Utah Jazz: Dokąd zaprowadzi się Utah Jazz?

Znowu nadeszła ta pora roku. Czas, w którym zanurzamy się w księgach finansowych Twojej ulubionej drużyny NBA, Utah Jazzi zobacz, jaki rodzaj manewrów kontraktowych jest dostępny, aby poprawić ich na kolejny sezon.

Zwykle jest to coś, co jest całkiem przyjemne, nie tylko dla mnie, ale także dla fanów jazzu. Często jest to skomplikowana łamigłówka, która obejmuje ślę nad układem zbiorowym pracy, różnymi wyjątkami dostępnymi dla zespołu i tym, jak mogą być w stanie wypracować kilka podstępnych umów.

Chociaż tym razem tak nie jest.

Jazz mają jeden z najdroższych składów w lidze i nie mają zbyt wiele miejsca do poruszania się, a to właściwie hojny sposób, by to powiedzieć.

Prognozowany limit wynagrodzeń na sezon 2022-23 to 122 miliony dolarów, a linia podatkowa dla luksusu ustalona na 149 milionów dolarów. W obecnym stanie rzeczy Jazz znacznie przewyższają obie te liczby z zaledwie 11 graczami w kontrakcie.

Jeśli Jazz mieliby wejść do następnego sezonu z takim składem, jak jest – Rudy Gobert, Donovana Mitchella, Mike Conley, Bojan Bogdanovic, Jordan Clarkson, Royce O’Neale, Juancho Hernangomez, Rudy wesoły, Nickeil Alexander-Walker, Udoka Azubuike oraz Jared Butler – zespół miałby łączną listę płac 155 646 230 $.

Jazz może ponownie podpisać zastrzeżonych wolnych agentów Eric Paschall oraz Trent Forrest a także wolnych agentów Danuel House Jr. oraz Hassan Whiteside przekraczające limit. Ale jako luksusowy zespół płacący podatki, Jazz byłby w stanie dodać innych wolnych agentów tylko z minimalnymi kontraktami dla weteranów lub z wyjątkiem podatników średniego szczebla (6 392 000 USD).

Utah Jazz Payroll

Gracz 2022-23
Rudy Gobert 38 172 414 $
Donovana Mitchella 30 351 780 USD
Mike Conley 22 680 000 $
Bojan Bogdanovic 19.550.000 $
Jordan Clarkson 13 340 000 $
Royce O’Neale 9 200 000 $
Juancho Hernangomez 7 419 505 $
Rudy wesoły 6 184 500 $
Nickeil Alexander-Walker 5 009 633 $
Udoka Azubuike 2 174 880 USD
Jared Butler 1 563 518 $
Hassan Whiteside Wolny agent
Eric Paschall Ograniczony bezpłatny agent
Danuel House Jr. Wolny agent
Trent Forrest Ograniczony bezpłatny agent
Całkowity 155 646 230 zł

Otóż ​​to. Koniec. Płetwa.

Ale trudno będzie znaleźć jedną osobę, która myśli, że Jazz w pełni uruchomią go z tym samym składem w przyszłym sezonie, i to jest moment, w którym sprawy stają się trochę interesujące i niewiarygodnie niepewne.

Gobert i Mitchell

Poza zatrudnianiem wolnych agentów po minimalnych umowach, jedynym sposobem, aby Jazz poprawił się w przyszłym sezonie, będą transakcje i nie ma absolutnie żadnej gwarancji, że jakakolwiek dokonana wymiana sprawi, że ten zespół będzie lepszy.

Temat handlowy du jour, jeśli chodzi o Jazz w dzisiejszych czasach, obraca się wokół ich dwóch najlepiej opłacanych graczy – Goberta i Mitchella. Z kim Jazz ruszy do przodu? Czy to będzie jeden, czy oba?

Prosta odpowiedź brzmi: nie wiemy.

Bardziej złożoną odpowiedzią jest to, że źródła ligowe wskazują, że gdyby Jazz mieli rozstać się z jednym ze swoich podwójnych graczy franczyzowych, prawdopodobnie byłby to Gobert, ale Jazz mogliby chcieć zatrzymać obu graczy.

Pojawiły się doniesienia o drużynach, które byłyby zainteresowane trzykrotny obrońca roku, w tym Charlotte, Dallas i Toronto. Ale tylko dlatego, że wokół Mitchella krążyło mniej plotek, nie oznacza to, że nie ma drużyn, które byłyby skłonne rzucić swoją czapkę prosto na ring, gdyby został udostępniony.

