Szef Matt Booty z Xbox Game Studios mówi, że Bethesda nie chrupie

Logo Xbox wisi nad głową na imprezie handlowej.

Zdjęcie: Łukasz Schulze (Obrazy Getty)

Na czwartkowym spotkaniu Xbox odniósł się do rosnących obaw pracowników dotyczących warunków pracy w Bethesda Game Studios i jej spółce macierzystej, ZeniMax. Matt Booty, szef Xbox Game Studios, powiedział, że jest „pewny”, że studio się nie schrupa i że „niesprawiedliwe” jest przypisywanie kultury kryzysu tylko Bethesdzie.

W pytaniu i odpowiedzi Booty został poproszony o zaadresowanie Kotaku raport z początku tego miesiąca który udokumentował trudne warunki pracy w Bethesda i ZeniMax podczas opracowywania Fallout 76. Powiedział, że Xbox „poważnie” potraktował raporty o swoich studiach, ale dodał: „Wyzwaniem w przypadku wielu tych artykułów jest to, że patrzą wstecz, czasami dość daleko w czasie”. Podczas gdy KotakuRaport ‘s wspomniał, że kryzys wystąpił w starszych produkcjach, takich jak Skyrimdotyczyło to głównie kryzysu, który miał miejsce w 2018 r. Fallout 76.

Kotaku był w stanie samodzielnie zweryfikować treść tego spotkania oglądając nagrane wideo.

„Kultura Crunch jest… jeśli cofniesz się 10 lat temu, trochę niesprawiedliwe jest umieszczenie tego w jednym studiu” – powiedział Booty. „To była tylko część branży. Nie mówię tego, aby to usprawiedliwić, mówię tylko, że była to część kultury branży. Dosłownie spałem pod biurkiem na początku mojej kariery. I spojrzeliśmy na to jak na odznakę honorową ”.

Booty powiedział, że warunki pracy wyszczególnione w raporcie były w przeszłości. „Wiem z rozmów z kierownictwem Bethesdy, że nie mamy sytuacji, w której ludzie się łamią i mamy atmosferę nękania… Jestem tego pewien”.

He acknowledged that crunch could still take place without his knowledge, and said that employees needed to trust in Xbox’s internal processes. He said that Xbox’s human resources department would be willing to listen to employee concerns, and that all studios had support groups for individual disciplines. “There’s avenues for them to report that anonymously back to us that goes through HR,” Booty said. “We have to rely on those independent systems of checks and balances.”

Since the Xbox HR department is employed by Xbox, it could hardly be considered an “independent” entity.

The Xbox head said that overtime should only be kept to personal excitement and passion, and not a mandatory aspect of production scheduling. However, many ZeniMax testers who weren’t explicitly mandated to crunch had nadal pracował w nadgodzinach z presji społecznej i zawodowej. kryzys Kotaku udokumentowane miało miejsce, zanim Xbox nabył ZeniMax i Bethesda. Jednak w raporcie zauważono, że po przejęciu Xbox był rzekomo „bezpośrednim” właścicielem, który zwykle nie wprowadzał gruntownych zmian w nowo nabytych studiach. W tym tygodniu Booty nie wspomniał, jakie działania podejmie Xbox, jeśli studia zachowają się w sposób, który nie będzie zgodny z jego deklarowanym stanowiskiem przeciwko kryzysowi.

Kotaku skontaktowałem się z Mattem Booty, Xbox i ZeniMax w celu uzyskania komentarza, ale nie otrzymałem odpowiedzi w momencie publikacji.

Wcześniej w tym miesiącu, Kotaku opublikował raport o warunkach pracy kruszarki za rozwojem wieloosobowej gry RPG Bethesdy w otwartym świecie Fallout 76. Testerzy QA poinformowali, że pracowali 10 godzin dziennie, sześć dni w tygodniu w niepewnych warunkach finansowych. Twierdzili, że menedżerowie projektu zmusili ich do pracy w nadgodzinach, których nie można było utrzymać, co rzekomo doprowadziło wielu programistów do odejścia z firmy. Byli pracownicy Bethesdy stwierdzili, że po zamknięciu przejęcia Xbox przyjął podejście bez użycia rąk do zarządzania ZeniMax, co frustrowało pracowników, którzy mieli nadzieję, że Microsoft poprawi ich świadczenia związane z zatrudnieniem.

ZeniMax nie był jedynym studiem należącym do Xboxa, które rzekomo otrzymało względną autonomię od wydawcy. Byli pracownicy Undead Labs twierdził również, że Xbox przyjął podejście „bez rąk” po nabyciu tego studia gier. Chociaż może się wydawać, że wydawca daje nabytym studiom pewne swobody operacyjne, źródła w Undead Labs martwią się, że taka pobłażliwość „pozwala na zaostrzenie dysfunkcji”.

Na początku czerwca Microsoft zajął bardziej jawne publiczne stanowisko w sprawie prac związanych z tworzeniem gier. W zeszłym miesiącu dyrektor generalny Xbox, Phil Spencer obiecał rozpoznać związek Raven Software po sfinalizowaniu przejęcia Xbox Activision Blizzard. 2 czerwca Microsoft ogłosił, że chce „współpracować” z organizacjami pracowniczymi. Chociaż Microsoft z pewnością musi przestrzegać lokalnych przepisów prawa pracy, w publicznym oświadczeniu firma jest publicznie odpowiedzialna za współpracę ze związkami zawodowymi w dobrej wierze. W przeciwieństwie do działu HR, związek pracowniczy faktycznie stanowiłby niezależny podmiot od Xbox Game Studios.

Jednak Xbox ma wybrani, aby nie komentować publicznie o warunkach pracy w ZeniMax Media od Kotakuraport został pierwotnie opublikowany.

„Jako pracownik odbieram to od tego, że mówi, aby przejść przez dział HR” — powiedział anonimowy pracownik Xboksa. Kotaku. „A my wiemy jak to działało w Blizzard”.

.

Leave a Comment