Technologia E Ink Gallery 3 przybliża nas do idealnego tabletu

E Ink ma nową wersję kolorowego papieru elektronicznegoi chociaż nie jest tak ładny jak OLED ani nie ma nowego technicznego połysku, takich jak mini– oraz mikroLED, E Ink Gallery 3 z pewnością nie męczy oczu. Gallery 3 nie jest tak szybka, jak E Ink w Twoim Kindle, ale ma kilka absolutnie gwiezdnych ulepszeń w porównaniu z poprzednimi wersjami technologii Gallery i znacznie przybliża nas do kolorowego ekranu E Ink, który może mieć duże firmy, takie jak Amazon faktycznie ryzykować wkładanie tabletki.

Obecnie kilka firm produkuje kolorowe tabletki E Ink w oparciu o E Ink inny technologia kolorów, Kaleido. Należą do nich PocketBook Color (naprawdę zgrabny!) i Boox Nova3 Color (w teorii fajniejszy niż w praktyce). Kaleido było pierwszą próbą E Ink, która pojawiła się w gadżecie, który większość ludzi mogła kupić. Opiera się na tradycyjnym czarno-białym wyświetlaczu E Ink z kolorowym filtrem umieszczonym na górze, który zawiera czerwone, zielone i niebieskie pigmenty. Użyłem kilku produktów opartych na tej technologii i chociaż fajnie jest oglądać kolorowe komiksy i okładki książek, Kaleido było jak dotąd dość rozczarowującym doświadczeniem. Zamiast bardziej papierowej bieli czarno-białego atramentu E Ink, Kaleido ma tę… błotnistą zielonkawą szarość dzięki filtrowi kolorów. Kolory pojawiają się tylko wtedy, gdy włączone jest podświetlenie lub gdy pada na nie pełna siła słońca. Rozdzielczość też jest kiepska. Czarno-biały atrament E Ink ma wyraźną rozdzielczość 300 dpi, ale Kaleido, w zależności od wersji, ma rozdzielczość od 100 do 150 dpi. Efekt jest zauważalny i szczerze nieprzyjemny. E Ink pokazał Kaleido 3 na początku tego miesiąca i powinno to naprawić niektóre problemy, które miałem z ostatnią wersją, Kaleido Plus, ale zabłocone kolory i poleganie na podświetleniu nadal wydają się być częścią umowy Kaleido.

Galeria 3 wydaje się usuwać niektóre z największych wad Kaleido. Zamiast 4096 kolorów może wyprodukować ponad 50 000, wszystko w rozdzielczości 300 dpi. Nie wydaje się, aby podświetlenie przyciągało wzrok, ale w komunikacie prasowym E Ink twierdzi, że Galeria 3 będzie miała przednią podświetloną diodę LED, która powinna ograniczyć emisję niebieskiego światła. Powód, dla którego poprzednie wersje technologii kolorów Gallery utrzymywały podobną gamę kolorów w podobnej rozdzielczości, ale nie zostały znalezione w urządzeniach konsumenckich. To dlatego, że poprzednie wersje były wolne jak melasa. Zmiana stron w pełnym kolorze w ostatniej wersji zajęła aż 10 sekund. W Galerii 3 czas ten spadł do zaledwie 1500 milisekund (lub 1,5 sekundy), gdy wybrano tryb optymalizacji jakości względem szybkości. Gdy prędkość jest lepsza niż jakość, czas spada do 350ms. To wciąż strasznie powolne, gdy jesteś przyzwyczajony do iPada Mini, który odświeża się 60 razy na sekundę, ale to ogromny skok prędkości z pokolenia na pokolenie.

Podekscytowany jest ogromnym skokiem w wprowadzaniu ulepszeń z pokolenia na pokolenie. E Ink musi radykalnie poprawić częstotliwość odświeżania, jeśli chce konkurować z wyświetlaczami odświeżającymi się 60 razy na sekundę lub więcej. Ten rodzaj skoku wydajności, z pokolenia na pokolenie, może nie być przypadkiem, ale oznaką, że firma naprawdę… nabiera tempa.

A to oznacza, że ​​moglibyśmy zobaczyć rzeczywiste produkty E Ink konkurujące z technologią OLED i LCD. Biorąc pod uwagę, o ile łatwiej E Ink działa na oczy, o ile lepiej działa w świetle słonecznym i jak długo działa na ładowaniu, tablet E Ink byłby teoretycznie platonicznym ideałem, jeśli technologia odświeżania strony może być wystarczająco szybka.

A E Ink prawdopodobnie też tak myśli. Firma E Ink wydała dwa filmy demonstracyjne wraz z ogłoszeniem. Jeden pokazuje wyświetlacz E Ink rozwijający się jak dziesiątki zwijanych demonstracji OLED, które widzieliśmy, a drugi pokazuje E Ink zginający się jak cała linia telefonów Samsung.

Ponownie, ta technologia nie jest tak wierna, jak ta, którą znajdziesz teraz w składanym telefonie, a nawet w toczącym się telefonie. Ale to krok w bardzo fajnym kierunku.

E Ink nie powiedział, które firmy, jeśli w ogóle, wprowadzą technologię Gallery 3 do tabletu lub telefonu, ale firmy takie jak Boox i PocketBook wykazały prawdziwą chęć zabawy z następną technologią i zbadania, co jest dostępne w tablecie E Ink. może zrobić poza tym pozwolić ci przeczytać książkę. Nie zdziwiłbym się, gdybyśmy pod koniec roku zobaczyli ogłoszenie jednej z tych firm lub rosnącej liczby producentów tabletów E Ink w Chinach.

Leave a Comment