Szczegóły dotyczące redaktorki Vogue Anny Wintour z nowej biografii

Nie mogę się doczekać, aby dowiedzieć się, kto zapoczątkował plotkę o romansie Anny Wintour i Boba Marleya.

Anna: BiografiaW zeszłym tygodniu ukazała się nowa, nieautoryzowana książka dziennikarki modowej Amy Odell o notorycznie prywatnej Annie Wintour, pełna niesamowitych tajemnic i historii o życiu i karierze Wintour.

Podczas gdy Wintour odmówiła udzielenia wywiadu do książki, ponad 200 jej przyjaciół, znajomych z branży mody i byłych pracowników rozmawiało z Odellem o tym, jak to jest pracować dla legendarnego redaktora Vogue.

Gilbert Carrasquillo / GC Images

Oto 17 poza fascynującymi szczegółami, których nauczyłem się z czytania Aniaod niej bardzo specyficzne preferencje żywieniowe, do jej rzekomego romansu z Bobem Marleyem:

1.

Kiedy Anna była redaktorką w magazynie New York, została przyłapana na wyrzucaniu monet do kosza na śmieci na swoim biurku. Niektórzy pracownicy rzekomo robili nalot na jej śmieci po tym, jak co wieczór wychodziła z pracy, aby zgarnąć monety.

Zdjęcia Prasa / Getty Images

2.

Po udaniu się na koncert Boba Marleya ze swoim ówczesnym mężem Davidem Shafferem, plotka, że ​​Anna zniknęła i miała dwutygodniowy romans z Marleyem, zaczęła krążyć. Chociaż nie jest jasne, jak dokładnie zaczęła się ta plotka, podobno powiedziała personelowi, że koncert był „przeżyciem zmieniającym życie”.

3.

Wielu wierzyło, że Anna stara się zostać ambasadorem w Wielkiej Brytanii, gdyby Hillary Clinton wygrała wybory w 2016 roku. Anna i Hillary naprawdę się cofają. W 1998 roku Hillary Clinton była pierwszą pierwszą damą, która kiedykolwiek była na pokrywa Mody. Ta historia miała być tylko artykułem w magazynie, ale po tym, jak zerwała historia o związkach Billa Clintona ze stażystką Białego Domu, Moniką Lewinsky, Anna zdecydowała, że ​​Hillary powinna znaleźć się na okładce.

Kevin Mazur / Getty Images dla The Met Museum / Vogue

4.

Kiedy Condé Nast, firma macierzysta Vogue, przeniosła swoją siedzibę z Times Square do 1 World Trade Center, Anna zaczęła odwiedzać pobliską restaurację The Palm. Codziennie na lunch zamawiała to samo: stek i sałatkę Caprese bez pomidorów, czyli w zasadzie tylko stos sera skropiony oliwą z oliwek. Według Ulica Grubaposiłek z napiwkiem kosztuje 73,33 USD.

Dimitrios Kambouris / Via Getty Images

5.

Anna przywiązuje wagę do jedzenia na Met Gala tak samo, jak do lunchu. Zabroniła udziału w imprezie szczypiorku, czosnku, cebuli i pietruszki, ponieważ utkwiłby ludziom w zębach i cuchnął oddechem. Odmawia też podawania ryb, ponieważ nie lubi ich zapachu. Więc co lubi Anna? Jej ulubionym posiłkiem na imprezach jest zapiekanka z kurczaka, ponieważ jest to „jednodaniowy posiłek, który ma wszystko”.

Gilbert Carrasquillo / Via Getty Images

6.

Zanim Anna dostała swój występ w Vogue, zaproponowała pomysł na historię, nad którym pracowała od miesięcy, do magazynu Interview, którego właścicielem jest Andy Warhol. Kiedy jej pomysł został odrzucony, Anna podobno zaczęła płakać, co Warhol powiedział, że nigdy nie wyobrażał sobie, aby zobaczyć. Mniej więcej miesiąc później Warhol i Anna wpadli na siebie w restauracji. „Może powinniśmy byli ją zatrudnić” – napisał w swoim dzienniku. „Nie potrzebujemy osoby zajmującej się modą, ale wydaje mi się, że nie wie, jak się ubrać.

7.

Tydzień mody to oczywiście wielka sprawa dla Anny. Po urodzeniu jej pierwszego dziecka ludzie zaczęli spekulować, że błagała lekarzy, aby wcześnie ją nakłonili, aby mogła uczestniczyć w pokazach mody. Brat Anny, Patrick, powiedział później, że historia była „fabryką”.

8.

Anna miała trudności z dopasowaniem się do nowojorskiego magazynu jako efektowna redaktorka modowa wśród dziennikarzy. Kilku pracowników próbowało żartować Annie w dobrych intencjach i skłoniło wszystkich pracowników do upięcia włosów w mały kok na czubku głowy, co robiła Anna, gdy się koncentrowała. Kiedy Anna zrozumiała dowcip, podobno wybuchnęła płaczem i wybiegła z pokoju.

Stan Honda / AFP przez Getty Images

9.

