Wiadomości Trumpa dzisiaj: Musk mówi, że woli „mniej dzielącego” kandydata w 2024 r.

Biden kpi z Trumpa jako „wielkiego króla MAGA” w przemówieniu o gospodarce

Dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, powiedział, że woli kandydata „mniej dzielącego” niż Donalda Trumpa na 2024 r., mimo że chce, aby Twitter zniósł zakaz dotyczący byłego prezydenta.

„Chociaż uważam, że mniej dzielący kandydat byłby lepszy w 2024 roku, nadal uważam, że Trump powinien zostać przywrócony na Twitterze” – powiedział w czwartek na Twitterze.

Również w czwartek komisja ds. zamieszek z 6 stycznia badająca atak w 2021 r. wydała wezwania do przywódcy mniejszości narodowej Kevina McCarthy’ego i czterech innych prawodawców GOP, którzy są bliskimi sojusznikami Donalda Trumpa: przedstawiciele Jim Jordan z Ohio, Scott Perry z Pensylwanii, Andy Biggs z Arizony i Mo Brooks z Alabamy. Każdemu dano możliwość dobrowolnego złożenia zeznań.

Przywódca większości Izby Reprezentantów Steny Hoyer zasugerował, że mogą wystąpić działania przeciwko republikanom, jeśli nie zastosują się do wezwań wydanych przez panel 6 stycznia.

A Ministerstwo Sprawiedliwości obecnie bada, czy były prezydent atut lub którykolwiek z jego współpracowników naruszył prawo federalne, niewłaściwie obchodząc się z tajnymi dokumentami, które pod koniec jego kadencji trafiły do ​​Mar-a-Lago zamiast do archiwów państwowych.

1652432432

Rosnący kandydat „ultra-Maga” rzuca wyzwanie Hannity i Oz do debaty

Kathy Barnette, skrajnie prawicowa kandydatka do Senatu Pensylwanii, której wzrost w sondażach w ostatniej chwili zaalarmował wielu zwolenników Trumpa, odepchnęła potok negatywnych relacji pochodzących od Seana Hannity z Fox News, który otwarcie ją wspiera. rywal, wspierany przez Trumpa dr Mehmet Oz.

Pani Barnette była wczoraj przedmiotem długich negatywnych relacji w programie pana Hannity’ego – i została nawet zaatakowana przez samego pana Trumpa, a były prezydent oświadczył w oświadczeniu, że „nigdy nie będzie w stanie wygrać wyborów powszechnych przeciwko wyborom powszechnym”. Radykalni Lewicowi Demokraci”.

Andrzej Niegrzeczny13 maja 2022 10:00

1652429732

Zanikający kandydat na rzecz Trumpa przegrywa wyzwanie wyborcze w 2020 r.

David Perdue, były senator z Georgii, który ma poparcie Donalda Trumpa w tegorocznych prawyborach gubernatorów, poniósł upokarzającą porażkę w swoich próbach zakwestionowania wyniku wyborów w 2020 r. w stanie. Sędzia odrzucił pozew, który odrzucił jako produkt „spekulacji, domysłów i paranoi”.

Perdue nie awansował w sondażach pomimo poparcia Trumpa i zajmowania coraz bardziej agresywnej postawy w miejscach publicznych. Pozostał całkowicie skupiony na wynikach z 2020 roku i rzekomej bezprawności prezydentury Joe Bidena, ale republikańscy wyborcy w Gruzji wydają się niewzruszeni pomimo ich poparcia dla Trumpa.

Pozew, złożony wraz z republikańskim wyborcą, domagał się oświadczenia sędziego, że 16 byłych urzędników wyborczych w okręgu naruszyło konstytucję Gruzji, nadzorując głosowanie.

Czytaj więcej z Prawo i przestępczość poniżej.

Andrzej Niegrzeczny13 maja 2022 09:15

1652427587

Donald Trump Jr. mówi, że Pompeo jest „wystarczająco sprytny”, aby nie walczyć ze swoim ojcem w 2024 r.

Donald Trump Jr. powiedział, że Mike Pompeo jest na tyle sprytny, by nie występować przeciwko byłemu prezydentowi w 2024 roku.

W wywiadzie dla Newsmax Trump został zapytany, czy Pompeo chce startować w 2024 roku i czy jest to „testowanie wód z jego strony”.

Pan Trump odpowiedział i powiedział, że „jest tam grupa ludzi, którzy testują tam wody”.

