Urzędnicy mówią, aby odłożyć karmniki dla ptaków, kurczaki z wolnego wybiegu przenoszą się do pomieszczeń – HotAir

Jeśli jesteś mieszkańcem stanu Illinois, Departament Zasobów Naturalnych stanu Illinois (IDNR) zaleca odłożenie karmników dla ptaków i umycie kąpieli dla ptaków przynajmniej do 31 maja. Ogólnokrajowy wybuch ptasiej grypy powoduje wiele niepewności i zamieszania wśród urzędników w całym kraju. kraj. Ptasia grypa wpływa na ceny jaj i drobiu.

Być może zauważyłeś kolce w kartonie jajek w sklepie spożywczym. Lub puste miejsca w przypadku mięsa, w których wyświetlane są opakowania z kurczakiem. Można za to podziękować ptasiej grypie i Bidenflacji. Zwykle w czasach inflacji i wysokich kosztów artykułów spożywczych konsumenci kupują jajka jako tańsze alternatywne źródło białka. Teraz możesz mieć szczęście, jeśli znajdziesz tanie ceny jajek.

Oprócz czyszczenia karmników dla ptaków i kąpieli dla ptaków, których nie można zdjąć, urzędnicy stanu Illinois proszą o natychmiastowe zgłaszanie każdego odkrycia pięciu lub więcej martwych ptaków lub chorych i/lub martwych bielików. Ta prośba nie ogranicza się jednak do stanu Illinois, ponieważ wysoce zjadliwa ptasia grypa (HPAI) rozprzestrzeniła się w całym kraju i dotyka stad handlowych i dzikiego ptactwa. Na początku tego miesiąca na wybrzeżu Georgii znaleziono martwe co najmniej trzy bieliki.

Pierwsze doniesienia o dzikich gęsi kanadyjskich zarażonych HPAI pojawiły się w marcu. Ptasia grypa szybko się rozprzestrzenił do hrabstwa Cook w stanie Illinois.

W hrabstwie Cook padło ponad 200 ptaków, co zdaniem urzędników służby zdrowia jest oczekiwanym przypadkiem szybkiego rozprzestrzeniania się HPAI.

Według stanu na 22 kwietnia Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych zgłosił ponad 31 milionów ptaków z HPAI w 29 stanach, w tym w 229 stadach.

W Illinois około 80 ptaków jest potwierdzonych HPAI.

Ostatnia poważna epidemia ptasiej grypy w USA miała miejsce od grudnia 2014 r. do czerwca 2015 r. W tym czasie ponad 50 milionów kurczaków i indyków zmarło z powodu HPAI lub zostało zniszczonych, aby powstrzymać jej rozprzestrzenianie się. Według danych, podczas tej epidemii ceny piersi z kurczaka wzrosły o 17% dane rolnicze firma Gro Intelligence.

A wzrost cen kurczaków notowano od kilku tygodni.

Według Departamentu Rolnictwa cena piersi z kurczaka w tym tygodniu wyniosła w amerykańskich supermarketach średnio 3,63 USD za funt – w porównaniu z 3,01 USD tydzień wcześniej i 2,42 USD o tej porze w zeszłym roku.

W tym tygodniu potwierdzono epidemię w stadzie handlowym w Nebrasce, która spowodowała zniszczenie 570 000 kurcząt brojlerów. W Delaware i Maryland ucierpiało ponad dwa miliony ptaków w komercyjnych stadach drobiu.

W Południowej Dakocie epidemia w zeszłym tygodniu doprowadziła do zabicia 85 000 ptaków. Epidemia potwierdzona 14 marca podczas komercyjnej operacji w Wisconsin oznaczała śmierć ponad 2,7 miliona kur niosek.

Najnowsze dane z USDA pokazują 59 potwierdzonych miejsc występowania ptasiej grypy w stadach komercyjnych i przydomowych w 17 stanach od początku roku. Liczba ta obejmuje kurczaki, indyki i inny drób.

USDA zidentyfikowało przypadek ptasiej grypy u dzikiego ptactwa w połowie stycznia w Stanach Zjednoczonych. Dzikie ptaki mogą przenosić wirusa na stada komercyjne i przydomowe. Do lutego 9, wirus został zidentyfikowany w komercyjnych stadach w stanie Indiana. Od tego czasu odnotowano setki potwierdzonych przypadków dzikiego ptactwa zarażonego ptasią grypą.

