Torba pocztowa po kontuzjach MLB: prognoza pochmurnego odwyku dla Eloya Jiméneza, sprawdzanie Stephena Strasburga i nie tylko

W tej torbie pocztowej: Dlaczego Eloy Jiménez może nie wrócić do drugiej połowy 2022 r., aktualizacja na Stephen Strasburgi więcej!

Urazy wewnętrzne została założona przez ortopedę radiologa, dr. Anand Lalaji (aka Dr A), który przyczynia się do wszystkich opisów kontuzji. Dr. Zespół lekarzy i naukowców zajmujących się danymi stworzył algorytm oceniający wpływ kontuzji na zawodnika. Algorytm ten zasila wszystkie analizy obrażeń wewnętrznych i określa Ryzyko urazu, Współczynnik sprawności zdrowotnej (na przykład poziom, na którym gracz ma grać, jeśli wróci zbyt wcześnie) i Optymalny czas odzyskiwania. Informacje te są oparte na wieloletnim doświadczeniu medycznym i historycznych badaniach dotyczących kontuzji i okazały się niezwykle dokładne w określaniu, w jaki sposób kontuzje wpłyną na wyniki gracza i ryzyko przyszłych kontuzji.

Krótki opis pojęć z naszego algorytmu kontuzji:

  • IRC = Kategoria ryzyka kontuzji (niskie, podwyższone, wysokie) — ogólne prawdopodobieństwo kontuzji zawodnika
  • HPF = Współczynnik wydajności zdrowia (szczyt, powyżej średniej, poniżej średniej, słaba) — nasz wskaźnik do przewidywania wyników gracza
  • ORT = Optymalny czas regeneracji — czas potrzebny zawodnikowi do pełnego wyzdrowienia po kontuzji (nie to samo, ile faktycznie przegapi)

Myśli o Eloyu Jimenezie? – Michael C.

Eloy Jiménez przygląda się kolejnej długiej nieobecności. Podczas wyprowadzania w sobotę piłki do ziemi, Jiménez potknął się po wejściu na pierwszą bazę. Pozostał na ziemi, łapiąc tył prawej nogi. Jiménez został następnie wywieziony z pola. MRI wykazało znaczne naprężenie ścięgien podkolanowych. Algorytm urazów wewnętrznych umieścił go na liście z urazem stopnia 3, co wskazuje na częściowe naderwanie mięśnia. Jest to poważna odmiana, a jej optymalny czas regeneracji wynosi 10 tygodni. Jego obecny szacowany harmonogram to 6-8 tygodni, ale realistycznie jego nieobecność potrwa dłużej niż dwa miesiące.

Jiménez ma długą historię kontuzji, w tym zerwanie ścięgna piersiowego, które wymagało operacji w 2021 roku. Inne godne uwagi urazy to skręcenie śródstopia, naciągnięcie mięśnia czworogłowego i naciągnięcie lewego przywodziciela. Jednak nie ma na swoim koncie żadnych znaczących szczepów ścięgien podkolanowych. Jeśli Jiménez nie doświadczy żadnych niepowodzeń, spodziewam się, że wróci w czasie przerwy w All-Star, chociaż nadal będzie narażony na wysokie ryzyko kontuzji, ponieważ naciągnięcia ścięgien często się powtarzają.

Jakieś wieści na temat Stephena Strasbourga? – Joe F.

