„Tego zespołu nie da się zatrzymać”

Poprawki / wyjaśnienia: Poprzednia wersja tej historii błędnie podała datę handlu Yankees.

BALTIMORE – Najlepsza drużyna w baseballu w tym sezonie to także coś w rodzaju paradoksu.

New York Yankees mogą zadziwić cię wysokimi biegami do domu i zastraszyć, po prostu wchodząc na boisko – jednak ich najbardziej wpływowy wkład często wynika z informacji przekazywanych od gracza do gracza, zebranych z tabletu, udostępnionych w sali konferencyjnej.

Przedstawiają największego słabszego w grze, który daje pokaz siły na tle dramatycznego wzrostu wynagrodzeń – ale ich największe kroki naprzód nie pochodziły z potęgi Aarona Judge’a, ale raczej z decyzji o całkowitym zignorowaniu ofensywy na dwóch najważniejszych pozycjach defensywnych.

Zatrudniają kilkanaście gracze zarabiający dziewięciocyfrowe pensje – ale upieraj się, że to chemia i bezinteresowność oraz podwyższony poziom skupienia i zamiaru przeniosły tę franczyzę na nowy poziom.

Rzadko się zdarza: Yankees mają 27-9 lat i trzymają się kroku, a ich zespół z 1998 roku jest powszechnie uważany za najlepszy w serii w ciągu ostatniego półwiecza. Prowadzą w głównych ligach pod względem średniej zarobionej, ale także OPS, trafiają na więcej graczy na mecz niż ktokolwiek inny, ale także mają największą ulgę w grze.

Tak, to wciąż baseball i tego lata wszystko może się przewrócić. Ale kiedy jesteś prawie kwadrans w sezonie i nadal masz tempo, aby wygrać 122 mecze, bardziej niż uczciwie jest rozpoznać moment, który wydaje się być zwiastunem historii.

„Nie da się powstrzymać tej drużyny”, powiedział sędzia w noc, w której rozbił swoje 13. i 14. bieganie u siebie, został okradziony z jednej trzeciej przez podwyższoną ścianę Camden Yards, zaprojektowaną częściowo po to, by go powstrzymać i zobaczył, jak jego klub wygrał po raz 20. w 23. Gry.

„Chcemy rozgrywać dwa mecze w nocy, gdybyśmy mogli. Mamy tutaj specjalną grupę ”.

W dużej mierze jest to ta sama grupa, która w zeszłym sezonie wygrała 91 meczów, co w niektórych kwartalach było całkiem niezłe, ale w Nowym Jorku dowód na niepewny, słaby i frustrujący sezon, który zakończył się dziką kartą przegraną z Boston Red Sox. W przypadku Yankees wyniki są zazwyczaj binarne – wygrywasz World Series lub nie – i poza sezonami mogą działać w podobny sposób.

Jednak tym Jankesom udało się coś zupełnie innego: posprzątać bez sprzątania domu.

BAZA PŁAC: 2022 pensje każdego gracza

RANKINGI MOCY MLB: Zwycięska passa Astros sprawia, że ​​Houston znajduje się w pierwszej trójce

NIGDY NIE PRZEGAP CHWILI: Śledź nasz biuletyn sportowy, aby otrzymywać codzienne aktualizacje

„Jak pokwitowanie, które ciągle się drukuje”

Dla zwykłego fana Yankees nie brakuje słodyczy dla oczu. W Sędzia, Giancarlo Stanton i Anthony Rizzo, występują trzech z pięciu najlepszych zawodowców w meczu, w tym sezonie baseball zachowuje się jak mokra piłka Nerf uderzona mokrą gazetą. Nikt w baseballu nie uderza piłki mocniej niż Judge (średnia prędkość wyjściowa 97,4 mil na godzinę) lub Stanton (96,6)

Jednak gdy w zeszłym sezonie Yankees przeszli od szalonych zwycięskich szaleństw do tłumienia przegranych poślizgów, łatwo było zapomnieć, że Judge i Stanton byli zarówno zdrowi (odpowiednio 148 i 139 rozegranych meczów), jak i bardzo wydajni (.916 i 0,870 OPS), utrzymując Jankesi unoszą się na wodzie pomimo swoich niedociągnięć.

