Statystyki aplikacji Sklepu Google Play dowodzą, że wszyscy marnujemy czas na przewijanie TikTok

Prawdopodobnie pobrałeś też aplikacje z Meta

Twój smartfon nie byłby tak poręczny bez aplikacji innych firm. Niezależnie od tego, czy chodzi o bezpłatne pobieranie, czy usługi płatne, prawdopodobnie masz ich dziesiątki świetne aplikacje oraz niesamowite gry pobrane na Twoje urządzenie. Jeśli zastanawiasz się, czy Twoja kolekcja aplikacji pasuje do innych użytkowników Androida na całym świecie, prawdopodobnie odpowiedź brzmi tak – przynajmniej jeśli najnowsze statystyki dotyczące najpopularniejszych pobrań ze Sklepu Play to coś, na co warto zwrócić uwagę.

Firma analityczna Wieża czujnika opublikował swój najnowszy raport dotyczący pobrań aplikacji w App Store i Play Store za I kwartał 2022 r., podkreślając niektóre z najpopularniejszych pozycji z obu cyfrowych witryn sklepowych na całym świecie. W sumie użytkownicy pobrali 37 miliardów aplikacji między 1 stycznia a 31 marca 2022 r., z czego 28,3 miliarda pochodzi ze Sklepu Play. To o 1,1 procent więcej niż w tym czasie w zeszłym roku.

ANDROIDPOLICE WIDEO DNIA

Pod względem pobrań poszczególnych aplikacji, TikTok pozostaje najlepszą aplikacją na świecie na obu platformach, przekraczając w sumie 3,5 miliarda pobrań – jak dotąd jedyna z pięciu aplikacji spoza Meta, która osiągnęła ten cel. Ulubiony niszczyciel czasu wszystkich zdołał pobrać więcej pobrań niż jakakolwiek inna usługa od początku 2018 roku.

Sprawy stają się nieco bardziej interesujące, gdy skupisz się konkretnie na Sklepie Play. Instagram jest najczęściej pobieraną aplikacją na całym świecie. TikTok zajmuje pierwsze miejsce w Stanach Zjednoczonych i Europie, ale usługa udostępniania zdjęć Meta odzyskuje je, gdy patrzy się na Azję. Wiele z pięciu najlepszych automatów jest podobnych między regionami – na przykład Facebook i WhatsApp pojawiają się na większości list, chociaż zawsze popularna usługa przesyłania wiadomości została zastąpiona w USA komunikatorem Facebook Messenger. Cash App jest również odstający w tym regionie, podczas gdy pięć najlepszych aplikacji w Azji to Shopee i Meesho.


Gry mają podobne schematy. Na całym świecie, a konkretnie w Azji, Garena Free Fire była grą z największą liczbą pobrań. Count Masters zajęło pierwsze miejsce w Stanach Zjednoczonych, podczas gdy znani od zawsze Subway Surfers wylądowali na pierwszym miejscu w UE. Candy Crush, PUBG Mobile i Roblox to jedne z bardziej znanych nazwisk wśród najczęściej pobieranych plików na całym świecie. Gry pozostają zdecydowanie najpopularniejszą kategorią w Sklepie Play, wyprzedzając „Narzędzia” i „Rozrywka” przez prawie 10 miliardów pobrań.

Cały raport jest wart przejrzenia, by znaleźć szczegółowe informacje na temat trendów pobierania w Australii, gwałtownego wzrostu liczby aplikacji śledzących ceny paliwa pośród rosnących kosztów paliwa oraz wpływu, jaki Wordle wywarł na aplikacje o tej samej nazwie, co popularny tytuł internetowy.


Google Pixel Watch: wszystko, co musisz wiedzieć

Czytaj dalej


O autorze

Leave a Comment