.

FDA rozpoczęła dochodzenie po tym, jak czworo dzieci zachorowało na rzadką infekcję bakteryjną po spożyciu preparatu produkowanego w zakładzie. Cała czwórka trafiła do szpitala, a dwóch zmarło. Abbott z Chicago powiedział w oświadczeniu: „nie ma dowodów na powiązanie naszych mieszanek z tymi chorobami niemowląt”. Próbki bakterii pobrane od niemowląt nie pasowały do ​​tych znalezionych w fabryce firmy, zauważył Abbott.

Abbott powiedział, że w oczekiwaniu na zatwierdzenie przez FDA „możemy ponownie uruchomić witrynę w ciągu dwóch tygodni”. Firma zaczynała najpierw od produkcji EleCare, Alimentum i formuł metabolicznych, a następnie rozpoczynała produkcję Similac i innych formuł. Po rozpoczęciu produkcji potrzeba sześciu do ośmiu tygodni, aby mieszanka dla niemowląt była dostępna na półkach.

We wtorek, FDA powiedziała, że ​​współpracuje z amerykańskimi producentami w celu zwiększenia ich produkcji i usprawnienia formalności, aby umożliwić większy import.

„Zdajemy sobie sprawę, że jest to z pewnością wyzwanie dla ludzi w całym kraju, coś, na czym prezydent jest bardzo skoncentrowany i zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby ograniczyć biurokrację i podjąć kroki w celu zwiększenia podaży”, sekretarz prasowy Białego Domu Jen Psaki powiedział dziennikarzom.

Tymczasem niedobór został upolityczniony w czwartek przez Republikanów, w tym przez rząd Teksasu. Greg Abbott skrytykował administrację Bidena za dostarczanie mleka modyfikowanego dla niemowląt przetrzymywanych na granicy amerykańsko-meksykańskiej.

Biden w czwartkowym liście do Federalnej Komisji Handlu naciskał na niezależną agencję, aby „wniosła wszystkie narzędzia Komisji do wykorzystania” w celu zbadania i działania w odpowiedzi na doniesienia o oszustwach lub fałszowaniu cen w wyniku zakłóceń w dostawach.

„Niedopuszczalne jest, aby rodziny traciły czas i wydawały setki dolarów więcej z powodu działań oszustów cenowych” – napisał do przewodniczącej FTC Liny Khan.

___

Eaton-Robb zgłosił się z Columbia, Connecticut. Autorzy Associated Press Mike Catalini z Trenton w stanie New Jersey, Steve LeBlanc z Bostonu, Brady McCombs z Salt Lake City i Amanda Seitz z Waszyngtonu przyczynili się do powstania tego raportu.

.

Leave a Comment