Sony buduje zespół zajmujący się konserwacją gier

Kiedy rozszerzona usługa PlayStation Plus firmy Sony zaczyna się rozwijać w przyszłym miesiącu będzie złóż w PlayStation Now, który oferuje dostęp do setek gier ze starszych generacji konsol. Teraz wydaje się, że firma jeszcze poważniej podchodzi do ochrony gier.

Według postów na Twitterze i LinkedIn zauważonych przez Kronika gier wideo, Sony zatrudniło co najmniej jednego inżyniera (Garrett Fredley, były inżynier konstruktorów dla dewelopera aplikacji mobilnych Kabam) do pracy nad nowym zespołem zajmującym się konserwacją. „Dzisiaj jest mój pierwszy dzień jako Starszy Inżynier Budowy w @PlayStation, gdzie pracuję jako jeden z pierwszych zatrudnionych w nowopowstałym zespole ds. konserwacji! korzenie, ” Fredley napisał. „Chodźmy i upewnijmy się, że historia naszej branży nie zostanie zapomniana!”

Nie jest do końca jasne, nad czym będzie pracował zespół konserwacyjny ani jakie są cele Sony. Firma Engadget skontaktowała się z Sony Interactive Entertainment w celu uzyskania wyjaśnień.

Sony nie zawsze dobrze radziło sobie z konserwowaniem gier. Wiele gier na PS1 działało na PS2, a oryginalne modele PS3 mogły działać wiele gier na PS1 i PS2, ale nie można było odtwarzać płyt ze starszych generacji na PS4. PS5 obsługuje jednak wszystkie oprócz kilku tytułów na PS4.

Firma zamknęła witrynę sklepu cyfrowego PSP zeszłego lata, choć… wycofał się z planu zamknąć sklepy PS3 i Vita po znacznej luzie. Nie ma gwarancji, że wszystkie ekskluzywne PS3 i PSP zostaną dodane do nowej usługi PS Plus, która nie będzie zawierać tytułów Vita, więc niektóre gry zostaną stracone w piaskach czasu.

W Wywiad 2017, dyrektor generalny Sony Interactive Entertainment, Jim Ryan, opowiadał o zobaczeniu tytułów Gran Turismo na PS1, PS2, PS3 i PS4 na imprezie i powiedział coś, co go prześladowało od tamtej pory: „Gry na PS1 i PS2 wyglądały na stare, jakby ktoś w to grał?” Ryan wyjaśnione w zeszłym roku próbował zwrócić uwagę na to, jak dobrze wyglądają bardziej nowoczesne wpisy w serii i że nie zamierzał lekceważyć historii PlayStation. Mimo to wielu uznało jego wstępny komentarz za to, że Sony nie dba o starsze gry.

Dobrze, że Sony kładzie większy nacisk na ochronę gry. Organizacje non-profit oraz projekty kierowane przez fanów poprowadziły szarżę na tym froncie. Gracze na PC mają oczywiście dostęp do tytułów sprzed kilkudziesięciu lat (na przykład Pół życia Ostatnio).

Microsoft rozumie, że ludzie nadal chcą mieć możliwość grania w stare gry na nowoczesnych platformach i w ostatnich latach położył większy nacisk na kompatybilność wsteczną. Xbox Series X / S może uruchamiać gry z już w oryginalnej konsoli Xbox.

Jednak, podobnie jak Sony, Nintendo nie było zbyt dobre w konserwacji gier. To będzie zamknij sklepy 3DS i Wii U w przyszłym roku i prawdopodobnie nie przeniesie wszystkich gier z tych konsol na Nintendo Switch. Wiele z tych gier będzie niedostępnych dla przyszłych pokoleń graczy.

Aktualizacja 14:05 czasu wschodniego: Zauważając, że gry na PS1 działały na PS2.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez naszą redakcję, niezależną od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki afiliacyjne. Jeśli kupisz coś przez jeden z tych linków, możemy otrzymać prowizję partnerską.

Leave a Comment