Bycie asystentem Anny było prawie dokładnie takie, jak zostało przedstawione w Diabeł ubiera się u Prady. W dowolnym momencie ma trzech asystentów: pierwszy jest jej głównym asystentem, drugi zajmuje się jej domem i psami (w pewnym momencie miała złote doodle, które zostały nazwane na cześć postaci z Zabić drozda), a trzeci zajmuje się załatwianiem sprawunków i porządkowaniem ubrań Anny. Jeden z asystentów powiedział, że byli przerażeni jazdą z nią windą, ponieważ Anna wymieniała wszystko, co musieli zrobić, mimo że nie byli przy biurkach, aby spisać jej żądania. Bały się też opuścić swoje biurka i pójść do łazienki. Anna zazwyczaj zwracała się do wszystkich asystentów, używając imienia pierwszego asystenta, dopóki nie była pewna, że ​​przetrwają w Vogue.

10.

Mówiąc o Diabeł ubiera się u Prady, książka została napisana przez Lauren Weisberger, która była jedną z asystentek Anny na początku 2000 roku. Kiedy ogłoszono powieść, Anna rzekomo powiedziała: „Nie pamiętam, kim jest ta dziewczyna”. Kiedy książka wyszła, Weisberger wielokrotnie zaprzeczał, jakoby Miranda Priestly była oparta na Annie. Po przeczytaniu książki Anna podobno była nią „zdezorientowana”, ale powiedziała, że ​​jej czytanie jest trudne.

Patrick Mcmullan / Patrick McMullan przez Getty Images

11.

Kiedy Diabeł ubiera się u Prady trafiły do ​​kin, Anna zobaczyła film na specjalnym pokazie na zaproszenie. Pojawiła się na imprezie w sukience od Prady. Po skończeniu filmu córka Anny zwróciła się do niej i powiedziała: „Mamo, naprawdę cię przybili”. Anna wyszła, gdy zaczęły się napisy, aby uniknąć wpadnięcia na każdego, kto mógłby się zastanawiać, jak dokładny był portret Meryl Streep.

Patrick Mcmullan / Patrick McMullan przez Getty Images

12.

Według Mirandy Brooks, projektantki ogrodów Anny, Anna odmówiła założenia ogrodu warzywnego na swoim terenie Mastic na Long Island, ponieważ powiedziała, że ​​„nie lubi warzyw”. Pomimo braku ogrodu warzywnego, posiadłość Anny ma dwa baseny, górny i dolny dom, stodoły zaadaptowane na domki dla gości oraz „stodołę bistro” na przyjęcia. Goście na przyjęciach u Anny często muszą grać w gry, w których odpowiadają na pytania dotyczące ciekawostek. Jeśli zrozumieją niewłaściwą odpowiedź, muszą wylać na głowę szklankę lodowatej wody. Nie martw się, goście powiedzieli, że Anna jest dobrym sportowcem, który gra według zasad, gdy źle zadaje pytanie.

Patrick Mcmullan / Patrick McMullan przez Getty Images

13.

Anna postawiła Madonnę na Maj 1989 okładka Vogue po tym, jak mężczyzna w samolocie powiedział jej, że Vogue jest „bardzo klasyczny i piękny. To Katharine Hepburn; to Audrey Hepburn; to Grace Kelly – to nigdy nie byłaby Madonna.” Anna potraktowała jego komentarze jako wyzwanie i sfotografowała piosenkarza w basenie na okładkę. Gdy numer wyszedł, sprzedał się o 200 000 egzemplarzy więcej niż majowy numer z poprzedniego roku.

14.

Chociaż Kardashianie są teraz podstawą Met Gala, Anna odmawiała im udziału przez lata. „Kardashians mieli zerowy styl, a cały powód, dla którego byli, nie był związany z Vogue” – powiedziała Stephanie Winston Wolkoff, planistka wydarzeń Vogue. Najwyraźniej Anna uważała, że ​​nie są to ludzie, którzy mogą „zmienić” branżę. Zmieniła melodię w 2013 roku, kiedy Kim zadebiutowała na Met Gala. Inni, których Anna nie chciała na gali, to Paris i Nicky Hilton (którzy nadal nigdy nie brali udziału) oraz Nicole Richie.

Jeff Vespa / Via Getty Images

15.

Kiedy Alexis Ohanian oświadczył się Serenie Williams, upewnił się, że zadzwonił do Anny, która jest bliską przyjaciółką Sereny, po poradę dotyczącą pierścionka zaręczynowego. „Od chwili, gdy się zaręczyłem, ledwo powiedziałem tak, zanim zadzwoniłem do Anny” – powiedział Williams. Williams zadzwonił nawet do Anny, która jest zapaloną tenisistką, po radę, gdy Williams poczuła się, jakby gubiła się w swojej karierze tenisowej.

Jacopo M. Raule / Via Getty Images

16.

W 2018 roku Vogue stworzył serię internetową o nazwie Idź Zapytaj Annę, podczas której przypadkowi ludzie na ulicy mogli zadawać pytania redaktorce, która odpowiadałaby na nie z jej biurka. Vogue dostrzegł potencjał sponsorowania i zwrócił się do Anny w sprawie posiadania czekolady na biurku w jednym z filmów. Powiedziała, że ​​pojawi się tylko z czekoladą Ferrero Rocher lub Lindt, i całkowicie odmówiła filmowania z ciemną czekoladą.

Obejrzyj ten film na YouTube

Moda / Via youtube.com

17.

I wreszcie, mimo że jest zagorzałym widzem teatralnym, Anna podobno nudzi się podczas grania. Jeśli zacznie krzyżować i ponownie krzyżować nogi, oznacza to, że chciałaby odejść. Wiadomo, że opuszcza występy na Broadwayu niecałą godzinę po ich rozpoczęciu.

Jp Yim / Getty Images dla Alexandra McQueena

Leave a Comment