Rozszerzenie Nikola Vucevica na stole i być może konieczne dla Bulls

Center Nikola Vucevic był łatwym celem dla fanów Bulls w zeszłym sezonie.

W wieku 6-10 lat i prawdopodobnie kilka lat przed wejściem na terytorium tatusia, gniew fanów był zrozumiały. Wprowadzony na wiele sposobów, ale zrozumiały.

W końcu Vucevic był uważany za kluczową nogę statywu, na którym zbudowano rdzeń Bulls. A biorąc pod uwagę, że DeMar DeRozan ma sezon typu MVP, a Zach LaVine wciąż jest dobry, zdobywając 24 punkty na mecz, to liczby Vucevica otworzyły oczy – i to nie w dobry sposób.

Vucevic zdobył średnio 17,6 punktu, najmniej od sezonu 2017-18 z Magic, a jego 31,4% strzelania z dystansu trzech punktów było jego najgorszym, odkąd dodał do swojego arsenału strzały z dystansu sześć lat temu.

Zapomnij o fakcie, że uderzenia Vucevica spadły z jego pierwszych 28 meczów z Bulls w poprzednim sezonie i znacznie spadły z jego dni z Magic – prawie pięć mniej strzałów na mecz w sezonie 2020-21. Fani chcą produkcji, a nie wymówek.

Potem była jego obrona. Vucevic nigdy nie był uważany za obrońcę obręczy, ale kiedy skoncentrowany na defensywie defensywny kort byków zaczął pojawiać się codziennie w sali treningowej, jego braki w defensywie były w pełni widoczne, zwłaszcza w pick-and-rollu.

Vucevic przyznał, że w pierwszej połowie zeszłego sezonu przenosił swoje ofensywne błędy na defensywną stronę piłki, a to nigdy nie jest dobre.

Właśnie dlatego handel Vuceviciem stał się popularnym podejściem do mediów społecznościowych na początku poza sezonem.

Przebłysk wiadomości: Vucevic nadal jest z Bulls.

I nie tylko nadal jest z Bulls, ale źródło powiedziało, że obie strony chcą, aby pozostał z drużyną po ostatnim roku swojego kontraktu w nadchodzącym sezonie i będą miały wstępne dyskusje na temat tego, jak to może wyglądać, gdy obóz treningowy rozpocznie się w spadek.

Czemu? Ponieważ jeśli cena jest odpowiednia, Vucevic pozostaje typem gracza, który pasuje do tego, jak zbudowano Bulls na obu końcach podłogi.

Ofensywnie zajmuje miejsce i jest chętnym rozgrywającym. W obronie Bulls zainwestowali w grę w obronę z zewnątrz. Ze względu na personel, który ma na kontrakcie na kilka następnych sezonów, trudno byłoby się od tego odwrócić.

„Myślę, że mamy talent, aby zmierzyć się ze wszystkimi zespołami na Wschodzie” – powiedział Vucevic pod koniec zeszłego sezonu. „Nic nie dzieje się z dnia na dzień; nic się nie dzieje w jednym sezonie. To wymaga czasu. Jako grupa musicie przejść przez wzloty i upadki roku, sukcesy, porażki, cokolwiek to jest. Wszystko to daje możliwość rozwoju i poprawy. Dla nas myślę, że to może się wydarzyć naprawdę.

„Wierzymy, że mamy elementy potrzebne do zbudowania odnoszącej sukcesy grupy. Wszyscy faceci są zmotywowani, więc tak, nie widzę powodu, abyśmy wpadali w panikę i rozbijali grupę”.

Zwłaszcza na rynku, na którym opcje będą ograniczone.

Jasne, byki mogą szukać handlu, ale ich projekty wysychają po przejęciu Vucevic dwa sezony temu, a prawdziwe aktywa handlowe są ograniczone. A spojrzenie na klasę środkową wolnego agenta następnego lata pokazuje 37-letniego Ala Horforda, często kontuzjowanego Mylesa Turnera i niewiele więcej.

Przedłużenie rocznej umowy Vucevica z opcją zawodnika na sezon 2024-25 miałoby sens dla obu stron, biorąc pod uwagę, jak długo trwają umowy Lonzo Balla i Alexa Caruso.

Ale byłoby to również oparte na tym, że Vucevic wróci do bycia 39% strzelcem za trzy punkty, a także będzie grał nieco bardziej fizycznie w obronie.

Jeśli tak się nie stanie, oczekuj, że sentyment do handlu ze strony fanów będzie się rozwijał

Leave a Comment