Rodzina ofiary w strzelaninie „Rust” domaga się, aby biuro szeryfa hrabstwa Santa Fe usunęło graficzne nagranie jej śmierci po tym, jak została śmiertelnie ranna, mówi list prawnikaCNN

Rodzina Halyny Hutchins domaga się, aby biuro szeryfa hrabstwa Santa Fe usunęło nagranie wideo, na którym została „umierająca na podłodze kościoła” tuż po jej śmierci. nakręcony na planie filmu „Rdza” w zeszłym roku, według listu napisanego przez adwokata rodziny i otrzymanego przez CNN.

Hutchins, autor zdjęć do filmu, został zabity a reżyser Joel Souza został ranny, gdy aktor Alec Baldwin strzelił z pistoletu podczas próby sceny na Bonanza Creek Ranch w Nowym Meksyku w październiku.

Biuro szeryfa hrabstwa Santa Fe wydał kilka plików Urzędnicy poinformowali w poniedziałek, że trwa śledztwo w sprawie strzelaniny, w tym zdjęcia, zapisy i raporty. W opublikowanych danych zamieszczono film przedstawiający śmierć Hutchinsa.

W liście do biura szeryfa Brian Panish, prawnik rodziny Hutchins, powiedział, że ujawnienie dowodów spowodowało „nieodwracalne” szkody dla jej męża, Matthew Hutchinsa, i ich syna.

„Wasze biuro zdeptało konstytucyjne prawa Hutchinów” — czytamy w liście z 27 kwietnia. „Bez jakiejkolwiek dyskusji, twoje biuro jednostronnie ustaliło, że pan. Hutchins otrzymałby dostęp do materiałów do przejrzenia wczesnym rankiem w poniedziałek 25 kwietnia, zanim zostałby upubliczniony późnym popołudniem, dając mu mniej niż dzień roboczy na przejrzenie materiałów”.

Ze względu na „zwykłą ilość materiału” była to „całkowicie niewystarczająca ilość czasu”, a rodzinie nie dano możliwości „poprosić o zachowanie dyskrecji i zredagowanie poufnych materiałów”, napisał Panish.

Ponadto, jak czytamy w liście, biuro szeryfa nie zredagowało prywatnych i osobistych informacji Hutchinsa. Panish napisał, że klient obawia się, że nagranie z ostatnich chwil jego żony może zostać wykorzystane przez prześladowców do emocjonalnego znęcania się nad synem.

List domaga się od biura szeryfa poszanowania „konstytucyjnych praw do godności, prywatności, szacunku i uczciwości” rodziny Hutchinsów w przyszłości, a biuro musi pójść w ślady Hutchinsów „umierających na kościelnej posadzce”.

„Chociaż szkody wynikające z opublikowania wideo są nieodwracalne, usunięcie wideo zakończy współudział twojego biura w powodowaniu dalszych szkód” – czytamy w liście.

CNN skontaktowało się z biurem szeryfa hrabstwa Santa Fe, aby potwierdzić otrzymanie listu i dodatkowy komentarz.

Podczas wywiadu w środę w programie ABC „Good Morning America”, szeryf hrabstwa Santa Fe, Adan Mendoza, bronił wydania materiału. „Jesteśmy w odpowiedzi na prośbę o publiczne rejestry, w której jesteśmy zobowiązani do ujawnienia informacji, a także staraliśmy się zachować przejrzystość w dochodzeniu” – powiedział Mendoza.

Dochodzenie jest „bliskie zakończenia”, powiedział ABC, dodając, że jego biuro czeka na analizę FBI dotyczącą amunicji, ukrytych odcisków, DNA, raport lekarza sądowego i analizę danych z telefonu komórkowego. Jego biuro ma nadzieję, że zakończy się to za „tygodnie, a nie miesiące”, powiedział GMA.

Akta dowodowe ujawnione przez biuro szeryfa zawierały również wiadomości tekstowe zbrojmistrza „Rust”, Hannah Gutierrez Reed, które udostępniła dostawcy amunicji do poprzedniego filmu w 2021 r. – nie „Rust” – w którym stwierdziła, że ​​planuje strzelać amunicją na planie.

Mendoza nazwał wiadomości tekstowe „dotyczącymi” podczas wtorkowego wywiadu dla stacji NBC „Today” i powiedział, że śledczy sprawdzają, kto przyniósł ostrą amunicję do zestawu „Rust”.

„W tej chwili nikt nie zgłosił się i nie przyznał, że przenosi transmisje na żywo na plan filmowy. W wiadomościach tekstowych pojawiły się informacje, które dotyczyły faktu, że mówiono o amunicji na żywo i prawdopodobnie była ona używana na poprzednim planie filmowym, a to było zaledwie kilka miesięcy przed rozpoczęciem produkcji planu filmowego „Rust”, więc jest to niepokojące, – powiedział Mendoza.

Funkcjonariusz organów ścigania powiedział CNN, że uważają wymianę tekstów za ważną, ponieważ próbują ustalić, czy płatnerz wykonywał ćwiczenia ogniowe na żywo w tym samym czasie, gdy była odpowiedzialna za bezpieczeństwo na planie.

Adwokat Gutierreza Reeda, Jason Bowles, powiedział CNN, że jego klientka chciała strzelić z broni, aby zrozumieć, jak działa ta historyczna broń i utrzymuje, że nie strzelała na żywo na planie.

.

Leave a Comment