Rosenthal: Jak Yankees zamienili słabość w przewagę i odcięli skradzione bazy przeciwników

Trzybiegowy walk-off homer przez Aaron sędzia we wtorek trzykrotne zielone światło zestrzelone przez Gleyber Torres w środę. ten Jankesi nadal są Yankees, zajmując trzecie miejsce wśród głównych graczy korzystających z domów. Ale ci Yankees są najlepszymi 22-8 w głównej lidze, ponieważ są czymś więcej niż tylko kolejnym wcieleniem Bronx Bombers.

Edycja 2022 gra bardziej jak Pinstriped Perfectionists, robiąc zarówno małe rzeczy, jak i duże. Niezwykła dbałość zespołu o szczegóły jest widoczna we wszystkich aspektach gry – obrona, bieganie po podstawach i, w szczególnie nieoczekiwanym skręcie, zamknięcie gry biegowej przeciwników.

Równie nieoczekiwane: trenerem, który przewodzi Jankesom, który kładzie większy nacisk na wyrzucanie biegaczy próbujących ukraść, jest nowy trener trzeciej bazy/zapola, Luis Rojas, który był częścią Mets„organizacja, gdy ten zespół zezwolił na więcej skradzionych baz niż jakakolwiek inna w 2018 i 2019 roku.

40-letni Rojas pomógł Metsowi znacznie poprawić kontrolę nad bieganiem w 2020 i 2021 roku, jego dwa sezony jako menedżer. Ale kiedy Yankees przeprowadzali z nim wywiad na temat stanowiska trenera w zeszłym sezonie, ochrona przed skradzionymi bazami nie była nawet tematem dyskusji.

Yankees ogłosili zatrudnienie Rojas w listopadzie. 15. W grudniu, po rozpoczęciu lokautu właścicieli, był na stadionie Yankee, spotykając się z menedżerem Yankees Aaronem Boone. Ich rozmowa stała się tak porywająca, że ​​obaj wyszli na boisko i rozmawiali o różnych ofensywnych i defensywnych grach.

Po powrocie do środka Boone i Rojas zaczęli rozmawiać z niektórymi analitykami Yankees o kontrolowaniu biegającej gry. Rojas wyjaśnił, że wziął na siebie tę odpowiedzialność z Mets, którzy w zeszłym sezonie zajęli 20. miejsce w dozwolonych skradzionych bazach – dramatyczna poprawa w porównaniu z poprzednimi latami.

Jak wspominał Rojas, Boone powiedział: „Chcesz to zrobić? Chodźmy. Śmiało i zrób to ”.

W zeszłym sezonie Yankees wyrzucili tylko 17% złodziei baz, drugi najniższy wskaźnik wśród głównych graczy; i dopuścił 86 skradzionych baz, dziewiątą najwyższą sumę. To nie wszystko wina osaczonych Gary Sanchezktóry wyrzucił tylko pięciu z 55 złodziei baz. Kyle Higashioka wyrzucił tylko pięć z 38, Rob Brantly dwa z pięciu, a pozostałe pięć przyłapało na kradzieży dzięki miotaczom.

W tym sezonie, z Sánchezem sprzedanym do BliźniętaHigashioka i Jose Trevino Dzieląc obowiązki łapania, a Yankees korzystający z PitchComu, aby poprawić komunikację między swoimi łapaczami, miotaczami i środkowymi infielderami, Yankees pozwolili na najmniej prób kradzieży bazy (13) i najmniej kradzieży baz (siedem, remis z A).

Tanner Swanson, trener Yankees zajmujący się kontrolą jakości i łapaniem, powiedział, że Rojas jest „klejem” w wysiłkach zespołu, aby kontrolować biegową grę przeciwników. Proces ten obejmuje znacznie więcej niż łapacze, którzy szybko wypuszczają piłkę i celnie rzucają. Infielders muszą trzymać biegaczy blisko siebie. Miotacze muszą trzymać biegaczy, pokazywać skuteczne ruchy pickoff i szybko dostarczać piłkę na płytę.

Rojas zestawia pomysły, podkreśla graczom znaczenie udaremniania prób kradzieży i z zadowoleniem przyjmuje wkład innych członków personelu. Chociaż to on wysyła znaki pickoff do łapacza, szybko wskazuje, że wysiłki Yankees są oparte na współpracy. Trener pitchingu Matt Blake powiedział: „To jest problem. Musimy to zaostrzyć ”.

Boone i jego trenerzy zaczęli aktywnie dyskutować o sposobach lepszej ochrony przed skradzionymi bazami podczas pozasezonowych spotkań na Yankee Stadium i Zoom. Nakreślili swoje plany podczas spotkania z zawodnikami w środku wiosennego treningu, a następnie rozszerzyli ten nacisk na sezon. Przed każdą serią Yankees przeglądają swoje występy bardziej szczegółowo niż w przeszłości. Wykorzystują również najnowszą technologię na swoją korzyść.

Dzięki PitchCom łapacz używa nadajnika przymocowanego do jego nadgarstka lub ochraniacza goleni, aby komunikować się bezpośrednio z miotaczem i maksymalnie trzema innymi obrońcami. Większa łatwość komunikacji umożliwia zespołom wdrożenie serii solidnych taktyk, aby przeciwdziałać potencjalnym złodziejom baz.