Nie brakowało więc konsternacji, gdy druga najcenniejsza na świecie franczyza sportowa zdecydowała się opuścić rynek wysokiej klasy wolnych agentów i zamiast tego dokonać dwóch transakcji tuż przed i po lokaucie, aby zdefiniować swój nowy klub.

Nie, marcowy handel na shortstop Isiah Kiner-Falefa, który wysłał potężnego, ale defensywnego łapacza Gary’ego Sancheza do Minnesoty, nie złagodził mas. Po prostu stworzył miksturę, która najwyraźniej wykluła super drużynę.

W poniedziałek wieczorem Jose Trevino zapętlił piłkę z lotu ptaka 318 stóp w dół prawej linii boiska i opuścił faul pole Camden Yards, home run jest równie imponujący, jak Judge jest majestatyczny. Był to pierwszy homer trafiony przez łapacza Yankee w tym roku, po tym, jak ochrona wszystkich pozostałych drużyn zniknęła.

W zeszłym roku Sanchez miał cztery osoby korzystające z domu, w drodze do 23. Trevino i jego kolega łapiący, Kyle Higashioka, mogą nie połączyć się w dziesiątkę.

Jednak ich wspólne zaangażowanie i moc mózgu znaczyły o wiele więcej dla tego zespołu.

As Yankees, Gerrit Cole, mówi, że para „nie bierze mentalnych dni wolnych” i że nie można przegapić ich omawiania strategii, czy to w sali treningowej, w jacuzzi, czy podczas prowadzenia spotkań miotaczy.

Każdy z nich grał w 22 meczach, ale Cole mówi: „Jeśli Kyle mnie nie złapie, Kyle obserwuje każde boisko. Jeśli Jose mnie nie złapie, Jose pilnuje każdego boiska. Obaj dyskutują o tym, co wykonuję, a nie o tym, jak wyglądam, co by zaatakowali. To tak, jakby nie przegapili meczu. Oboje grają w każdą grę.

Wyniki, mówi Cole, teraz w trzecim roku dziewięcioletniej umowy o wartości 324 milionów dolarów, są namacalne.

„Widzę, jak robimy mniej głupie tonacje”, mówi. „Widzę nas miotających się w procesie myślowym przez całą grę, przez całą serię. Zważywszy, że jeśli czyjaś siła polega na rzucaniu w inny sposób, ale w tym momencie serii lub gry, którą ustaliliśmy dla tego konkretnego napastnika, ci łapacze są pewni, że idą w innym kierunku niż siła tej osoby, ponieważ w ten sposób zaatakowaliśmy napastnika do tego momentu.

„Jest dużo ciągłości. Sekwencja po prostu działa, jak paragon, który po prostu drukuje i drukuje i nie uderza w podłogę”.

Nawet CVS nie mógł wypluć kwitów pokazujących, co osiągnęli miotacze Yankee. Ich ERA 2,76 prowadzi w głównych turniejach, a ciągłość od startujących Cole’a, Jamesona Taillona, ​​Nestora Cortesa i Jordana Montgomery’ego była zaskakująca: startujący z Yankee zrezygnowali z trzech lub mniej przejazdów w 24 z 36 meczów, dwóch lub mniej w 19 z nich. Oznacza to, że klub nie potrzebuje zbyt wiele od potężnego składu, który jest po prostu zbyt szczęśliwy, by to zrobić.

Higashioka została powołana w 2008 roku i jest obecnie najdłużej stażem Yankee. W wieku 32 lat nigdy nie rozegrał więcej niż 67 meczów, które rozegrał w zeszłym sezonie, kiedy osiągnął 10 najlepszych w swojej karierze home runów. Podobnie 89 meczów, które Trevino rozegrał dla Teksasu w zeszłym sezonie, oznaczało szczyt kariery.

