Streamerzy nie lubią potencjalnego pomysłu na zarabianie pieniędzy Twitcha

Zrzut ekranu z logo Twitcha nałożonym na TikToker bradeazy składając ręce podczas noszenia garnituru.

To odważny ruch Twitch, zobaczmy, czy to się opłaca.
Zrzut ekranu: TikTok / Bradeazy / Kotaku

Twitch podobno rozważa poważne zmiany w praktykach monetyzacji, z powodu których streamerzy są niezadowoleni, ponieważ potencjalnie koślawe wartości procentowe obniżają zyski Twitcha.

Według Bloomberg raport, Amazon, firma macierzysta Twitcha, rozważa wiele zmian w swoim programie partnerskim, aby zwiększyć swoje zyski. Zmiany te obejmują nowy podział przychodów z subskrypcji, nowy system poziomów i ulepszone reklamy.

Jedną z rozważanych zmian dotyczących zarabiania jest zmniejszenie przychodów z subskrypcji dla partnerów streamerów, najpopularniejszych streamerów Twitcha. Proponowana obniżka zmniejszyłaby przychody streamerów partnerskich z subskrypcji z 70% do 50%.

Inną propozycją, którą rozważa Twitch, jest dodanie systemu poziomów dla partnerów streamerów. Według Bloomberg, te poziomy szczegółowo określają kryteria, które streamer musi spełnić, aby otrzymać 50% lub 70% przychodów z subskrypcji. W zamian za tę propozycję anonimowe źródła podały Bloomberg że Twitch może zwolnić streamerów z ich wyłączności w umowach, co pozwoli im na strumieniowanie na stronach konkurencyjnych Twitcha, takich jak YouTube i Facebook Gaming, potencjalnie w celu odzyskania wszelkich cięć przychodów.

Twitch podobno rozważa również zachęty do większej liczby reklam poprzez „porozumienia dotyczące podziału dochodów”, to znaczy Bloomberg mówi, że przedstawi „bardziej lukratywny model dla streamerów”.

Streamerzy Twitcha nie przyjęli życzliwie wiadomości o proponowanych przez Twitcha zmianach w programie partnerskim. Twitch streamer Przyjemnie powiedział Twstd Kotaku że nie jest zaskoczona tym, że Twitch bada te zmiany. Jeśli zmiany trafią na stronę tego lata, tak jak są teraz, Przyjemnie Twstd powiedzieli, że mniejsi streamerzy będą mieli „niewielką lub żadną zachętę” do rozwijania swoich kanałów na platformie.

„Myślę, że na tym etapie mniejsze serpentyny będą miały niewielką lub żadną zachętę, aby naprawdę dążyć do wzrostu” Przyjemnie Twstd powiedział. „Zacznie się czuć, jakbyś wypłacił pieniądze, musisz trafić na więcej subskrybentów, a aktualna walka jest w ogóle wykrywalna”.

PleasantlyTwstd powiedziała, że ​​chciałaby, aby streamery zostały włączone do rozmowy na temat zmian w monetyzacji Twitcha, więc są one zalecane „na poważnie”.

„Twitch w pewnym sensie trzyma się schematu, w którym ich priorytetem jest zarabianie na platformie, ale dopóki nie spróbują ściślej współpracować z ludźmi, którzy je zarabiają lub swobodnie tworzą narzędzia, będą po prostu wyrzucać pomysły i „inicjatywy”, które upadają ”- powiedziała.

Lewicowy streamer Hasan „Hasanabi” Piker powiedział na Twitterze, że powodem, dla którego Twitch wprowadził te zmiany, jest to, że firma nie postrzega siebie jako konkurencji w przestrzeni transmisji na żywo, więc nie ma powodu, aby oferować coś, co jest naprawdę atrakcyjne dla użytkowników.

“[I] drganie miłości, ale wygląda na to, że się oddalają [content creators] naprawić swoje zyski ”, Piker powiedział w tweecie. „Prawie cały mój dochód pochodzi od subskrybentów, którzy decydują się dawać mi 5 USD miesięcznie. Twitch nie uważa, że ​​podział 50/50, jaki bierze od mniejszych twórców w tym procesie, jest wystarczająco opłacalny. To dzikie ”.

„Subskrypcje są ważniejsze dla życia każdego streamera niż prawie wszystkie inne oferty narzędzi Twitcha, a dotknięcie podziału jest zniszczeniem finansowym i potencjalnie natychmiastowym usunięciem tysięcy pełnoetatowych twórców z Twojej platformy” JERYCHO powiedział.

“Co za żart. Pogarsza to wszystkich poza samym Twitchem ” Jacksepticeye powiedział.

„Twitch jest szalony, jeśli myślą, że wszystko pójdzie dobrze” Max „Gassy Mexican” powiedział Gonzalez. „Like faktycznie wstrząśnie platformą w najgorszy możliwy sposób”.

Kotaku skontaktowałem się z Twitchem w celu uzyskania komentarza.

Chociaż te proponowane zmiany mają trafić na stronę już tego lata, podały anonimowe źródła Bloomberg żadna z tych zmian nie została sfinalizowana.

.

Leave a Comment