Sequel This Is Spinal Tap ponownie łączy Harry’ego Shearera, Christophera Guesta i Michaela McKeana

To Spinal Tap II, kontynuacja komedii z 1984 roku This Is Spinal Tap, ma trafić na srebrny ekran w 2024 roku, a Rob Reiner powróci na fotel reżysera.

Kontynuacja kultowego klasycznego mockumentarza ponownie połączy oryginalne gwiazdy filmu, Harry’ego Shearera, Christophera Guesta i Michaela McKeana.

Film będzie pierwszym wydaniem odrodzonego działu filmowego Castle Rock Entertainment, Ostateczny termin zgłoszony w czwartek.

Najnowszy: It’s Spinal Tap II, kontynuacja komedii z 1984 roku This Is Spinal Tap, ma trafić na srebrny ekran w 2024 roku, a Rob Reiner powróci na fotel reżysera. (LR) Harry Shearer, Christopher Guest, Michael McKean i Reiner byli widziani na kadrze z oryginalnego filmu

Założeniem filmu jest fałszywie angielskie heavy metalowe trio Derek Smalls (Shearer), Nigel Tufnel (Gość) i David St. Hubbins (McKean), z Reinerem ponownie wcielającym się w rolę filmowca Marty DiBergi.

75-letni Reiner powiedział Deadline, że istnieje zapotrzebowanie na sequel od lat, ale dopiero on, Shearer, Guest i McKean wpadli na silną koncepcję sequela, który postanowił ruszyć do przodu.

„Plan jest taki, żeby zrobić sequel, który wyjdzie w 40. rocznicę oryginalnego filmu i prawie nie ma dnia, żeby ktoś nie powiedział: „Dlaczego nie zrobisz kolejnego?” – powiedział. – Przez tyle lat mówiliśmy: „Nie”.

„Dopóki nie wpadliśmy na dobry pomysł, jak to zrobić. Nie chcesz po prostu tego zrobić, zrobić to. Chcesz uhonorować pierwszego i popchnąć go trochę dalej wraz z historią.

Założeniem filmu jest fałszywie angielskie heavy metalowe trio Derek Smalls (Shearer), Nigel Tufnel (Gość) i David St.  Hubbiny (McKean)

Założeniem filmu jest fałszywie angielskie heavy metalowe trio Derek Smalls (Shearer), Nigel Tufnel (Gość) i David St. Hubbiny (McKean)

Film w 2002 roku został wybrany do konserwacji przez Krajowy Rejestr Filmowy, ponieważ Biblioteka Kongresu stwierdziła, że ​​jest „znaczący kulturowo, historycznie i estetycznie”.

Film w 2002 roku został wybrany do konserwacji przez Krajowy Rejestr Filmowy, ponieważ Biblioteka Kongresu stwierdziła, że ​​jest „znaczący kulturowo, historycznie i estetycznie”.

Reiner zaczął opowiadać o fabule nadchodzącego filmu, ponieważ zespół jest pod presją, by ponownie zjednoczyć się na ostatnim koncercie.

„Grali w Albert Hall, grali na stadionie Wembley w całym kraju iw Europie” – powiedział Reiner dla Deadline. „Oni ostatnio nie spędzali ze sobą czasu i to stało się założeniem. Pomysł był taki, że Ian Faith, który był ich menadżerem, zmarł. W rzeczywistości zmarł Tony Hendra (aktor, który grał Faith).

– Wdowa po Ianie odziedziczyła kontrakt, który mówi, że Spinal Tap jest im winien jeszcze jeden koncert. W zasadzie zamierzała ich pozwać, jeśli tego nie zrobią. Przez te wszystkie lata i dużo złej krwi, w którą się wpakujemy, a oni zostają zepchnięci do siebie i zmuszeni do radzenia sobie ze sobą i zagrania tego koncertu.

Reiner zaczął mówić o ponownym wcieleniu się w rolę Marty’ego DiBergi, reżysera, który nakręcił oryginalny film, którym „zespół był zdenerwowany”.

„Myśleli, że wykonałem toporek i to jest szansa na odkupienie” – powiedział Reiner. „Jestem wielkim fanem i czułem się źle, że nie podobało im się to, co zobaczyli w pierwszym filmie. Kiedy usłyszałem, że mogą wrócić do siebie, byłem wizytującym asystentem nauczyciela w Ed Wood School of Cinematic Arts. Rzucam wszystko, żeby udokumentować ten koncert finałowy.

Gość, Shearer, McKean i Reiner pozowali do zdjęcia podczas pokazu oryginalnego filmu na Tribeca Film Festival 2019 w Nowym Jorku

Gość, Shearer, McKean i Reiner pozowali do zdjęcia podczas pokazu oryginalnego filmu na Tribeca Film Festival 2019 w Nowym Jorku

Film był pierwszym wysiłkiem Reinera jako reżysera, ponieważ w ciągu 38 lat zgromadził imponujący katalog filmów.

Film był pierwszym wysiłkiem Reinera jako reżysera, ponieważ w ciągu 38 lat zgromadził imponujący katalog filmów.

Oryginalny film ma zostać pokazany na środowym festiwalu filmowym w Cannes w ramach programu Cinema de la Plage.

Film w 2002 roku został wybrany do konserwacji przez Krajowy Rejestr Filmów, ponieważ Biblioteka Kongresu stwierdziła, że ​​jest „znaczący kulturowo, historycznie i estetycznie”.

Reiner przypomniał sobie, jak widzowie byli zdezorientowani, gdy oryginalny film był początkowo wyświetlany w Dallas.

„Ludzie podchodzili do mnie i mówili: „Nie rozumiem, dlaczego miałbyś nakręcić film o zespole, o którym nikt nie słyszał, a jest taki zły. Dlaczego miałbyś to zrobić?” „Powiedział. „Powiedziałem, że to satyra i wyjaśnię, ale trochę zajęło ludziom nadrobienie zaległości. Teraz jest w Krajowym Rejestrze Filmów.

Film był początkowym wysiłkiem Reinera jako reżysera, ponieważ w ciągu 38 lat zgromadził imponujący katalog filmów. Wśród nich są Stand by Me, The Princess Bride, When Harry Met Sally…, Misery i A Few Good Men, za które filmowiec otrzymał nominację do Oscara za najlepszy film.

To Spinal Tap II ma trafić do kin 19 marca 2024 roku.

.

Leave a Comment