Duet zajmuje 25. miejsce w głównych kategoriach zarówno pod względem średniej (0,182), jak i OPS (0,485), ale jest to efektywny timeshare z wielu innych powodów.

„Ja i Trevy zawsze rozmawiamy o tym„ Hej, co widzisz u tego gościa? ”- mówi Higashioka. „W dni, w których każdy z nas złapie, prawie wejdziemy tam z doświadczeniem w grze, a nie w ciemno”.

‘On jest nasz Super gwiazda ‘

Sanchez, wraz z sędzią, został nazwany Baby Bomber, kiedy w swoich pierwszych dwóch sezonach zdobył 53 home runy w 176 meczach. Klub zaczął oczekiwać produkcji zza płyty, podobnie jak z shortstopu, kiedy Derek Jeter ustąpił miejsca Didi Gregoriusowi i ostatecznie Gleyberowi Torresowi, który w 2019 roku, w swoim drugim z rzędu sezonie All-Star, pokonał 38 home runów.

Jednak podobnie jak okazjonalne zmagania Sancheza za płytą, Torres zagrał na shortstopie w zeszłym sezonie, kiedy popełnił 18 błędów; jego nierówny występ wydawał się symbolem niekonsekwencji Jankesów.

Isiah Kiner-Falefa została nabyta w handlu z Bliźniakami poza sezonem.

I podobnie jak w przypadku ataku na łapacza, handel z Kiner-Falefa wydawał się ciekawy. Uderzający, krótki przystanek bez zasilania, gdy tacy jak Carlos Correa, Trevor Story i inni byli dostępni tylko po wypisaniu jeszcze jednego dużego czeku?

Teraz?

„On jest nasz supergwiazda shortstop ”- mówi Cole, były kolega z drużyny Correa’s w Houston. „Jest Złotym Rękawiczkiem. I jest elitarnym hitterem. Pozostaje więc do życzenia płodna moc i trzecie uderzenie – ale nie możemy nawet umieścić naszych trzydołkowych hitterów w składzie, nie z innego powodu niż mamy zbyt wielu dobrych graczy.

– On jest tym, czego naprawdę potrzebowaliśmy. I jest typem gracza, który podnosi poprzeczkę w grze innych graczy ze względu na typ kolegi z drużyny, jakim jest. Carlos (Correa) robi to samo; inni nie. Są gracze, którzy tego nie robią, więc abyśmy mieli kogoś, kto to robi, widzisz, że przenika to przez innych graczy ”.

Liczby potwierdzają ruchy na obu pozycjach i upór Jankesów, że robią wiele „małych rzeczy” lepiej.

Dzięki temu, że Torres wygodnie przesuwa się z shortstopu na drugie miejsce, ocena defensywna Yankees w trzech kluczowych wskaźnikach wzrosła z 28. lub 29. w sumie w 2021 r. do 14. i 16. w tym roku, a ich ogólna ocena poprawiła się z -32,4 do -1. Łapacze Yankees zajmują teraz trzecie miejsce w ogólnej defensywie w porównaniu z 16. w 2021 r. Obrona Shortstop wzrosła z 28. na 10.

To prawie tak, jakby Yankees nabyli trzech codziennych graczy, kiedy Torres ponownie uderzył mocno piłkę i zobaczył, jak jego atletyka rośnie w drugiej.

„Przeszedł już wiele jako młody człowiek na tym poziomie – kilka razy był All-Star, odniósł sukces w play-offach, trochę się zmagał, uderzał w wyboje na drodze” – mówi menedżer Aaron Boone. „Jak na to reagujesz? Jak z tego wyrośniesz? Widzieliśmy, jak poczynił kroki naprzód w tym zakresie ”.

