Sekcja prywatności sklepu z aplikacjami na Androida zaczyna się dzisiaj udostępniać

Podążając śladami iOS 14Google wprowadza sekcja prywatności aplikacji do Sklepu Play we wtorek. Gdy wyszukasz aplikację w Sklepie Play, obok sekcji takich jak „Informacje o aplikacji” oraz „oceny i recenzje” pojawi się nowa sekcja o nazwie „Prywatność i bezpieczeństwo danych”, w której programiści mogą wyjaśnić, jakie dane zbierają. Google popisywał się ta funkcja w zeszłym roku, a już dziś zacznie pojawiać się w Sklepie Play.

Zwróć uwagę, że podczas Sekcja pojawi się dla użytkowników od dzisiaj, może nie zostać wypełniony przez programistów. Ostateczny termin Google dla programistów na dostarczenie informacji o prywatności to 20 lipca. Nawet wtedy wszystkie te informacje o prywatności są dostarczane przez programistę i zasadniczo pracują nad systemem honoru. Oto jak Google opisuje ten proces programistom:

Tylko Ty odpowiadasz za składanie pełnych i dokładnych oświadczeń w informacjach o aplikacji w Google Play. Google Play sprawdza aplikacje pod kątem wszystkich wymagań zasad; jednak nie możemy określić w imieniu programistów sposobu, w jaki obchodzą się z danymi użytkowników. Tylko Ty posiadasz wszystkie informacje wymagane do wypełnienia formularza Bezpieczeństwo danych. Gdy Google dowie się o rozbieżności między zachowaniem Twojej aplikacji a Twoją deklaracją, możemy podjąć odpowiednie działania, w tym działania egzekucyjne.

Gdy sekcja zostanie uruchomiona, programiści będą musieli podać, jakie dane gromadzą, dlaczego je zbierają i komu je udostępniają. Strona pomocy zawiera: duża lista typów danych dla elementów takich jak „lokalizacja”, „informacje osobiste”, „informacje finansowe”, „historia online”, „kontakty” i różne typy plików. Od programistów oczekuje się, że wymienią swoje praktyki dotyczące bezpieczeństwa danych, w tym wyjaśnią, czy dane są szyfrowane podczas przesyłania i czy użytkownicy mogą poprosić o ich usunięcie. Jest też miejsce na „Zasady Google Play dla rodzin„zgodność, która jest w większości tylko garstką USA COPPA i UE RODO wymagania.

Google twierdzi, że programiści mogą również wskazać, czy ich aplikacja została „poddana niezależnej weryfikacji pod kątem globalnego standardu bezpieczeństwa”. Google ma „Ocena bezpieczeństwa aplikacji mobilnych„standardowy, a programiści mogą zapłacić od 3000 do 6000 USD, aby „partner Google Authorized Lab” przeprowadził audyt aplikacji pod kątem tego standardu. Audyt ten obejmuje przegląd praktyk szyfrowania aplikacji, sprawdzenie znanych luk w zabezpieczeniach, wymaganie minimum uprawnienia i kilka innych testów wymienionych na ten Github.

Jak zwykle proces wydania Google może chwilę potrwać. Google twierdzi, że kilku szczęśliwych użytkowników zacznie dziś widzieć sekcję bezpieczeństwa danych i prawdopodobnie zajmie to kilka tygodni, zanim zostanie udostępniona wszystkim.

Obraz aukcji od Google

Leave a Comment