Strasburg przeszedł operację ujścia klatki piersiowej 28 lipca. Jest to jedna z tych procedur, która wydaje się być bardziej powszechna w ostatnich latach. Inni ważni miotacze, którzy poddali się tej procedurze, to Matt Harvey, Phil Hughes i Chris Archer. Istnieją dwa rodzaje zespołu ujścia klatki piersiowej – neurogenny i naczyniowy. Częściej występuje neurogenny TOC. Występuje, gdy nerwy w ujściu klatki piersiowej (ścieżce między obojczykiem a pierwszym żebrem) są zwężone, co prowadzi do osłabienia, mrowienia i drętwienia ramienia i ramienia. Miotacze mogą również odczuwać ból lub osłabienie barku i szyi z powodu ucisku nerwów i naczyń krwionośnych. TOC pogorszy się z czasem, jeśli nie będzie leczone, zwłaszcza przy powtarzających się ruchach nad głową, takich jak rzucanie. W niektórych przypadkach można uniknąć operacji i skupić się na wzmocnieniu otaczających mięśni, ale w przypadku większości miotaczy operacja jest nieunikniona. Podczas większości operacji usuwa się część pierwszego żebra, otwierając przestrzeń dla nerwów. Brzmi to dość prosto, ale niestety jest to bardzo trudna kontuzja, z której można wrócić. Większość miotaczy wraca na kopiec za 10-12 miesięcy, ale po powrocie nie są już tym samym graczem.

Urazy były problemem dla Strasburga w ostatnich latach, a jego ostatnia operacja jest najbardziej niepokojąca odległa. W ciągu ostatnich dwóch sezonów ograniczył się do zaledwie siedmiu startów z powodu kontuzji, a także walki z zapaleniem barku, a następnie zapaleniem nerwu cieśni nadgarstka, które wymagało operacji w 2020 roku. Inne godne uwagi urazy w jego karierze to problem z nerwem w prawym łokciu, operacja Tommy’ego Johna , częściowo naderwane ścięgno nawrotne i ucisk nerwu szyjnego.

Co to wszystko oznacza dla Strasburga? W tej chwili jest na dobrej drodze, aby wrócić do Rodacy rotacja w następnym miesiącu. Jego postępy są powolne, ale zmierza we właściwym kierunku. Strasburg zorganizował w zeszłym tygodniu 27-tonową sesję bullpen, ale nie ma jeszcze harmonogramu na odwyk. Ze względu na złożoność TOC i długą historię kontuzji potrzebne jest bardzo powolne, metodyczne podejście. Nie wydaje mi się, żeby Strasbourg kiedykolwiek wyglądał jak as, którym kiedyś był, a ryzyko kontuzji pozostanie na bardzo wysokim poziomie przez cały sezon. Jest mało prawdopodobne, że przeżyje rok bez jakiejś porażki.

Jakieś dobre wieści o Riley Greene? – Ernie M.

Greene doznał złamania podeszwy prawej stopy 1 kwietnia, kiedy sfaulował z niej piłkę. Było to złamanie bez przemieszczenia, które nie wymagało operacji. Przed kontuzją dążył do robienia Tygrysy„Spis dnia otwarcia, ale teraz patrzy na powrót do zdrowia po 6-8 tygodniach. Realistycznie rzecz biorąc, będzie on znajdował się na dłuższym końcu tej osi czasu, zanim zostanie dopuszczony do przydziału rehabilitacji.

W tej chwili Greene potrzebuje tylko czasu, aby kość się zagoiła. Powinien być w stanie wykonać kilka zamachów i wykonać kilka stacjonarnych ćwiczeń polowych, zanim osiągnie ośmiotygodniowy poziom, ale przez jakiś czas należy unikać czynności, takich jak bieganie, które wywierają nacisk na stopę. Greene może zostać dopuszczony do przydziału odwykowego do połowy czerwca, a jego celem będzie powołanie do głównych lig pod koniec czerwca lub na początku lipca, w zależności od tego, jak spojrzy na tablicę.

Jak szybko do Luis Urías jest gotowy na codzienny skład MLB? – Preston S.

Urías jest bliski powrotu po tym, jak podczas wiosennego treningu doznał urazu lewego quada. To było pięć tygodni temu, a on właśnie osiągnął swój optymalny czas powrotu do zdrowia, zgodnie z algorytmem Inside Injuries. ten Piwowarzy początkowo uważano, że jest to drobna kontuzja, ale jak często widzimy w przypadku urazów mięśni, obciążenie to było poważniejsze, niż pozwalały na to.

