Texas poluje na Gonzalo Lopeza, który uciekł z więziennego autobusu

Władze Teksasu szukały na początku piątku skazanego mordercy, który, jak powiedzieli, uciekł dzień wcześniej z autobusu więziennego po tym, jak dźgnął kierowcę w rękę i zepchnął pojazd z autostrady na pastwisko dla krów.

Władze wysłały psy i helikoptery w poszukiwaniu więźnia, 46-letniego Gonzalo Artemio Lopeza, który odsiadywał dożywocie za zabicie mężczyzny kilofem.

„Jak widać z jego kartoteki, jest bardzo niebezpieczny” – powiedział Robert Hurst, rzecznik ds. informacji publicznej w Departamencie Wymiaru Sprawiedliwości w sprawach karnych, w wywiadzie telefonicznym w czwartek wieczorem.

Wiele agencji policyjnych dołączyło do poszukiwań więźnia na skrzyżowaniu dwóch głównych autostrad w wiejskim obszarze hrabstwa Leon w pobliżu miasta Centerville w Teksasie, które znajduje się w połowie drogi między Dallas na północy i Houston na południu. Wiadomości prasowe z obławy pokazały policjantów, niektórzy na koniach, przeszukiwanie pól uprawnych w pobliżu miejsca katastrofy, oględziny ogrodzenia i zatrzymywanie pojazdów.

Pan. Lopez uciekł w czwartek po południu, gdy długi biały autobus, który przewoził kilku więźniów, jechał na wschód autostradą 7. Zabierał go z więzienia w Gatesville w Teksasie na wizytę lekarską w mieście Huntsville, panie. – powiedział Hurst.

“Jakoś – nie wiemy jak – udaje mu się wydostać z więzów, a następnie udaje się dostać do przedziału kierowcy autobusu”, który był oddzielony od części pasażerskiej drzwiami, panie. – powiedział Hurst.

Pan. Pan Lopez wdał się w kłótnię z kierowcą, Randym Smithem, dźgając go w lewą rękę bronią i zmuszając autobus do zjechania z autostrady. Hurst powiedział, dodając, że więzień uciekł jako oficer w autobusie, Tommie Brinegar, strzelał do niego. Powiedział, że władze nie wiedziały, jakiego rodzaju broni pan. Lopez zwykł dźgać kierowcę.

Pozostałych 15 więźniów w autobusie było skrępowanych i nie opuszczało autobusu, panie. – powiedział Hurst. Dodał, że rana kierowcy nie zagrażała życiu.

Pan. Lopez został skazany za morderstwo kapitałowe za zabicie mężczyzny w hrabstwie Hidalgo 17 lat temu po porwaniu go i próbie wyciągnięcia okupu od żony ofiary, pana. – powiedział Hurst. Jego rekord obejmuje osiem innych przestępstw w Teksasie, w tym usiłowanie zabójstwa kapitału i napaści kwalifikowanej, wszystkie z wyjątkiem jednego w hrabstwie Hidalgo, Pokaż akta więźniów. Pan. Hurst powiedział, że pan Lopez został skazany za usiłowanie zabójstwa kapitału za oddanie strzałów do zastępcy szeryfa w hrabstwie Webb.

„Najważniejsze jest to, że zabił gościa kilofem” – dodał.

Pan. Pierwsza weryfikacja zwolnienia warunkowego Lopeza ma miejsce w kwietniu 2045 r., wynika z akt więźnia. Jego przewidywana data premiery nie była dostępna.

Ucieczka miała miejsce około mili na zachód od Centerville i około dwóch trzecich na 160-milową podróż z Gatesville do Huntsville. Odcinek autostrady został później zamknięty, a biuro szeryfa hrabstwa Leon ostrzegło okolicznych mieszkańców, aby zamykali swoje drzwi i pojazdy.

Pan. Hurst powiedział, że ucieczki więźniów były rzadkie w Teksasie i że władze planują kontynuować poszukiwania pana. Lopez na obszarze około 10 mil kwadratowych, który jest nieco pagórkowaty i obejmuje pola uprawne, lasy i strumienie.

– Nie odwołamy poszukiwań, dopóki go nie znajdziemy – powiedział.

Leave a Comment