Według CDC co najmniej 58% populacji USA ma naturalne przeciwciała z poprzedniej infekcji Covid

Krew pobrana przez dyplomowaną pielęgniarkę do badania przeciwciał na koronawirusa, 16 czerwca 2020 r. w Waszyngtonie.

Wygraj McNamee | Obrazy Getty

Trzy na pięć osób w Stanach Zjednoczonych ma teraz przeciwciała z poprzedniej infekcji Covid-19, przy czym odsetek ten jest jeszcze wyższy wśród dzieci, co pokazuje, jak szeroko rozpowszechniony był wirus podczas zimowej fali omikronowej, zgodnie z danymi z Centers for Disease Control and Prevention .

Odsetek osób z naturalnymi przeciwciałami Covid znacznie wzrósł z około 34% populacji w grudniu do około 58% w lutym podczas bezprecedensowej fali infekcji wywołanej wysoce zaraźliwym wariantem omicron. Analiza CDC nie uwzględniała osób, które miały przeciwciała po szczepieniu.

CDC opublikował dane w swoim cotygodniowym raporcie zachorowalności i śmiertelności we wtorek.

Wzrost częstości występowania przeciwciał był najbardziej wyraźny wśród dzieci, co wskazuje na wysoki wskaźnik infekcji wśród dzieci podczas zimowej fali omikronowej. Około 75% dzieci i nastolatków ma teraz przeciwciała z poprzednich infekcji Covid, w porównaniu z około 45% w grudniu.

Wysoki wskaźnik infekcji wśród dzieci jest prawdopodobnie spowodowany niższymi wskaźnikami szczepień niż dorośli. Tylko 28% dzieci w wieku od 5 do 11 lat i 59% nastolatków w wieku od 12 do 17 lat zostało w pełni zaszczepionych do kwietnia. Dzieci poniżej 5 roku życia nie kwalifikują się jeszcze do szczepień.

Około 33% osób w wieku 65 lat i starszych, w grupie o najwyższym wskaźniku zaszczepienia, miało przeciwciała z infekcji. Około 64% dorosłych w wieku od 18 do 49 lat i 50% osób w wieku od 50 do 64 lat miało przeciwciała.

CDC analizowało około 74 000 próbek krwi każdego miesiąca od września do stycznia z krajowej sieci komercyjnych laboratoriów. Wielkość próbki zmniejszyła się do około 46 000 próbek krwi w lutym. CDC przetestowało próbki pod kątem określonego typu przeciwciała, które jest wytwarzane w odpowiedzi na zakażenie Covid, a nie w wyniku szczepienia.

Urzędnicy CDC powiedzieli dziennikarzom we wtorek, że badanie nie mierzyło, czy osoby z wcześniejszymi infekcjami miały wystarczająco wysoki poziom przeciwciał, aby chronić przed ponownym zakażeniem i ciężką chorobą. Jednak dyrektor CDC dr. Rochelle Walensky powiedziała, że ​​urzędnicy ds. Zdrowia uważają, że w społecznościach w całym kraju istnieje duża ochrona przed łącznymi szczepieniami, wzmocnieniem i infekcją, jednocześnie ostrzegając, że szczepienie jest najbezpieczniejszą strategią ochrony przed wirusem.

„Ci, którzy mają wykrywalne przeciwciała z wcześniejszej infekcji, nadal zachęcamy ich do szczepienia” – powiedział Walensky dziennikarzom podczas rozmowy telefonicznej. „Nie wiemy, kiedy nastąpiła infekcja. Nie wiemy, czy ta ochrona osłabła. Nie wiemy tyle o tym poziomie ochrony, co o ochronie, którą uzyskujemy zarówno ze szczepionek, jak i dopalaczy”.

Naukowcy z Kataru związani z Cornell University odkryli, że naturalna infekcja zapewnia około 73% ochronę przed hospitalizacją, jeśli dana osoba jest ponownie zarażona BA.2. Jednak trzy dawki szczepionki firmy Pfizer zapewniały znacznie wyższą ochronę przed hospitalizacją ( 98%). Badanie, opublikowane w marcu, nie zostało poddane recenzji naukowej.

Według danych CDC około 66% populacji USA jest w pełni zaszczepionych, a 77% otrzymało co najmniej jedną dawkę.

Zakażenia i hospitalizacje spadły o ponad 90% w porównaniu ze szczytem fali omikronowej w styczniu, kiedy infekcje w USA wzrosły do ​​średnio ponad 800 000 dziennie. Nowe przypadki znów rosną dzięki podwariantowi BA.2. Inny podwariant, BA.2.12.1, zyskuje obecnie na popularności w USA, stanowiąc około 29% nowych infekcji, według danych CDC. Walensky powiedział, że agencja zdrowia publicznego uważa, że ​​BA.2.12.1 rozprzestrzenia się o około 25% szybciej niż BA.2. Powiedziała jednak, że CDC nie spodziewa się zobaczyć cięższej choroby z BA.2.12.1, chociaż badania są w toku.

Ponad 98% populacji USA mieszka w obszarach, w których nie muszą nosić masek w pomieszczeniach pod nadzorem CDC ze względu na niski poziom społeczności Covid, który uwzględnia zarówno infekcje, jak i hospitalizacje. Amerykański sędzia okręgowy w zeszłym tygodniu odrzucił mandat CDC dotyczący masek w zakresie transportu publicznego, chociaż Departament Sprawiedliwości złożył apelację. Walensky powiedział, że CDC nadal zaleca, aby ludzie nosili maski w środkach transportu publicznego.

CNBC Zdrowie i nauka

Przeczytaj najnowsze globalne relacje CNBC dotyczące pandemii Covid:

.

Leave a Comment