Silne burze przetaczają się przez stan

Poważne burze już drugą noc z rzędu spowodowały szkody w całej Minnesocie.

Osoba zabita podczas silnych burz w zachodniej Minnesocie

Krajowa Służba Pogodowa zgłasza, że ​​co najmniej jedna osoba nie żyje po silnych burzach, które przetoczyły się w czwartek po południu.

Urzędnicy twierdzą, że jedna osoba zginęła, gdy pojemnik na ziarno spadł na zajęty samochód w czwartek wieczorem tuż przed 19:00. Według National Weather Service, incydent miał miejsce na 45th Street SE, na południe od 165 Avenue SE w pobliżu Blomkest w Minnesocie.

Biuro szeryfa hrabstwa Kandiyohi nie było w stanie podać żadnych dalszych szczegółów dotyczących incydentu, ale poinformowało, że zostanie wydany komunikat prasowy.

Zniszczenie hrabstwa Stevens

W hrabstwie Stevens proste wiatry spowodowały szkody w całym hrabstwie. Zdjęcia przesłane do nas przez Ścigacze wiatru preriowego pokazać uszkodzenia silosów, szop i innych budynków gospodarczych.

Na farmie w Albercie, wysokie na 70 stóp silosy zbożowe zostały zniszczone, gdy silne wiatry zrzuciły je z betonowych fundamentów. Zniszczeniu uległa także oficyna folwarczna w Albercie – przerzucona około 100 stóp od swojego miejsca. Słupy energetyczne zostały przygięte do ziemi w pobliżu Chokio.

Zdjęcie od @PrairieWndChsrs. Silos został zniszczony przez silne wiatry w hrabstwie Stevens w zachodniej Minnesocie. (Nick i Amanda Elms)

Od: Dostarczono

Szeryf hrabstwa Stevens, Jason Dingman, powiedział FOX 9, że do godziny 21:00 nie zgłoszono żadnych obrażeń, ale zgłoszono powszechne przerwy w dostawie prądu.

W Morris zerwano dachy kręgielni i salonu John Deere.

Wiatry wyrzucają łodzie z wody w Aleksandrii, przewracają łodzie

Silne wiatry spowodowały również problemy dalej na północ w Aleksandrii.

Zdjęcia Gerry’ego Estrema pokazują uszkodzenia łodzi, szop i garażu wraz z drzewami wzdłuż Darling Lake.

Urzędnicy hrabstwa Douglas twierdzą, że zgłaszali sporadyczne uszkodzenia w całym hrabstwie, w tym kilka domów uszkodzonych.

Jednak nie ma doniesień o obrażeniach spowodowanych burzą.

(Gerry Estrem / w zestawie)

Proste wiatry przecinają autostradę 10 w Becker

Filmy udostępnione FOX 9 pokazują przednią krawędź prostych wiatrów z burzy zbliżającej się z zachodu na autostradzie 10. W Becker.

Burze wdzierają się do Minnesoty z Południowej Dakoty

Burze i zgłoszone tornada spowodowały szkody w zachodniej Minnesocie, gdy silne burze pojawiły się w Południowej Dakocie do czwartkowego wieczoru.

Wcześniej w czwartek wieczorem ściana chmur i kurzu była widoczna w ciągu kilku minut zdjęcie zrobione nad Dakotą Południową przez Rayce’a Monahana. Shawn Hinnant również nagrał wideo podobne sceny nad Sioux Falls, Południowa Dakota.

.

Leave a Comment