Środkowa Wirginia jest gotowa na kolejny wzrost COVID

RICHMOND, Wirginia (WRIC) – Środkowa Wirginia doświadczy kolejnego wzrostu liczby infekcji COVID, a CDC zaktualizuje swoje poziomy społeczności COVID-19 w kilku miejscowościach do średni poziom.

Poziom społeczności mierzy „wskaźniki przypadków, wskaźniki hospitalizacji i pojemność szpitala” i zastępuje wcześniejszą miarę CDC, która opierała się wyłącznie na transmisji.

Richmond i Henrico Health District (RHHD) wydały w piątek oświadczenie, w którym stwierdziły, że „obserwowano wzrost liczby przypadków w całym regionie”, w tym w miejscowościach, które nie zostały jeszcze zaktualizowane na poziomie społeczności.

Ta mapa pokazuje poziomy społeczności związane z COVID-19 w całym stanie. (Mapa dzięki uprzejmości CDC)

„Rozumiemy, że przejście na średni poziom może sprawić, że ludzie poczują się sfrustrowani lub zmęczeni” – powiedział dr. Melissa Viray, p.o. dyrektora RHHD. „Jednak to jest to, do czego się przygotowywaliśmy”.

Dystrykt poinformował, że zwiększa dostępność bezpłatnych testów PCR w przychodniach społecznych w oczekiwaniu na wzrost zachorowań. Jednak lista społeczności testujących witryny w dystrykcie powiązane w ich oświadczeniu nie był aktualizowany od 25 kwietnia, a ostatnie zaplanowane wydarzenie testowe miało miejsce 5 maja.

Mieszkańcy mogą również odebrać bezpłatne testy w domu w kilku oddziałach Biblioteki Publicznej w Richmond, wymienione tutaj. Bezpłatne testy są również dostępne w centrach zasobów RHHD w całym mieście, których adresy znajdują się na tej samej stronie.

Główne wskaźniki

Liczba przypadków w całym stanie ponownie wzrosła w ciągu ostatnich kilku tygodni, po gwałtownym wzroście liczby przypadków na początku tego roku, który osiągnął szczyt w połowie stycznia.

Dane z Departamentu Zdrowia Wirginii pokazują, że liczba przypadków COVID we Wspólnocie ponownie rośnie. (Wykres dzięki uprzejmości VDH)

Jednak kolejne wczesne ostrzeżenie mogło nadejść z nieoczekiwanego miejsca: Kanały Richmond.

Dr. Rekha Singh zarządza programem nadzoru ścieków CDC w Wirginii i powiedziała 8News, że miano wirusa w systemie kanalizacyjnym – miara martwych wirusów COVID-19 uwalnianych przez defekację – może być „wiodącym wskaźnikiem” wzrostu infekcji na danym obszarze .

Program działa obecnie w jednym miejscu w środkowej Wirginii, gdzie obserwuje się wiremię w kanalizacji Richmond. Po zwiększeniu miana wirusa w ściekach często w ciągu tygodnia lub dwóch następuje wzrost liczby przypadków klinicznych, co czyni go potencjalnie użytecznym narzędziem do przewidywania epidemii.

Dr. Singh powiedział, że od połowy kwietnia obserwowali wzrost miana wirusa w punkcie obserwacyjnym w Richmond, co wskazuje na prawdopodobny wzrost zachorowań w przyszłości.

Program ma również w najbliższej przyszłości rozszerzyć się na inne miejscowości, co pomoże urzędnikom w porównywaniu poziomów odniesienia między różnymi miejscami.

Co mogą zrobić mieszkańcy?

Okręg zdrowia zalecił mieszkańcom dotkniętych chorobą hrabstw „być na bieżąco ze szczepionkami COVID-19, poprawić wentylację w pomieszczeniach i postępować zgodnie z zaleceniami CDC dotyczącymi izolacji lub kwarantanny w przypadku choroby lub narażenia”.

Dystrykt dodał, że chociaż Richmond City nie było jeszcze na średnim poziomie społeczności, rosnąca liczba przypadków w całym regionie oznaczała, że ​​prawdopodobnie wkrótce również zostaną przeniesione.

„Jeżeli będziemy na bieżąco ze szczepieniami przeciw COVID i wdrożymy więcej środków zapobiegawczych w okresach zwiększonej transmisji, możemy chronić nasze najbardziej narażone” – powiedział dr. – powiedział Viray.

Dane pokazują, że w Wirginii nieszczepione osoby umierały na COVID-19 znacznie częściej niż osoby, które otrzymały szczepienie. (Wykres dzięki uprzejmości VDH)

Podczas szczytu fali Omicron na początku tego roku prawie 600 osób z Wirginii umierało na COVID.

.

Leave a Comment