Strażak FDNY zabity: pogrzeb Timothy’ego Kleina ustawiony na piątek

CANARSIE, Brooklyn (WABC) – Pogrzeb poległego strażaka FDNY Timothy’ego Kleina odbędzie się w piątek w Belle Harbor w Queens.

Uroczystość odbędzie się przy ul. Francis de Sales Church, 129-16 Rockaway Beach Blvd., powiedział ojciec Jim Cunningham, zastępca pastora.

Ogłoszenie zostało opublikowane w publikacji diecezji Brooklyn. Strażak Klein był parafianką św. Kościół Franciszka Salezego i dożywotni mieszkaniec Rockaways.

Flagi powiewały w poniedziałek w połowie personelu w Nowym Jorku, gdy FDNY opłakiwała 31-letniego strażaka, który zginął podczas walki z pożarem w Canarsie na Brooklynie w weekend.

Ciało Kleina zostało eskortowane ze szpitala Brookdale do domu pogrzebowego na Brooklynie w poniedziałek wieczorem. Wzdłuż trasy zawisł uroczysty bukiet honoru i szacunku w mieście, które straciło kolejny ze swoich najodważniejszych.

Sufit zawalił się, gdy strażacy walczyli z trzecim pożarem alarmowym, uwięziając Kleina i wysyłając innych strażaków w bezpieczne miejsce.

Kilka osób wyskoczyło przez okna, aby uciec przed płomieniami i dymem, a szczątki innej osoby – zidentyfikowanej jako 21-letni Carlos Richards – również zostały znalezione w zniszczonej przez ogień konstrukcji.

Klein, sześcioletni weteran i syn emerytowanego strażaka, został uwięziony w zawaleniu wkrótce po tym, jak dom przy 108-26 Avenue N spłonął około 13:40 w niedzielę.

ZWIĄZANE Z Co wiemy o Timothy Klein, strażaku FDNY zabitym na służbie

„Timmy rozumiał ryzyko, my wszyscy, dorastając w rodzinie strażaków” – powiedział kuzyn Keith Klein. „Timmy zostawia swoich rodziców, którzy go uwielbiali, trzy młodsze siostry, które go ubóstwiały, piękną dziewczynę, co zrozumiałe, zdruzgotana. Niezliczeni wujkowie, ciotki, kuzyni i przyjaciele z dzieciństwa. To spora strata”.

Klein był na drugim piętrze z trzema innymi strażakami, gdy podłoga ustąpiła. Pozostałym strażakom udało się wyskoczyć w bezpieczne miejsce przez okna lub po drabinie, ale Klein nie był w stanie uciec.

„Dowódca incydentu zidentyfikował pogarszające się warunki i nakazał wszystkim członkom opuścić budynek” – powiedziała pełniąca obowiązki komisarza FDNY Laura Kavanagh w Brookdale University Hospital, gdzie stwierdzono zgon Kleina. „Gdy to robili, nastąpiło częściowe zawalenie się sufitu. Czterech członków zostało złapanych w tym zawaleniu. Trzech udało się i są w tym czasie stabilni w lokalnych szpitalach”.

Jeśli chodzi o Richardsa, pies policyjny wykrył ludzkie szczątki w gruzach i chociaż budynek był niestabilny, strażacy byli w stanie odzyskać ciało.

Richards był mieszkańcem z autyzmem, którego nie uwzględniono w pożarze i którego zaginięcie zgłosiły krewni.

Pożar spowodował, że dom był niestabilny konstrukcyjnie i został zburzony w poniedziałek po południu. Ale obrazy grozy pozostają.

„(Klein) był marzeniem oficera, facetem, na którego patrzyłeś” – powiedział kapitan FDNY Mark Schweighardt. „Będziemy za nim tęsknić. W dni wolne wykonał dużo pracy dla organizacji charytatywnych i tutaj mamy złamane serce”.

Adams powiedział, że obrażenia pięciu innych strażaków nie zostały uznane za zagrażające życiu, a śledztwo w sprawie przyczyny pożaru jest w toku.

RÓWNIEŻ PRZECZYTAJ 89-latek krytyczny po potrąceniu samochodem w Queens

Schweighardt powiedział jednak, że obowiązek wzywa, a wydział jest gotowy.

„Wrócimy na te platformy” – powiedział. „Jeszcze jeden dzień i zrobimy to uhonorowaniem Timmy’ego. To właśnie robimy”.

Klein jest drugim strażakiem FDNY, który zginął na służbie w tym roku, i jest 1157. członkiem FDNY, który dokonał największego poświęcenia.

Trznadel wisi teraz w Ladder 170, Engine Company 257 na jego cześć.

Jesse Gerhard, 33 lata, zmarł 16 lutego kiedy upadł w swojej remizie zaledwie jeden dzień po walce z pożarem domu w Far Rockaway w Queens.

———-
* Więcej wiadomości z Brooklynu
* Wyślij nam wskazówkę dotyczącą nowości
* Pobierz aplikację abc7NY, aby otrzymywać powiadomienia o najnowszych wiadomościach
* Śledź nas na YouTube
Prześlij wskazówkę dotyczącą wiadomości

Copyright © 2022 WABC-TV. Wszelkie prawa zastrzeżone.

.

Leave a Comment