Pakiet handlowy dla Goberta lub Mitchella prawdopodobnie obejmowałby wielu graczy i przyszłe typy. Ale nie przyzwyczaiłbym się jeszcze do pomysłu, aby Jazz odszedł jeszcze od jednego z dwóch.

Raporty, że Jazz mogą chcieć zatrzymać Goberta i Mitchella rok, w którym drużyna będzie gospodarzem przerwy All-Star, powinien być traktowany poważnie. A jeśli Jazz zamierzają iść do przodu zarówno z Mitchellem, jak i Gobertem, jaka jest następna prawdopodobna ścieżka dla nich, aby przejść poza sezonem?

A co z Conleyem?

Podczas gdy Gobert i Mitchell są dwoma najlepszymi graczami, którzy bez większego wysiłku przyciągną uwagę innych drużyn i zapewnią łatwą pożywkę dla krzykliwych nagłówków, wielu w lidze spodziewa się, że Conley będzie pierwszym graczem w bloku handlowym dla Jazz.

Chęć bycia dłuższym, wyższym i młodszym na polu obrony wydaje się prawdopodobną ścieżką dla Jazz. To sprawiłoby, że odejście od Conleya byłoby oczywistym wyborem, ale znalezienie kupca, który może zaoferować coś wartościowego, może być wyzwaniem, biorąc pod uwagę wiek Conleya i opiekę potrzebną do uniknięcia kontuzji.

Poza Mitchellem i Gobertem, Bogdanovic byłby najcenniejszym aktywem handlowym Jazzu. Chociaż w wieku 33 lat nie jest wiosennym kurczakiem NBA, był niesamowicie konsekwentny i cenny przez cały sezon zasadniczy, a także play-offy. Oczywiście wszystkie rzeczy, które uczyniłyby go cennym dla innych zespołów, są również powodami, dla których Jazz chciałby zatrzymać Bogdanovicia.

Brak graczy poza limitami

Szczerze mówiąc, nie ma gracza na Jazzie, który byłby poza sezonem poza sezonem, co sprawia, że ​​rzeczy są zarówno niesamowicie interesujące, jak i trudne do zaprojektowania. Istnieje wiele różnych kierunków, w których może pójść zespół.

Jazz wiedzą, że to, gdzie obecnie są, nie jest tym, gdzie chcą być. Wiedzą, że obecny skład, tak jak został skonstruowany, ma problemy. Ale w jakim stopniu są skłonni do przerabiania rzeczy?

Jazz może zdecydować się na pozostawienie większości swojego składu w nienaruszonym stanie i po prostu wprowadzić zmiany na obrzeżach, tak jak to miało miejsce w zeszłym sezonie, mając nadzieję, że jest tylko niewielka poprawka, aby móc się przebić.

Jazz mogliby zamienić się niektórymi rolami w drużynie i spróbować odmłodzić się i bardziej wysportować.

Jazz może zdecydować się na odejście od Goberta lub Mitchella, powodując ogromną zmianę w sposobie działania zespołu.

A potem jest ostateczna opcja – wysadź to. Jazz może całkowicie zniszczyć skład, próbując odbudować go w ciągu najbliższych kilku lat. Jest to prawdopodobnie najmniej prawdopodobny ze wszystkich scenariuszy. Drużyny NBA nie lubią rzucać się w ręcznik i przyznać się do porażki i zwykle przez chwilę marnieją, zanim to zrobią.

Przez ostatnie kilka sezonów Jazz wydawał się mieć dość jasną ścieżkę i cel. Cele i potrzeby były jasne (choć nie zawsze perfekcyjnie realizowane). Ale to jest pierwszy sezon poza sezonem Danny Aingeoraz Justin Zanik odpowiada za front office i po raz pierwszy od dłuższego czasu kierunek zespołu i najbliższa przyszłość nie są do końca zrozumiałe.

Z powodu braku elastyczności finansowej wszyscy tylko czekamy, aby dowiedzieć się, na kogo Jazz liczą na sukces lub kto będzie pierwszym graczem, który odejdzie.

Danny Ainge przemawia przed czarnym tłem

Danny Ainge opowiada o swojej nowej roli dyrektora generalnego Utah Jazz Basketball, odpowiedzialnego za wszystkie decyzje dotyczące koszykówki, w Vivint Arena w Salt Lake City w środę, grudzień. 15, 2021.

Laura Seitz, Deseret News

Leave a Comment