W miarę wzrostu liczby przypadków COVID-19 w NH, testowanie klucza do kontrolowania rozprzestrzeniania się

Liczba przypadków COVID-19 w New Hampshire wzrasta, ale niektórzy mieszkańcy twierdzą, że nadal są zdezorientowani wytycznymi dotyczącymi testów.New Hampshire odnotowuje średnio ponad 500 nowych przypadków każdego dnia, najwięcej od walentynek. Ale liczba pacjentów szpitali z COVID-19 jest niższa niż pod koniec ubiegłego tygodnia. Mimo to wiele zakładów opieki zdrowotnej twierdzi, że pracownicy doświadczają wypalenia, częściowo z powodu braku personelu. „Jest wielu ludzi, którzy naprawdę pracowali przez całą pandemię i naprawdę dawali z siebie wszystko i pracują przez wiele fal COVID. w ciągu długich godzin, przebywania przy łóżku lub niezależnie od roli, myślę, że wypalenie może mieć wpływ na każdą pozycję w każdej organizacji opieki zdrowotnej ”- powiedziała Kerry Ann Hayon, wiceprezes zintegrowanej grupy medycznej w St. Louis. Joseph Hospital.Szybkie testy COVID-19 są obecnie powszechnie dostępne, w tym w sklepach monopolowych w stanie New Hampshire. Jednak w tym momencie pandemii wielu twierdzi, że nadal nie ma pewności, kiedy testować, i mają obawy co do dokładności testów. „Zasoby testowe i zalecenia dotyczące testowania zawsze były źródłem zamieszania dla ogółu ludzi” – powiedział dr. Benjamin Chan, epidemiolog stanowy. Nawet lekarze twierdzą, że trudno jest śledzić zalecenia dotyczące badań, ponieważ strategie wciąż się zmieniają. Chociaż testy PCR pozostają złotym standardem dokładności, Chan powiedział, że szybkie testy są również dość dokładne, o ile są wykonywane we właściwym czasie. „Zalecamy, aby ktoś szukał testów około piątego dnia po znanej ekspozycji w celu zidentyfikowania Ta infekcja wcześnie – powiedział Chan. Powiedział, że każdy, kto wykazuje objawy, powinien natychmiast wykonać szybki test. Liczba przypadków rośnie w całym stanie, ale hospitalizacje pozostają stosunkowo niskie w porównaniu z poprzednimi skokami, na przykład w styczniu, kiedy rekordowo wysoka liczba 433 pacjentów uzyskała pozytywny wynik testu na COVID-19. Niemniej jednak niektórzy nadal są zaniepokojeni trwającym zagrożeniem: „Tak, martwię się tym, ponieważ jest w powietrzu” – powiedział Lloyd Coleman z Manchesteru. „Musisz to zrobić, a ludzie nie powiedzą:„ Och, mam COVID ”. Lekarze powiedzieli, że ten wzrost prawdopodobnie będzie inny niż poprzedni. „Ze wzrostu, który zaobserwowaliśmy w ciągu ostatnich kilku tygodni, prawdopodobnie będzie to bardziej ograniczony wzrost i może trwać krócej niż to, co widzieliśmy w przeszłości” – powiedział Chan. nadal kluczowe, powiedzieli lekarze.„Musimy zatrzymać transmisje”, powiedział dr. Jose Mercado, lider odpowiedzi na COVID-19 w Dartmouth Health. „To właśnie powstrzyma pojawienie się kolejnych wariantów”. Chan powiedział, że podwariant omicron BA.2 jest nadal najbardziej widocznym szczepem i chociaż lekarze zgadzają się, że obecny wzrost prawdopodobnie będzie mniej dotkliwy, nadal mają nadzieję, że ludzie potraktują go poważnie.

Liczba przypadków COVID-19 rośnie w New Hampshire, ale niektórzy mieszkańcy twierdzą, że nadal są zdezorientowani wytycznymi dotyczącymi testów.

New Hampshire odnotowuje średnio ponad 500 nowych przypadków każdego dnia, najwięcej od Walentynek. Ale liczba pacjentów szpitali z COVID-19 jest niższa niż pod koniec ubiegłego tygodnia. Mimo to wiele zakładów opieki zdrowotnej twierdzi, że pracownicy doświadczają wypalenia, częściowo z powodu braku personelu.

„Jest wielu ludzi, którzy naprawdę pracowali podczas pandemii i naprawdę dawali z siebie wszystko i pracują przez wiele fal COVID. Tak więc, poświęcając długie godziny, będąc przy łóżku lub niezależnie od roli, myślę, że wypalenie może mieć wpływ na jakąkolwiek pozycję w dowolnej organizacji opieki zdrowotnej ”- powiedziała Kerry Ann Hayon, wiceprezes zintegrowanej grupy medycznej w St. Szpital Józefa.

Szybkie testy na COVID-19 są teraz powszechnie dostępne, w tym w sklepach monopolowych w stanie New Hampshire. Jednak w tym momencie pandemii wielu twierdzi, że nadal nie ma pewności, kiedy testować, i mają obawy co do dokładności testów.

„Zasoby testowe i zalecenia dotyczące testowania zawsze były źródłem zamieszania dla ogółu ludzi” – powiedział dr. Benjamin Chan, epidemiolog stanowy.

Nawet lekarze twierdzą, że trudno jest śledzić zalecenia dotyczące badań, ponieważ strategie wciąż się zmieniają. Chociaż testy PCR pozostają złotym standardem dokładności, Chan powiedział, że szybkie testy są również dość dokładne, o ile są wykonywane we właściwym czasie.

„Zalecamy, aby ktoś szukał testów około piątego dnia po znanej ekspozycji, aby wcześnie zidentyfikować tę infekcję” – powiedział Chan.

Powiedział, że każdy, kto wykazuje objawy, powinien natychmiast wykonać szybki test.

Liczba przypadków rośnie w całym stanie, ale hospitalizacje pozostają stosunkowo niskie w porównaniu z poprzednimi skokami, na przykład w styczniu, kiedy rekordowo wysoka liczba 433 pacjentów uzyskała pozytywny wynik testu na COVID-19.

Niemniej jednak niektórzy nadal są zaniepokojeni trwającym zagrożeniem.

„Tak, martwię się o to, ponieważ jest w powietrzu” – powiedział Lloyd Coleman z Manchesteru. „Musisz to zrobić, a ludzie nie powiedzą:„ Och, mam COVID”.

Lekarze powiedzieli, że ten wzrost prawdopodobnie będzie inny niż poprzedni.

„Na podstawie wzrostu, który zaobserwowaliśmy w ciągu ostatnich kilku tygodni, prawdopodobnie będzie to bardziej ograniczony wzrost i może trwać krócej niż to, co widzieliśmy w przeszłości” – powiedział Chan.

Według lekarzy próba kontrolowania rozprzestrzeniania się wirusa jest nadal kluczowa.

„Musimy zatrzymać transmisje” – powiedział dr. Jose Mercado, lider odpowiedzi na COVID-19 w Dartmouth Health. „To właśnie powstrzyma pojawienie się kolejnych wariantów”.

Chan powiedział, że podwariant omicron BA.2 jest nadal najbardziej widocznym szczepem i chociaż lekarze zgadzają się, że obecny wzrost prawdopodobnie będzie mniej dotkliwy, nadal mają nadzieję, że ludzie potraktują go poważnie.

.

Leave a Comment