W weekend Urías został zwolniony z przydziału na odwyk w Double-A. Spodziewam się, że zadebiutuje w sezonie w przyszłym tygodniu, ale jego ryzyko kontuzji pozostanie wysokie. Obecnie ma wartość HPF poniżej średniej, chociaż nasze prognozy pokazują, że do 3 maja poprawi się ona do wartości powyżej średniej, jeśli uda mu się uniknąć niepowodzenia.

Jak sobie radzi Lance McCullers? – Ernie M.

McCullers pozostaje na 60-dniowym IL, kontynuując rekonwalescencję po urazie ścięgna zginacza. Zaczęło się, gdy wcześnie odszedł ze swojego startu w grze 4 ALDS. Pierwotny plan zakładał wyłączenie go z rzucania na kilka miesięcy. Badanie rezonansu magnetycznego na jego łokciu w grudniu potwierdziło, że jego chirurgicznie naprawione UCL nadal wyglądał dobrze po operacji Tommy’ego Johna w 2019 roku, ale naciągnięcie ścięgna zginacza było znaczne. W lutym wyszedł raport, że rzuca, ale zalega z powrotem do zdrowia. Blokada doprowadziła do niestabilnego procesu rehabilitacji, który dotknął go, a McCullers wskazał również, że kontuzja była poważniejsza niż początkowo zespół. Powiedział: „Miałem całkiem dobre naprężenie ścięgna zginacza w moim przedramieniu, było to dość oderwane od kości”. Ścięgna przyczepiają mięśnie do kości, a ten cytat wskazuje na znaczne rozdarcie. Inside Injuries ma to jako kontuzję stopnia 3, co jest bardzo niepokojące, szczególnie dla ramienia miotacza.

Zapytany, czy może potrzebować operacji, McCullers odpowiedział: „Nie przejdziemy przez ten most, chyba że absolutnie będziemy musieli”. Minęło sześć miesięcy, a ścięgno przedramienia wciąż nie jest w pełni zagojone, więc zbliżamy się do punktu, w którym może to być konieczne. McCullers otrzymał w zeszłym miesiącu leczenie PRP i komórkami macierzystymi, aby wspomóc jego powrót do zdrowia. Niedawno powiedział, że rzuca bez bólu, ale jeszcze jedna wpadka i musi po prostu zamknąć wszystko na rok i poddać się operacji. Najlepszym scenariuszem w tej chwili jest powrót w połowie czerwca, ale nie widzę, żeby McCuller przetrwał sezon bez porażki. Może to oznaczać, że przedramię ponownie się rozbłyśnie lub nowy uraz wyrównawczy, gdy wraca do domu.

Myśli dalej Javier Báez i jego uraz kciuka? Czy po powrocie prawdopodobnie będzie miał problem z zasilaniem? – Scott G.

Báez jest już z powrotem w składzie Tigers po krótkim pobycie w IL. Kontuzja nastąpiła, gdy zablokował swój prawy kciuk podczas świętowania zejścia, powodując obrzęk stawu. Początkowo nie spudłował, ale pogorszył kontuzję podczas ataku kilka dni później. Promienie rentgenowskie były ujemne. Algorytm urazów wewnętrznych uważa to za skręcenie stopnia 1 (łagodne), a jego optymalny czas regeneracji to dwa tygodnie. W przyszłym tygodniu może nadal występować utrzymujący się efekt, ale nie jest to długoterminowy problem. Baez ma obecnie podwyższone ryzyko obrażeń, ale powyżej średniej HPF. W tym momencie nie powinno to wpływać na jego rzuty w polu, ale jego siła może być nieco zmniejszona.

04.30 Górne zdjęcie: David Berding / Getty Images

.

Leave a Comment