Trae Young czuje upał

Play-offy NBA wystawiają na próbę nawet najsilniejsze ofensywy – szczególnie te, które mają trudności ze znalezieniem dodatkowego sprzętu. Taka jest rzeczywistość stojąca przed Atlanta Hawks, ponieważ najsilniejsza ofensywa zespołu od prawie 15 lat została skutecznie stłumiona w tym sezonie.

Atlanta śledziła tylko Utah Jazz w skuteczność ofensywna w sezonie zasadniczym – drugi rok z rzędu, w którym Hawks zakończyli atak w pierwszej dziesiątce. Ich katalizatorem była oczywiście dwukrotna gwiazda Trae Young, która: dołączył do Tiny Archibald jako jedyni zawodnicy, którzy prowadzą ligę pod względem sumy punktów i asyst przez cały sezon.

Ale Young walczył z najlepiej rozstawionym Miami Heat, który ma Ołów serii 3-1 nad Jastrzębiami w pierwszej rundzie play-offów Konferencji Wschodniej. Young jest znany z głębokich rzutów za trzy, sprytnych wykończeń w pobliżu obręczy i ustawiania kolegów z drużyny na okazje do zdobycia bramki, ale Miami to wszystko stłumiło.

Miami uznało za priorytet zmuszenie Younga do złego strzału z obwodu lub gorszej decyzji, próbując tworzyć dla innych. The Heat wykorzystało niezliczoną ilość schematów, aby wybić z rytmu jednego z najbardziej utalentowanych rozgrywających w lidze. Young, który prowadził w lidze w rzutach za 3 z co najmniej 30 stóp, często spotykał się na połowie boiska prawie za każdym razem, gdy podnosił piłkę, czasami zostawiając Atlantę, by zaufała innemu Hawkowi, który uniesie ciężar.

Liczba punktów i asyst Younga spadła dramatycznie z powodu sezon regularny do poza sezonem, podczas gdy jego obroty rosną. I chociaż wiodący strzelec Atlanty strzelił najlepszy w karierze 38,4 procent z głębokości w sezonie zasadniczym, upały ograniczyły go do zaledwie 21,2 procent w czterech meczach tej serii – sprowadzając się do Younga, ograniczając jego drogę do krawędzi i pozostając w jego twarz podczas prób strzałów z dużej odległości.

„W zasadzie trzymali nas na obwodzie” Główny trener Hawks, Nate McMillan, powiedział: po porażce zespołu w 4 meczu, podczas której Atlanta pokonała 48-26 w boisku.

Mimo że Young przypieczętował zwycięstwo w meczu 3 za pomocą śmiałego ataku, atak Hawks zmagał się z efektywnym spojrzeniem na kosz przeciwko głębokiej grupie obrońców Miami, którzy wspólnie zepchnęli Younga na średnią odległość spornego strzału wynoszącą 19,2 stopy przez cały ten czas. seria – ponad 2 stopy głębiej niż jego znak w regularnym sezonie wynoszący 17,0 stóp.

„Dużo się przełączają” Young powiedział o obronie Miami po zdobyciu 8 punktów na koniec sezonu w grze 1. „Oni też dużo zmieniają – nie tylko. Robią dużo pułapek, więc musisz być gotowy, aby po prostu przeczytać o tym, co robią, ponieważ robią wiele różnych rzeczy w różnych momentach gry ”.

Young plasuje się wśród najsprawniejszych napastników w lidze poza dryblingiem, ale jego liczba przejazdów na mecz w tych play-offach została drastycznie zmniejszona w porównaniu z wynikami z sezonu regularnego. Znacznie spadł również jego poziom strzelania do spornych stylizacji, z 44,6 procent w sezonie zasadniczym do 32,6 procent w pierwszej rundzie. Oddał tylko 1 z 12 spornych strzałów w pierwszym meczu – remisując pod względem najgorszego wyniku w jednej grze w 279 występach w karierze, z co najmniej 10 spornymi próbami.

Miami rzuciło w Younga szereg wpływowych obrońców. Weźmy na przykład nie wyrąbanego trzeciego roku strażnika Gabe Vincenta, który trzymał Young do 31 procent strzelania podczas tej serii.

Oto Vincent, który nie daje ani centymetra miejsca, dopóki Young nie zabiera się do nierytmicznej próby z głębi, która kończy się szarżującym Vincentem, który uderza Younga w twarz.

W połowie serii Young uznał wyzwanie o myśleniu przed głównym trenerem Heat, Erikiem Spoelstrą, który zapewnił, że każdy obrońca Heat priorytetowo traktuje zasłonięcie ścieżki Younga do kosza. Nawet gdy Young był w stanie wstrząsnąć Vincentem, został nagrodzony dopasowaniem do takich jak PJ Tucker, który trzymał go do 18 procent strzelając w tym sezonie.

Kiedy Vincent lub Tucker nie strzegą Younga, tacy jak Kyle Lowry (który strzegł Younga podczas 14-strzałowych prób), Jimmy Butler i Bam Adebayo są bardzo chętni do odegrania swoich ról, podnosząc Younga wzdłuż obwodu, niezależnie od zbiorowe wysiłki Jastrzębi, by go uwolnić. Ta konsekwentna obrona powstrzymała Atlantę przed regularnymi uderzeniami do kosza. Podczas 24-punktowego zwycięstwa Miami nad Atlantą w meczu 4, upał utrzymał Younga w jednej z najsłabszych w karierze próbie jednego strzału.

Podczas swojej samotnej próby layupów w Game 4, Young był w stanie początkowo pchnąć piłkę w momencie przejścia, ale fala obrońców Miami zmusiła go do niezręcznego galopu, gdy Adebayo i Max Strus strzegli obręczy. Ta pudło pojawiło się po biegu 15-0 dla Miami, który zmienił Wczesna 8-punktowa przewaga Hawks w 14-punktowy deficyt w przerwie.

Gdy zabrzmiał brzęczyk, Atlanta, po wejściu do sezonu z ambicjami dołączenia do elity Konferencji Wschodniej, stanęła przed eliminacją w pierwszej rundzie. A droga w przyszłym roku może nie być łatwiejsza: tylko Golden State Warriors mają obecnie mieć mniej miejsca na czapkę niż Hawks w tym poza sezonem, za Spotrac. Kreatywność Atlanty w ulepszeniu swojego składu w krótkim okresie może mieć ogromne znaczenie, jeśli chodzi o to, aby jej główna część franczyzy była bardziej pomocna, gdy stawki wzrosną podczas play-offów.

Young, którego 66 punktów do tej pory w tej serii zaznacza jego najmniej w dowolnym odcinku czterech gier od marca 2021 nie miał problemu z wyjaśnieniem sukcesu Miami przeciwko niemu w tej pierwszej rundzie.

„…[T]hej, kiedy mam piłkę, mam pięć osób, więc wykonują świetną robotę, pokazując mi pomoc i nie pozwalając mi wejść do gry ” Young powiedział po meczu 4. „Jeśli spróbuję przejechać przez kogoś, wysyłają dublet i zmuszają mnie do kopnięcia go moim kolegom z drużyny”.

– Musisz im przyznać. Mamy lepszą pracę, aby wymyślić, jak uzyskać bardziej otwarty wygląd i jak najszybciej je zdjąć, abym mógł tworzyć nie tylko dla siebie, ale także dla moich kolegów z drużyny ”.

Sprawdź nasze najnowsze Prognozy NBA.

Leave a Comment