Trzy modele Pixel Watch uzyskują certyfikat Bluetooth

Google Pixel Watch zbliża się o krok do dzisiejszej premiery, ponieważ trzy modele smartwatcha uzyskały aprobatę od Bluetooth Special Interest Group (SIG).

W ciągu ostatnich kilku tygodni dowiedzieliśmy się wiele o debiutanckim urządzeniu Google Wear OS firmy Google, zwłaszcza że wersje przedpremierowe trafiły w ręce kilku osób. Mamy teraz pewne wyobrażenie o tym, jak wygląda Pixel Watch, oba własny projekt przypomina York Peppermint Patty, a także czujniki fitness oraz pasek do zegarka które zarówno mocno pożyczają od Fitbit.

Największe pytania, jakie nam teraz pozostały, dotyczą oprogramowania i wewnętrznego sprzętu Pixel Watch oraz daty premiery. Na tym drugim froncie istnieje wiele kroków regulacyjnych, które musi podjąć każde urządzenie, zanim będzie mogło zostać sprzedane w dowolnym miejscu na świecie. Jeden taki krok podjęto w zeszłym tygodniu, kiedy Google złożył wniosek o znak towarowy frazy „Zegarek Pixel”.

Najnowszym działaniem Google jest uzyskanie zgody na korzystanie przez Pixel Watch z łączności Bluetooth, certyfikatu oferowanego przez Bluetooth SIG. Według nowa oferta opublikowany późnym wtorkowym wieczorem, Pixel Watch otrzymał tę aprobatę, a dzięki temu dowiadujemy się trochę więcej o smartwatchu.

Na początek podany jest numer wersji oprogramowania zegarka Pixel Watch — RWD5.211104.001. Co ciekawe, jest to kilka wersji za tym, co jest obecnie dostępne dla programistów za pośrednictwem Android Studio, z najnowszym emulatorem Wear OS 3 korzystającym z wersji zaczynającej się od „RWD7”. To powiedziawszy, jest mało prawdopodobne, że Google uruchomi Pixel Watch na oprogramowaniu sprzed miesięcy i prawdopodobnie właśnie to zostało użyte podczas certyfikacji.

Ważniejszy szczegół pochodzi z numerów modeli Pixel Watch pokazanych na liście Bluetooth. Zamiast tylko jednego modelu, istnieją trzy różne modele Pixel Watch – GWT9R, GBZ4S i GQF4C.

Biorąc pod uwagę obecny brak twardych dowodów, wszystko, co możemy zrobić, to spekulować, czym różnią się te trzy modele. Nasza wiodąca teoria mówi, że zamiast wielu modeli obok siebie w sklepach, Google może oferować inny model w różnych regionach świata, ze względu na różne potrzebne pasma komórkowe. Jest to powszechna praktyka w telefonach Pixel firmy Google w ostatnich latach i sensowne byłoby, aby Pixel Watch poszedł w ich ślady.

Powinniśmy dowiedzieć się nieco więcej o różnicach między tymi modelami Pixel Watch, gdy smartwatch dotrze do następnego przystanku regulacyjnego, FCC. Tam każdy poszczególny model zazwyczaj otrzymuje osobny wykaz, co pozwala nam zobaczyć ewentualne różnice w połączeniach i rozmiarach.

Do tego czasu wciąż ekscytujące jest obserwowanie, jak Pixel Watch zbliża się krok po kroku do gotowości do wydania. Zaledwie dwa tygodnie do Google I / O – wydarzenia skupiającego się na programistach, które w przeszłości służyło jako premiera sprzętu – może nadal rosnąć w przypadku długo oczekiwanego smartwatcha.

Obraz nagłówka: u / tagtech414

Więcej o zegarku Pixel:

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich do zarabiania pieniędzy. Morze.


Sprawdź 9to5Google na YouTube, aby uzyskać więcej informacji:

Leave a Comment