Urzędnicy identyfikują „głos w gruzach” w zawalonym mieszkaniu Surfside

Według władz kobieta, której głos słyszano w gruzach straszliwego upadku mieszkania w Surfside na Florydzie, została zidentyfikowana jako 36-letnia szefowa branży rozrywkowej z Los Angeles.

Theresa Velasquez została usłyszana po początkowym zawaleniu się Champlain Towers 24 czerwca 2021 r., Ale ratownicy nie byli w stanie dotrzeć do niej przed jej śmiercią, według 11-stronicowa notatka Miami Dade Fire Rescue uzyskana przez CBS Miami.

Jej ciało zostało odzyskane 8 lipca.

Velasquez właśnie przyleciała do Miami z Los Angeles w noc załamania, aby odwiedzić swoich rodziców, 67-letniego Julio i 60-letniego Angelę, którzy również zginęli.

Jej brat David powiedział, że akceptuje ustalenia śledztwa w sprawie tzw. „głosu w gruzach”.

„Nie ma sposobu, aby wiedzieć w 100%, ale wydaje się, że jest to logiczny wniosek” – powiedział powiedział serwisowi informacyjnemu.

Notatka, napisana przez zastępcę komendanta straży pożarnej Raied Jadallah, obala raport The Palm Beach Post i USA Today z grudnia 2021 r., w którym zidentyfikowano ofiarę jako 14-letnią Valerię Barth, która odwiedziła Miami z rodzicami z Kolumbii, aby zrobić sobie szczepienia na COVID-19. .

Theresa Velasquez była 36-letnią szefową branży rozrywkowej z Los Angeles.

Notatka Jadallah obala również zarzuty, że Valeria spłonęła po tym, jak strażacy przypadkowo podpalili pokój, w którym była uwięziona.

Błędna identyfikacja Valerii jako osoby słyszanej w gruzach była częściowo oparta na fakcie, że ratownik słyszał, jak osoba mówiła, że ​​była w jednostce 204, mieszkaniu, w którym przebywała dziewczyna i jej rodzice.

Jednak inni ratownicy powiedzieli, że słyszeli, jak uwięziona osoba powiedziała, że ​​była w jednostce 304, jednostce, w której mieszkali rodzice Velasqueza.

Angela Maria Velasquez i Julio Velasquez wychodzą na kolację.
Velasquez przyleciała do Miami w noc załamania, aby odwiedzić swoich rodziców, Angelę i Julio, którzy również zginęli.

Ponadto wujek Valerii, Sergio Barth, powiedział Jadallah, że dziewczyna ma „bardzo wyraźny, wysoki głos, którego nie można pomylić” donosił Miami Herald.

„Według ratowników głos był głosem dorosłej kobiety, której angielski wydawał się być głosem anglojęzycznej osoby z rodzimą składnią zdań i doskonałym słownictwem” – czytamy w raporcie.

„Wszyscy ratownicy jednogłośnie stwierdzili… [the voice] nie miał akcentu ”- dodaje raport, w którym zauważa się, że Sergio powiedział, że głównym językiem jego siostrzenicy był hiszpański”, ale ona potrafi mówić po angielsku „z akcentem.

Odnaleziono pracę ratowników w rejonie Velasquez.
Ratownik mówi, że słyszał „głos w gruzach” mówiący, że była w jednostce 204, gdzie przebywali Velasquezowie.
Pogotowie ratunkowe w Miami Dade

Podczas konferencji prasowej 1 lipca 2021 r. Cominsky powiedział, że ratownicy słyszeli „słyszalne dźwięki” od kobiety podczas wstępnych poszukiwań pod zrujnowanymi pozostałościami 12-piętrowego apartamentu Champlain Towers South.

Swoje komentarze przedstawił po tym, jak lokalny serwis informacyjny poinformował, że ratownicy usłyszeli walenie w ścianę, a następnie kobietę błagającą o uratowanie w dniu zawalenia.

„Wszyscy, którzy tam byli, to właśnie staramy się zrobić, wyciągnąć tę panią i pocieszyć ją.[…]Prosiła o pomoc i błagała, żeby ją stamtąd wywieźć” – pierwszy ratownik powiedział WPLG wtedy.

W ten piątek, 25 czerwca 2021 r., zdjęcie z akt, personel ratowniczy pracuje w gruzach Champlain Towers South Condo w Surfside na Florydzie.
Brat Velasqueza, David, akceptuje ustalenia śledztwa w sprawie tzw. „głosu w gruzach”.
AP / Gerald Herbert

„Ciągle z nią rozmawialiśmy. H „Kochanie, mamy cię. Dotrzemy do ciebie” – powiedział ratownik, prosząc o zachowanie anonimowości.

Velasquez, która przez sześć lat pracowała dla muzycznej firmy eventowej LiveNation w Los Angeles, karierę muzyczną rozpoczęła w 2004 roku, grając w klubach w całym Miami pod pseudonimem DJ Theresa, donosi Miami Herald.

Podróżowała także po całym świecie, w tym koncerty na Circuit Festival w Barcelonie i SuperMartxe w Madrycie – a także pracowała dla Sony Music i SFX Entertainment, jak donosi serwis informacyjny.

Zespoły ratownicze używają młotów pneumatycznych, aby przebić się przez gruz i gruz, podczas poszukiwania ocalałych w częściowo zawalonym budynku Champlain Towers South Condo w Surfside na Florydzie.
Ratownicy podobno słyszeli kobietę walącą w ścianę i błagającą o ratunek w dniu zawalenia.
Matias J. Ocner / Miami Herald przez AP

Velasquez ukończył Georgetown University i uzyskał tytuł magistra biznesu muzycznego na New York University.

Jej starszy brat, David, opisał ją podczas nabożeństwa żałobnego jako najfajniejszą osobę, jaką kiedykolwiek spotkał.

„Bez wysiłku fajny. Planeta z własną grawitacją, na której ludzie zostali złapani na jej orbicie ”- powiedział, według Herolda.

„Potrafiła zrobić wszystko dobrze, absolutna siła natury”.

.

Leave a Comment