Swanson ustawia menu Yankees dla chwytów i pickoffów w PitchCom, które pozwala na 27 opcji – dziewięć typów tonów, dziewięć różnych lokalizacji i dziewięć oddzielnych instrukcji dotyczących sterowania przebiegiem gry. Inni trenerzy badają zachowania przeciwnych baserunnerów i wymieniają się z Rojas pomysłami na temat różnych strategii, które mogą działać przeciwko konkretnym baserunnerom.

Oczywiście zeszłej zimy Yankees nie tylko świtało, że muszą lepiej radzić sobie z kontrolowaniem biegowej gry. Boone wspomina punkt zwrotny, który miał miejsce we wrześniu w Bostonie w skróconym przez pandemię sezonie 2020. Red Sox poszło 6 na 6 w skradzionych bazach w grze otwierającej serię. Yankees wygrali 6-5 w 12 inningach, ale znana słabość stała się nie do zignorowania.

„To była jedna z tych rzeczy, w których coś złego się wydarzyło, okazało się jedną z najlepszych rzeczy, które nam się przytrafiły” – powiedział Boone. „To było tuż przed play-offami. Nie tylko my to mówiliśmy. To było jak: „Teraz to widzę”. Otrzymałeś natychmiastowe wpisowe od graczy, zaangażowanie w to ”.

Yankees nie pozwolili na próbę kradzieży bazy w swoim triumfie w serii dwóch gier z dzikimi kartami nad Indianiei tylko jedna skradziona baza w tylu próbach w ich pięciomeczowej przegranej serii Division z Promienie. Ale problem pojawił się ponownie w sezonie zasadniczym 2021. Przeciwnicy mieli łącznie 31-za-39 w próbach kradzieży przeciwko trzem najczęściej używanym starterom Yankees – 9-za-9 przeciwko Gerrit Cole15-za-18 przeciw Jameson Taillon7-za-12 przeciw Jordan Montgomeryktóry jako leworęczny działa z przewagą, gdy biegacz jest na pierwszym miejscu.

Każdy z tych starterów rozbijał w tym sezonie sześć razy. Cole jeszcze nie zezwolił na próbę kradzieży bazy. Przeciwnicy mają 2 do 2 mniej od Taillona. A Montgomery jeszcze nie pozwolił na skradzioną bazę podczas wybierania dwóch biegaczy. Dwa inne przystawki Yankees, słusznie Luis Severino i leworęczny Nestor Cortes, połączyli się, aby umożliwić jedną kradzież w trzech próbach. Przeciwnicy są 4 na 6 przeciwko bullpen Yankees.

„Po prostu byliśmy bardziej świadomi sytuacji:„ To są ci, którzy biegają. Oto jak działają. Oto rzeczy, które musisz zrobić, gdy są w bazie. ” ”Blake powiedział. „To nie musi być wybieranie facetów. Wybraliśmy facetów. Ale nie próbujesz ich zdjąć. Próbujesz ich kontrolować. To bardziej zarządzanie próbami przeciwko nam.”

Rojas powiedział, że Taillon był jednym z pierwszych miotaczy, którzy powiedzieli mu podczas wiosennego treningu, że chce lepiej wykonywać swoją pracę w trakcie meczu. Taillon powiedział, że wcześniej był „długi” w swojej mechanice, pozwalając przeciwnikom swobodnie biegać, i zauważył, że miotacze muszą zwiększyć swoją koncentrację, ponieważ „biegowa gra powoli zaczyna wracać”. Może nie tak powoli: Major League Baseball eksperymentuje na nieletnich ze sposobami na ulepszenie skradzionych baz, od przesuwanie drugiej bazy do wewnątrz do używania większych podstaw.

Taillon przytoczył również inną zaletę kontrolowania bieżącej gry: zakłócenie czasu bicia. Uderzył Władimira Guerrero Jr. na szybkim kuterze w zwycięstwie Yankees 5:3 nad Błękitne Sójki w środę, co skłoniło Guerrero do uderzenia kijem, a następnie złamania go na udzie. Taillon, pozwalając na dwa przejazdy w 5 1/3 inningów, wywołał również kilka uderzeń w ziemię z szybkich suwaków.

„Rzadko robiłem to w przeszłości” – powiedział Taillon. „To broń do zrzucenia ciosu”.

Rojas, podczas swojego pobytu w Mets, poznał wartość takich szczegółów. W 2019 został trenerem jakościowym najwyższej ligi po sezonach 13 jako trener i menedżer ligi niższej. W tym roku przeciwnicy ukradli 42 bazy w 45 próbach przeciwko Noe Syndergaard24 z 28 przeciw Jakub deGrom. Po przejęciu stanowiska menedżera Mets w skróconym przez pandemię sezonie 2020, Rojas wiedział, że musi się zmienić.

„Traktuję to naprawdę poważnie. Traktuję to osobiście. Mówię to łapaczom. Mówię to dzbanom – powiedział Rojas.

Każda baza ma znaczenie. Perfekcjoniści w prążki rozumieją.

(Górne zdjęcie Bo Bichette oraz Isiah Kiner-Falefa 4 maja: Vaughn Ridley / Getty Images)

.

Leave a Comment