Trwają testy ptasiej grypy na farmie w hrabstwie Lancaster w Pensylwanii

Testy na ptasią grypę odbywają się na farmie w hrabstwie Lancaster. Inspektorzy Departamentu Rolnictwa USA przebywali na farmie w Mount Joy przez cały wtorek. Farma znajduje się w obszarze kontrolnym, gdzie cztery inne fermy drobiu hrabstwa Lancaster uzyskały wynik pozytywny szczep wirusa. Nie wiemy, czy testy na farmie Mount Joy dały wynik pozytywny. Rzecznik USDA nie komentuje tego, co zostało znalezione. Spodziewane są dalsze testy na innych fermach drobiu w obszarze kontrolnym. Wirus znaleziony na czterech fermach ptasiej grypy został potwierdzony w czwartej lokalizacji w hrabstwie Lancaster. Departament Rolnictwa USA donosi o pozytywny przypadek stwierdzono w piątek w komercyjnym zakładzie produkcji brojlerów. Broiler odnosi się do ptaków hodowanych w celu produkcji mięsa. Ponad 50 000 kurcząt w zakładzie zostało uśpionych. Prawie 3,5 miliona ptaków zostało zniszczonych na pozostałych trzech farmach, na których stwierdzono ptasią grypę. Pierwszy przypadek został odkryty w Kreider Farms w East Donegal Township. Strefa kontrolna została ustanowiona w promieniu sześciu mil wokół tej farmy. Ponad 100 ferm drobiu w strefie kontrolnej jest wymaganych, aby zwiększyć czyszczenie i dezynfekcję. Miejsca, w których ptactwo grypa została znaleziona w strefie kontrolnej. „Gdyby to było poza tą strefą, byłbym bardzo zaniepokojony. Ale to jest wewnątrz, więc to mówi mi, że testy, które przeprowadzamy, mechanizmy kontrolne „Bezpieczeństwo biologiczne, pozwolenie, wszystko to działa” – powiedział Russell Redding, sekretarz rolnictwa. dotrzemy tam i tam zostaniemy, również nam pomoże ”- powiedział. Redding powiedział, że nawet jeśli wirus zostanie powstrzymany, nadal będzie miał wpływ na przemysł drobiarski – biznes o wartości 7,1 miliarda dolarów w Pensylwanii. Zgłoś przypadki ptasiej grypy Jeśli podejrzewasz żywy drób jest zainfekowany, jesteś poprosił o zgłoszenie tego do Biura Zdrowia Zwierząt i Diagnostyki Stanu Pensylwania pod numerem 717-772-2852. Numer ten jest dostępny 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu.Objawami ptasiej grypy u drobiu są brak energii i apetytu.

Na farmie w hrabstwie Lancaster odbywają się testy na ptasią grypę.

Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych inspektorzy byli na farmie w Mount Joy przez cały wtorek.

Gospodarstwo znajduje się w obszar kontrolny gdzie cztery inne fermy drobiu w hrabstwie Lancaster uzyskały wynik pozytywny na obecność zakaźnego szczepu wirusa.

Nie wiemy, czy na farmie Mount Joy wynik testu u kurczaków był pozytywny. Rzecznik USDA nie komentuje tego, co zostało znalezione.

Oczekuje się więcej testów na innych fermach drobiu w obszarze kontrolnym.

Wirus znaleziony na czterech farmach

Ptasia grypa została potwierdzona w czwartym miejscu w hrabstwie Lancaster.

Amerykański Departament Rolnictwa donosi, że pozytywny przypadek został znaleziony w piątek w komercyjnym zakładzie produkcji brojlerów. Brojler odnosi się do ptaków hodowanych do produkcji mięsa.

Ponad 50 000 kurcząt w zakładzie zostało poddanych eutanazji.

Prawie 3,5 miliona ptaków zostało zniszczonych na pozostałych trzech farmach, na których znaleziono ptasią grypę.

Pierwszy przypadek został odkryty w Kreider Farms w East Donegal Township.

Strefa kontrolna została utworzona w promieniu sześciu mil wokół tej farmy.

Ponad 100 ferm drobiu w strefie kontroli jest wymaganych do zwiększenia czyszczenia i dezynfekcji.

Wszystkie lokalizacje, w których znaleziono ptasią grypę, znajdowały się w strefie kontrolnej.

Gdyby to było poza tą strefą, byłbym bardzo zaniepokojony. Ale to jest wewnątrz, więc to mówi mi, że testy, które przeprowadzamy, mechanizmy kontrolne, które mieliśmy, bioasekuracja, pozwolenia, wszystko to działa.” Sekretarz Rolnictwa Russell Redding powiedział.

Chociaż działania łagodzące mogą pomóc w powstrzymaniu rozprzestrzeniania się, Redding powiedział, że cieplejsza pogoda również będzie pomocna.

„Wirus nie lubi upałów, więc im szybciej tam dotrzemy i tam zostaniemy, również nam pomoże” – powiedział.

Redding powiedział, że nawet jeśli wirus zostanie powstrzymany, nadal będzie miał wpływ na przemysł drobiarski – biznes o wartości 7,1 miliarda dolarów w Pensylwanii.

Zgłoś przypadki ptasiej grypy

Jeśli podejrzewasz, że żywy drób jest zarażony, jesteś proszony o zgłoszenie tego do Biura Służby Zdrowia Zwierząt i Diagnostyki Pensylwanii pod numerem 717-772-2852.

Numer ten jest dostępny 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu.

Objawy ptasiej grypy u drobiu obejmują brak energii i apetytu.

.

Leave a Comment