Nie zaszkodzi, że Torres po prostu musi być kolejnym gościem w defensywnym polu bramkowym, z byłym Złotym Gloverem Anthonym Rizzo na początku i DJ LeMahieu i Joshem Donaldsonem dzielącym czas na trzecim. W środku znajduje się Kiner-Falefa, który jeszcze nie trafił do home runa i odbija .271.

Wie, dlaczego tu jest.

„Czuję, że jestem grinderem i czuję, że ta mentalność jest tym, czego chcą tutaj ci faceci. Miło jest widzieć, że nie tylko ja pracuję ”- mówi Kiner-Falefa, który nigdy nie cieszył się więcej niż 78 zwycięstwami w sezonie w Teksasie. „Wszyscy w tym zespole, od 1 do 26 lat, wszyscy trenerzy i analitycy są na tej samej stronie. Kocham to. To bardzo orzeźwiające.

„To fajne uczucie, zwłaszcza pochodzące z przeciętnego zespołu”.

Inny poziom

W jego nowym składzie jest niewiele przeciętności, zarówno w składzie, jak i inningach, od pierwszego do dziewiątego. Ich najbardziej wpływowym wykonawcą może być remis Michael King, który prowadzi w głównej lidze z 37 strajkami, w zaledwie 25 2/3 inningów. Boone przyjął wiejskie podejście do dziewiątej rundy, a niekonsekwentni Aroldis Chapman i Clay Holmes trzymają się tego.

Dzięki temu King może wdrażać się, gdy jest najgorętszy; w 27. zwycięstwie Yankees, w szóstej pozycji zremisował, a drugi gość zajął drugie miejsce i wybił sześciu z dziewięciu pałkarzy, co pozwoliło na rozegranie dwóch piłek w trzech nieskazitelnych inningach.

King łączy ciężarek o prędkości 97 mil na godzinę z zamaszystym zakrętem, którego nauczył się w zeszłym roku od byłego zwycięzcy Cy Younga, Coreya Klubera. Chociaż ma aspiracje na początek, jest w tym rzadkim momencie nietykalności, który czasami osiągają ramiona z wyższej półki.

„To jak gra wideo. Sprawia, że ​​jego uderzenia wyglądają jak piłki, a jego piłki wyglądają jak uderzenia ”- mówi starter Jameson Taillon. „Może rzucić podkręconą piłkę w boks drugiego pałkarza i sprawić, że będziesz wyglądać jak głupek. Nie próbuje wykonać, wie, że zamierza wykonać ”.

King może w końcu załamać się, tak jak Yankees w pewnym momencie może trafić na trudny teren. Na razie sędzia uciszył wszelkie dramaty związane z jego czekającą na wolne agencję swoim gorącym początkiem, obciążając front office, aby podnieść ante po tym, jak GM Brian Cashman ujawnił, że sługus odrzucił ofertę przedłużenia o wartości 213 milionów dolarów tuż przed dniem otwarcia.

Na razie trudno wyobrazić sobie coś innego niż nieskazitelne wibracje, ponieważ Boone mówi, że poprawa zespołu na marginesach „zaczyna się od rodzajów relacji i koleżeństwa, które wspólnie zbudowali”.

„Czuję, że jest na innym poziomie”, mówi.

Zbliża się Dzień Pamięci (Memorial Day), a Yankees muszą jeszcze przegrać więcej niż dwa mecze z rzędu. To się zmieni, podobnie jak 5 meczów klubu w AL East – na lepsze lub gorsze.

Jankesi wiedzą, że złe czasy są nieuniknione. Uważają również, że są znacznie lepiej zbudowane, aby je wytrzymać.

„Nie tylko jesteśmy zespołem, jesteśmy najlepszymi przyjaciółmi poza boiskiem” – mówi King. „Wiem, że kiedy mamy złe odcinki, naprawdę wejdzie w grę, że jesteśmy zespołem i kochamy się nawzajem.

„W tej chwili jest super fajnie, ale kiedy czasy są trudne, nadal będzie fajnie i dzięki temu szybciej wyjdziemy z tych zimnych pasm”.

Leave a Comment