„Jest na tyle inteligentnym facetem, że prawdopodobnie wie, że nie powinien lub nie chciałby walczyć z Donaldem Trumpem” – dodał.

Śrawasti Dasgupta13 maja 2022 08:39

1652422855

Musk mówi, że woli kandydata „mniej dzielącego” niż Trumpa w 2024 r.

Dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, powiedział, że woli kandydata „mniej dzielącego” niż Donalda Trumpa na 2024 r., mimo że chce, aby Twitter zniósł zakaz dotyczący byłego prezydenta.

„Chociaż uważam, że mniej dzielący kandydat byłby lepszy w 2024 roku, nadal uważam, że Trump powinien zostać przywrócony na Twitterze” – powiedział w czwartek na Twitterze.

Wcześniej we wtorek Musk powiedział na konferencji Financial Times, że decyzja Twittera o zakazie używania Trumpa była „moralnie zła”.

W czwartek Musk powiedział również na Twitterze, że prezydent Joe Biden pokonał Trumpa w wyborach prezydenckich w 2020 roku, ponieważ „wszyscy chcieli po prostu mniej dramatu”.

Śrawasti Dasgupta13 maja 2022 07:20

1652421355

Lider większości w Izbie sygnalizuje możliwe działania przeciwko Republikanom wezwane przez panel 6 stycznia

Przywódca większości Izby Reprezentantów Steny Hoyer zasugerował, że mogą wystąpić działania przeciwko republikanom, jeśli nie zastosują się do wezwań wydanych przez panel 6 stycznia.

Komisja ds. Zamieszek z 6 stycznia badająca atak w 2021 r. wydała wezwania do przywódcy mniejszości narodowej Kevina McCarthy’ego i czterech innych deputowanych GOP, którzy są bliskimi sojusznikami Donalda Trumpa: przedstawicieli Jima Jordana z Ohio, Scotta Perry’ego z Pensylwanii, Andy’ego Biggsa z Arizony i Mo Brooksa z Alabamy.

„Nikt nie stoi ponad prawem” – powiedział w czwartek Hoyer dla Fox News Digital.

„Będziemy podejmować te same działania, które wykonywalibyśmy z każdym, kto odmówi” – ​​dodał.

Zapytany o możliwość niezastosowania się do wezwania, pan Hoyer powiedział: „Jeśli jesteś gotowy powiedzieć prawdę, dlaczego miałbyś się tym przejmować? Jeśli nie jesteś przygotowany, by powiedzieć prawdę, może to być dla ciebie zmartwieniem.”

Śrawasti Dasgupta13 maja 2022 06:55

1652419855

Firma medialna Trumpa zatrudniająca producentów dla „Wersji Netflixa dla MAGA”

Firma medialna Donalda Trumpa zatrudnia do swojej nadchodzącej usługi transmisji strumieniowej, mając nadzieję, że będzie rywalem dla istniejących platform streamingowych, takich jak Netflix, Disney + i Hulu.

Trump Media and Technology Group (TMTG) ogłosiła w ogłoszeniu opublikowanym w środę, że poszukuje menedżera ds. rozwoju treści do tworzenia programów dla nowej usługi strumieniowej TMTG +.

Menedżer ds. rozwoju treści „wygeneruje i opracuje wewnętrzne koncepcje dla oryginalnych, nieskryptowanych treści, krótkich odcinków seriali i programów specjalnych”, pozostanie „na bieżąco z rozwijającymi się trendami w sieciach” i „będzie świadomy pojawiających się talentów i nadchodzących programów nieskryptowanych”. powiedział.

W reklamie podano, że usługa przesyłania strumieniowego będzie „platformą typu „Big Tent” oferującą szeroko zakrojoną rozrywkę zakorzenioną w wolności słowa”.

W innym ogłoszeniu firma opublikowała wymóg, aby specjalista ds. pozyskiwania treści „nadzorował licencjonowanie i pozyskiwanie treści”.

Według oświadczenia TMTG na stronie internetowej firmy, konglomerat jest odpowiedzią na „liberalne uprzedzenia” w mediach.

(PLIK) Slajd przedstawiający konkurentów TMTG, takich jak podobno Twitter, Facebook, Netflix, Disney+, CNN, iHeart Media

(Trump Media i Grupa Technologiczna)

Śrawasti Dasgupta13 maja 2022 06:30

1652418655

Grupy antyaborcyjne wzywają państwa do odrzucenia ustawodawstwa kryminalizującego aborcję

Ponad 70 wiodących krajowych i stanowych grup antyaborcyjnych wezwało ustawodawców stanowych do odrzucenia ustawodawstwa, które kryminalizuje kobiety za aborcję.

