W nowych badaniach wydaje się, że nawet niewielkie ćwiczenie zapobiega depresji

Obraz artykułu zatytułowanego Nawet małe ćwiczenia pojawiają się, aby zapobiec depresji w nowym badaniu

Zdjęcie: Ollie Millington (Obrazy Getty)

Badania z tego miesiąca wskazują na korzyści dla zdrowia psychicznego wynikające z regularnych ćwiczeń. Przegląd wykazał, że osoby, które zgłosiły aktywność fizyczną, były zauważalnie mniej narażone na późniejszą diagnozę depresji. Ten związek był najbardziej widoczny u osób, które wydawały się wykonywać zalecaną ilość ćwiczeń w tygodniu, ale nadal można go było zaobserwować u osób, które ćwiczyły o połowę mniej.

Ćwiczenia to jedna z najzdrowszych rzeczy, jakie człowiek może robić, a wiele badań w ostatnich latach ma znaleziony że może zachować ostrość zarówno ciała, jak i mózgu. Aktywność fizyczna jest znany aby pomóc osobom poważnie cierpiącym na problemy ze zdrowiem psychicznym, w połączeniu z innymi metodami leczenia. Ale te nowe badania, opublikowany w JAMA Psychiatry w kwietniu tego roku próbuje określić ilościowo ochronny wpływ, jaki różne poziomy ćwiczeń mogą mieć na zapobieganie depresji.

W badaniu dokonano przeglądu danych z 15 badań populacyjnych, obejmujących prawie 200 000 osób. Co ważne, były to badania prospektywne, co oznacza, że ​​wyniki zdrowotne ludzi były celowo śledzone od samego początku — dla kontrastu Badanie retrospektywne może jedynie cofnąć się w czasie, co utrudnia potwierdzenie związku przyczynowo-skutkowego między czynnikiem a wynikiem zdrowotnym. W ramach tych analizowanych badań uczestnicy byli pytani o poziom ich aktywności fizycznej, a także rejestrowano historię depresji klinicznej.

Badanie wykazało, że w porównaniu z osobami, które nie zgłosiły aktywności fizycznej, osoby, które zgłosiły aktywność fizyczną, miały znacznie mniejsze ryzyko depresji. Mówiąc dokładniej, osoby, które spełniły minimalny czas ćwiczeń zalecany przez wiele organizacji zdrowia publicznego — mniej więcej równowartość dwóch i pół godziny szybkiego marszu na tydzień — miał o 25% mniejsze ryzyko depresji. Ale ci, którzy ćwiczyli o połowę mniej, nadal mieli o 18% mniejsze ryzyko, podczas gdy tylko „niewielkie dodatkowe korzyści” zaobserwowano u osób, które ćwiczyły więcej. Na podstawie swojego modelowania oszacowali również, że gdyby osoby mniej aktywne były w stanie osiągnąć zalecany poziom aktywności fizycznej, można by zapobiec nawet 11% przyszłych przypadków depresji.

Autorzy zauważają, że ich praca może przeceniać wpływ ćwiczeń na ryzyko depresji. Jedną z możliwości jest na przykład to, że osoby, które miały depresję, ale nie zostały jeszcze zdiagnozowane na początku badania, również rzadziej będą ćwiczyć. Aby pomóc złagodzić ten możliwy problem, przeanalizowali tylko badania z dłuższymi okresami obserwacji (co najmniej trzy lata), ale zauważają, że pewne błędy mogą nadal istnieć. A autorzy apelują o więcej badania, które mogą lepiej wykluczyć wszelkie czynniki zakłócające i wzmocnić związek przyczynowy między ćwiczeniami a profilaktyką depresji.

To powiedziawszy, wiele badań wykazało, że ćwiczenia mogą mieć skutki bezpośrednie i pośrednie na samopoczucie ludzi i czynniki ryzyka depresji, od poprawia nastrój które ludzie odczuwają podczas ćwiczeń (haj znanego biegacza) do więzi społecznych, które mogą tworzyć dla tych, którzy uczęszczają na zajęcia gimnastyczne lub grupa biegowa. To też jest tylko najnowsze badanie sugerować, że jakakolwiek ilość ćwiczeń, niezależnie od tego, jak je wykonujesz, jest znacznie lepsza niż żadna.

Autorzy twierdzą, że odkrycia pokazują, że „znaczące korzyści dla zdrowia psychicznego można osiągnąć przy poziomach aktywności fizycznej, nawet poniżej zaleceń zdrowia publicznego”.

.

Leave a Comment