Ryzyko dla ludzi jest bardzo niskie. Ono nie jest przenoszony na ludzi poprzez gotowane jedzenie. CDC stwierdziło, że ptasia grypa jest wywoływana przez wirusy grypy, które naturalnie występują wśród ptaków. Wysoce zaraźliwy wariant H5N1 jest śmiertelny dla ptactwa domowego, takiego jak kurczaki. Czasami może być przenoszony z ptaka na człowieka, ale jest to rzadkie. Jedynym sposobem na powstrzymanie rozprzestrzeniania się HPAI jest zabijanie zarażonych ptaków. Rolnicy zabijają swoje stada drobiu, aby uniknąć wirusa. Przepisy federalne wymagają, aby ptaki były zabijane jako posunięcie zapobiegawcze. Według CDC, 17 milionów ptaków w USA zostało już zabitych, aby kontrolować ptasią grypę. To jest podbijanie cen dla konsumentów.

Według danych USDA średnia tygodniowa cena dużych jaj wzrosła o 44% w porównaniu z ubiegłym rokiem. Obecna cena za tuzin wahała się w marcu między 1,00 a 1,99 USD w 34 stanach. Na Alasce, w Kalifornii, na Hawajach, w Luizjanie i Vermont cena jednego tuzina jaj równała się lub przekraczała 2 USD. Średnia cena referencyjna jaj w USDA w 2021 r. wynosiła 84,3 centa za tuzin.

Rolnicy są pytać jeśli kurczęta, które są przenoszone do domu w celu uniknięcia infekcji, ale były wcześniej kurczętami z wolnego wybiegu, mogą być sprzedawane jako kurczęta z wolnego wybiegu. A co z jajkami?

Departament Rolnictwa USA zaleca, aby kurczęta były przenoszone do pomieszczeń, aby chronić je przed chorobą, ale chociaż niektórzy trzymają swoje kury w środku, nie wszyscy się z tym zgadzają.

John Brunnquell, dyrektor generalny Egg Innovations z siedzibą w Indianie, która zawiera umowy z ponad 50 farmami w pięciu stanach na produkcję jaj na wolnym wybiegu i na pastwiskach, powiedział, że każda z jego kurcząt w stanach z ptasią grypą pozostanie w „trybie odosobnienia”. „Dopóki ryzyko nie minie.

„Będziemy trzymać ich w zamknięciu przynajmniej do początku czerwca”, powiedział Brunnquell. „Jeżeli przez cztery tygodnie nie będzie już żadnych przerw na reklamę, postaramy się wyciągnąć dziewczyny z powrotem”.

Komercyjne kurczaki z wolnego wybiegu stanowią niewielki procent sprzedaży, chociaż prawnicy są skłonni zapłacić wyższą cenę. Rolnicy chcą szczerze mówić o tym, co się dzieje, aby konsumenci mogli podejmować własne decyzje. ten cena jajek jest w górę, co wpłynie na ceny innych produktów, takich jak wypieki.

Dla konsumentów w USA oznacza to, że jaja z chowu z wolnego wybiegu, które kupują po wyższej cenie, mogą pochodzić od kurczaka tymczasowo trzymanego w środku. Ale producenci twierdzą, że uważają, że ludzie, którzy płacą więcej za jaja wypasane na pastwiskach lub na wolnym wybiegu, mają obawy dotyczące dobrostanu zwierząt i nie chcą, aby kurczęta były zagrożone przez wirus.

Brunnquell zauważył również, że agencje certyfikujące monitorują farmy, aby upewnić się, że nie używają ptasiej grypy jako wymówki, aby zbyt długo trzymać ptaki w domu.

Jajka wszelkiego rodzaju stały się ostatnio droższe z powodu obaw o ptasią grypę i krajowego wzrostu cen żywności.

Według danych USDA w zeszłym tygodniu ceny jaj konwencjonalnych wzrosły o 40 centów za tuzin do 1,47 USD, podczas gdy ceny jaj bezklatkowych wzrosły o 3 centy do 2,40 USD za tuzin. Ekologiczne jajka, które pochodzą od kur, które muszą mieć możliwość przebywania na świeżym powietrzu, sprzedawały się w zeszłym tygodniu za średnio 4,39 USD za tuzin, w porównaniu z 3,65 USD tydzień wcześniej.

Cena jaj używanych przez piekarnie i inne produkty spożywcze poszybowała w górę do rekordowego poziomu 8 kwietnia.

2022 naprawdę nie jest lepszy niż 2021. Miejmy nadzieję, że ta runda ptasiej grypy szybko zniknie.

Leave a Comment