„Jednoznacznie stwierdzamy, że wszelkie środki zmierzające do kryminalizacji lub ukarania kobiet nie są pro-life i stanowczo sprzeciwiamy się takim wysiłkom” – napisały grupy w liście otwartym w czwartek.

Wśród sygnatariuszy listu znajdują się: National Right to Life, Susan B Anthony List, Americans United for Life, March for Life Action i Amerykańska Konferencja Biskupów Katolickich, podała CNN.

W liście dodano, że jeśli Roe vs Wade zostanie obalony, „będzie to ogromna szansa dla państw na stworzenie trwałej polityki, która przetrwa próbę czasu”.

„Ofiary aborcji wymagają naszego współczucia i wsparcia, a także łatwego dostępu do poradnictwa i usług socjalnych w dniach, tygodniach, miesiącach i latach po aborcji” – powiedzieli.

Demonstranci pro-choice są widziani przez policyjne barykady przed Sądem Najwyższym USA w Waszyngtonie, 11 maja 2022 r.

(AFP za pośrednictwem Getty Images)

Śrawasti Dasgupta13 maja 2022 06:10

1652417100

Yellen wzywa do wprowadzenia nowych regulacji po krachu kryptowalut

Sekretarz skarbu Janet Yellen, odpowiadając na niedawny gwałtowny spadek wartości kryptowalut, powiedziała w czwartek, że potrzebne są dodatkowe regulacje federalne, aby odpowiedzieć na falę spekulacyjnych inwestycji w walutę, której tajność jest istotną częścią jej atrakcyjności.

„Naprawdę potrzebujemy ram regulacyjnych, aby chronić się przed ryzykiem”, powiedziała Yellen o kryptowalutach zwanych stabilnymi monetami podczas czwartkowego przesłuchania komisji Izby. Powołując się na szybki wzrost wykorzystania zasobów cyfrowych, dodała: „Naprawdę potrzebujemy kompleksowych ram, aby nie było luk w przepisach”.

Stabilne monety to rodzaj kryptowaluty powiązanej z określoną wartością, zwykle dolarem, inną walutą lub złotem. Jego parytet z dolarem teoretycznie czyni go stabilnym. Jednak zmienność na rynku kryptowalut w tym tygodniu podważyła tę przesłankę.

Kryptowaluta skłania Yellen do wezwania do wprowadzenia nowych przepisów

Sekretarz skarbu Janet Yellen, odpowiadając na niedawny gwałtowny spadek liczby kryptowalut, mówi, że potrzebne są dodatkowe regulacje federalne, aby odpowiedzieć na falę spekulacyjnych inwestycji w walutę, której tajność jest istotną częścią jej atrakcyjności

Oliver O’Connell13 maja 2022 05:45

1652415720

Psaki mówi, że będzie tęsknić za codziennymi konfrontacjami z reporterem Fox News Peterem Doocym

biały Dom sekretarz prasowy Jen Psaki mówi, że będzie tęsknić za sparingiem w sali odpraw z Peterem Doocym z Fox News kiedy odejdzie z pracy w tym tygodniu.

Pani Psaki brała udział w szeregu wojowniczych konfrontacji z panem Doocym, gdy była głównym posłańcem w administracji Bidena.

Powiedziała: Monitor Chrześcijańskiej Nauki wydarzenie w czwartek, że „będzie” tęsknić za przesłuchaniem pana Doocy i nalegała, aby para miała „bardzo dobre relacje zawodowe”.

Oliver O’Connell13 maja 2022 05:22

1652414366

Pieczony Kapitol na Alasce w sprawie zamieszek rozpada się

Biała suprematystyczna osobowość internetowa Tim Gionet, popularnie znany jako Pieczona Alaskawykoleił jego ugodę z prokuratorami federalnymi, ogłaszając się niewinnym w ostatniej chwili w sprawie związanej z zamieszkami w Kapitolu z 6 stycznia.

Pan Gionet miał przyznać się do winy za Waszyngton sąd federalny w środę za wykroczenie za umyślne i świadome paradowanie, demonstracje i pikiety w Kapitolu.

Oliver O’Connell13 maja 2022 04:59

Leave a Comment