Ta koncepcja myszy poziomej twierdzi, że jest ergonomiczna — nie jesteśmy tacy pewni

Powiększać / Czy to szerokie, miniaturowe urządzenie peryferyjne to przyszłość myszy ergonomicznych?

Mocne, ergonomiczne urządzenie peryferyjne do komputera PC sprawia, że ​​użytkowanie jest tak naturalne, jak to tylko możliwe. Oznacza to unikanie wysiłku i niepotrzebnego nacisku, dużo podparcia, minimalny ruch, a jeśli siedzisz przy biurku, pomagasz utrzymać kąty 90 stopni w ramionach i nogach. Na przykład pionowe myszy sprawiają, że dłoń jest skierowana bardziej na boki, co skutkuje mniejszą pronacją przedramienia i ustawieniem pod kątem 90 stopni z resztą ramienia. Ale co z myszką poziomą?

W niedzielę Pozioma mysz ConceptPix uruchomiona na Kickstarterze. Jak każdy projekt crowdfundingowy, nie mam nadziei, że ten produkt trafi na rynek. Być może mam tu nawet mniej nadziei niż w przypadku innych projektów crowdfundingowych, ponieważ ConceptPix nie uruchomił niczego innego na Kickstarterze (przynajmniej nie pod nazwą ConceptPix). Inne sygnały ostrzegawcze to: marka ConceptPix nie jest zbyt obecna w Internecie, a jej profil jest prywatny na Kickstarterze; twórca projektu jest wymieniony w Hongkongu, ale biografia ConceptPix twierdzi, że Miami Beach na Florydzie; a celem finansowania społecznościowego jest absurdalnie niskie 119 USD.

Jednak mniej prawdopodobne produkty narodziły się z crowdfundingu. A twórcy przynajmniej udostępnili film na Kickstarterze pokazujący rzekomo działający prototyp. Niezależnie od tego mysz pozioma jest intrygująca dla każdego, kto używał myszy pionowej lub szuka wygodniejszej lub mniej bolesnej alternatywy dla tradycyjnych myszy.

Podobnie jak pionowa mysz jest wyższa niż szersza lub długa, mysz pozioma jest szersza niż długa lub wysoka. Według Kickstartera urządzenie peryferyjne ma 3,15 cala szerokości, 1,57 cala długości, 1,18 cala wysokości i waży 1,36 uncji.

Wyróżnia się mysz pozioma.
Powiększać / Wyróżnia się mysz pozioma.

W porównaniu do innych miniaturowych myszy bezprzewodowych, Dell MS7421W ma 2,4 x 4 x 1,4 cala i 2,82 uncji, a Razer Pro Click Mini wynosi 2,5 x 3,9 x 1,3 cala i 3,1 do 3,9 uncji, w zależności od tego, czy używasz jednej, czy dwóch baterii AA.

Myszki pionowe również stały się modnym designem. Niedawno sprawdziliśmy Winda Logitechmniejsze podejście do Logitecha MX w pionie mysz. Lenovo oraz Kotwica zrobić pionowe myszy, a kategoria to Evolunet specjalność. To tylko kilka z nich.

Ale przykłady tak zwanych myszy poziomych są skąpe i większość przyjmuje inne podejście niż urządzenie ConceptPix.

Trudno wyobrazić sobie dłuższą „myszkę” niż Counter Design Bezpłatna myszka na kółkach 3, który mierzy 19,25 cala w poziomie. Ale jedno spojrzenie na to i widać, że działa zupełnie inaczej niż tradycyjna mysz komputerowa, a nawet mysz pozioma.

RollerMouse Free3 idzie przed klawiaturą zamiast z boku.
Powiększać / RollerMouse Free3 idzie przed klawiaturą zamiast z boku.

3Dconnexion Bezprzewodowa mysz SpaceMouse nie jest szerszy niż długi, ale jest równie szeroki i długi (3,1 x 3,1 x 2,1 cala).

Seria SpaceMouse jest przeznaczona do nawigacji po aplikacjach 3D.
Powiększać / Seria SpaceMouse jest przeznaczona do nawigacji po aplikacjach 3D.

Mimo to działa bardziej jak duże pokrętło i jako towarzysz innej myszy.

ConceptPix twierdzi, że koncepcja myszy poziomej zmniejsza ilość ściskania wymaganą do korzystania z urządzenia peryferyjnego. Twierdzi również, że mysz ustawia twoją rękę w korzystniejszej pozycji. Jedną z jego rzekomych cech jest to, że mysz wywiera mniejszy nacisk na nadgarstek, ponieważ nadgarstek nie wspiera myszy tak bardzo. Co więcej, Kickstarter mówi, że mysz „zapobiega nadmiernemu wypaczaniu palców”.

ConceptPix twierdzi, że dłoń na dolnym obrazie jest wygodniejsza niż dłoń na górnym obrazie.
Powiększać / ConceptPix twierdzi, że dłoń na dolnym obrazie jest wygodniejsza niż dłoń na górnym obrazie.

Leave a Comment