Twitch rozważa obniżenie opłat za streamera w celu zwiększenia zysków

Obraz do artykułu zatytułowanego Twitch podobno rozważa obniżenie wynagrodzenia dla streamerów w celu zwiększenia własnych zysków

Zdjęcie: Biuro Martina (Obrazy Getty)

Rok 2022 zapowiada się na trudny rok dla twórców treści i sprzedawców, którzy próbują żyć na głównych platformach technologicznych. Sprzedawcy na Amazon i Etsy już stoją w obliczu zwiększonych opłat, a teraz nowe obniżki płac mogą podobno trafić na Twitcha.

Nowy Bloomberg raport powołując się na osoby zaznajomione z twierdzeniami Twitcha dotyczącymi planowania wynagrodzeń, firma chce zachęcić streamerów do wyświetlania większej liczby reklam, oprócz rozważenia zmniejszenia części opłat abonamentowych przydzielanych wykonawcom. Mówiąc dokładniej, najlepsi streamerzy witryny podobno zobaczą, jak ich udział w subskrypcji spadł z 70% do 50%, według Bloomberga. Firma rozważa również wprowadzenie wielu poziomów wynagrodzenia z różnymi kryteriami wymaganymi do zakwalifikowania się do każdego z nich. Podsumowując, zmiany te mają na celu zwiększenie rentowności Twitcha, choć może to nastąpić kosztem najbardziej aktywnych użytkowników ich społeczności.

Twitch nie odpowiedział od razu na prośbę Gizmodo o komentarz.

Z drugiej strony, źródła rozmawiające z Bloombergiem powiedziały, że firma może rozważyć złagodzenie ograniczeń wyłączności, które pozwoliłyby twórcom na strumieniowanie na innych platformach i potencjalnie zgarniając tam również dodatkowy dochód.

Wstępne rozważania dotyczące monetyzacji pojawiają się w okresie zmian na Twitchu. Z jednej strony firma jedzie wysoko w wyniku wywołanego pandemią wzrostu oglądalności. Według danych GlobalWebIndex około 24% amerykańskich internautów w wieku od 16 do 64 lat stwierdziło, że zaczęło oglądać więcej transmisji na żywo podczas pandemii oglądane przez Inteligencja poufna. Na inne jednak, nawet z tym wzrostem liczby gałek ocznych, Twitch jednocześnie odsuwa się od tego, co Bloomberg dzwoni masowy „exodus” rozczarowanych pracowników w kierunku firmy. Podobno około 300 pracowników opuściło Twitcha w zeszłym roku, a kolejnych 60 odeszło w ciągu pierwszych trzech miesięcy 2022 rokuOdeszli też najlepsi twórcy. W ubiegłym roku zarówno DrLupo oraz TimTheTatmandwaj znani streamerzy, opuścili witrynę dla konkurencyjnego YouTube.

Streamerzy Twitcha nie są jedynymi, którzy szykują się na finansowe ściskanie ze strony swoich szefów Big Tech.

Na początku tego roku Amazon ogłosił, że doda 5% „dopłatę paliwową i inflacyjną” do sprzedawców zewnętrznych, którzy wykorzystują centra logistyczne firmy jako sposób na zrekompensowanie zwiększonych kosztów. W ogłoszenie Amazon powiedział sprzedawcom oglądanym przez Associated Press, że wzrost stawek godzinowych, koszty budowy i nowi pracownicy podczas pandemii są winni zwiększonych podwyżek cen. Mimo to Amazon nie walczył jako firma podczas pandemii, chociaż. W pierwszym kwartale 2021 r. firma wysłany rekordowe 108,5 miliarda dolarów przychodu, co oznacza prawie potrojenie przychodów z tego samego okresu w poprzednim roku.

Sprzedawcy na Etsy poszli dalej strajk i wydali cyfrowy bojkot w związku z tym, co uważali za wygórowane podwyżki opłat dla sprzedawców. Etsy ostatnio próbowało kupićse opłaty transakcyjne sprzedawcy o 30%, co w efekcie podniosłoby opłatę sprzedawcy z 5% do 6,5%

.

Leave a Comment