Wielkie plany Netsa dotyczące Kevina Duranta, Kyrie Irvinga wybuchają, ujawniają problemy, które właściciele NBA chcą naprawić

Ostatnie trzy sezony były porażką dla Brooklyn Nets.

Kyrie Irving oraz Kevin Durant dołączył do sieci Nets w 2019 roku — i James Harden w 2021 — z myślą, że będą walczyć o mistrzostwo.

Tak się nie stało.

Nets mają dwie porażki w pierwszej rundzie i wyjście z drugiej rundy, aby to pokazać.

Harden nie jest już w zespole. Durant zażądał wymiany. I to wszystko mało prawdopodobne, że Irving gra kolejną grę dla sieciktórzy muszą pozbierać elementy pozostałe po implozji, która cofa organizację o pięć sezonów i naraża system na problemy, które właściciele NBA mogą spróbować naprawić w następnym układzie zbiorowym.

Irving i Durant zagrali razem tylko 57 gier przez trzy sezony, z Durantem, który zaginął w sezonie 2019-20, gdy dochodził do siebie po zerwaniu ścięgna Achillesa, które utrzymał w finałach 2019, kiedy był w Golden State.

Irving grał tylko w 46% meczów Brooklynu w ciągu trzech sezonów z różnych powodów, w tym osobistych, kontuzji i odmowy przyjęcia szczepionki COVID-19, co uniemożliwiło mu grę w większości meczów domowych z powodu nowego Mandat miasta York.

MIEJSCA LĄDOWANIA: Sześć potencjalnych miejsc docelowych dla Duranta w handlu

KD W FENIKSIE: Dlaczego słońca muszą wymyślić, jak wylądować Durant?

Harden, który został przejęty w styczniu 2021 roku, po roku zmęczył się Sieciami. Chciał odejść z jednym sezonem do końca w kontrakcie i spełnił swoje życzenie, jadąc do Filadelfii po innego gracza, Bena Simmonsa, który chciał wyjść z sytuacji z Sixers z czterema sezonami pozostałymi w kontrakcie.

W zeszłym sezonie Durant podpisał z Brooklynem czteroletnie przedłużenie o wartości 194,2 miliona dolarów, a pierwszy rok tego rozszerzenia rozpoczął się w latach 2022-23. Więc zanim Durant zagrał nawet jedną grę w tym rozszerzeniu, chce się wycofać.

Łatwo zrozumieć, dlaczego to przeszkadza właścicielom NBA.

Kevin Durant i Kyrie Irving zagrali razem tylko w 57 meczach dla Nets.

Tak, drużyny mają możliwość wymiany większości graczy w dowolnym momencie i tak, wzmocnienie pozycji graczy istnieje już od jakiegoś czasu, jak zauważył komisarz NBA Adam Silver podczas All-Star Weekend w lutym.

„Myślę, że masz do czynienia z sytuacjami, w których masz graczy z dosłownie unikalnymi umiejętnościami na tej planecie, a to zawsze da im przewagę, a masz zespoły z dźwignią” – powiedział Silver. „Mogą istnieć narzędzia, o których możemy pomyśleć, aby stworzyć silniejsze zachęty dla graczy do przestrzegania tych umów. Ale nie sądzę, że jest tu jakaś srebrna kula, którą zamierzamy wprowadzić w układach zbiorowych i powiedzieć teraz, że naprawiłem ten problem. To są istoty ludzkie.

Silver chodzi tu po cienkiej linii. Jest komisarzem graczy, a jego relacje z graczami pomogły ulepszyć grę. Słucha ich wkładu. Ale pracuje także dla właścicieli, konkurencyjnej grupy osób, która stara się zdobyć mistrzostwo.

BIULETYN SPORTOWY: Otrzymuj najnowsze wiadomości i analizy w swojej skrzynce odbiorczej

– Jako komisarz tej ligi chcemy, aby nasi piłkarze byli szczęśliwi – powiedział. „Chcemy, aby znaleźli się w sytuacjach, w których uważają, że mogą być najbardziej produktywni. Jednocześnie chcemy prowadzić uporządkowaną ligę, więc jak wiele rzeczy w życiu, musimy znaleźć tam odpowiednią równowagę”.

Sugerowano, że właściciele mogą chcieć odzyskać pieniądze, zanim gracz zawrze swój kontrakt i prośba o wymianę zostanie spełniona. Ale kto wie, czy właściciele mogą wprowadzić wystarczająco odstraszający środek karny dla graczy, którzy podpisują umowy o wartości 200 milionów dolarów.

Właściciel Nets, Joe Tsai, rozumie stale zmieniający się charakter ligi i miejsca, w których gracze chcą grać. Ale kiedy Durant podpisał to przedłużenie, istniało uzasadnione oczekiwanie, że zagra co najmniej jeden sezon umowy, nawet w rozszerzonej erze wzmacniania graczy.

(Sieci też nie są bez winy. Umożliwiły Irvingowi i goniły szybką drogę do sukcesu, co pociąga za sobą konsekwencje).

Są też trwałe szkody uboczne. Brooklyn zrezygnował z solidnego trenera w osobie Kenny’ego Atkinsona, który poczynił postępy w odbudowie Brooklynu, zanim Irving i Durant zdecydowali, że chcą nowego trenera. Steve Nash, zastępca Atkinsona, miał sabotowane pierwsze od dwóch sezonów podejście do coachingu.

Nets handlują wyborami z pierwszej rundy, aby stworzyć wielką trójkę Duranta, Irvinga i Hardena, a na dzień dzisiejszy nie mają wyboru z pierwszej rundy w 2024 i 2026 roku, i zrezygnowali z najkorzystniejszego ze swoich 2023, 2025 i 2027 selekcje projektów w zamianach picków.

Oczywiście dostaną z powrotem wybory w pierwszej rundzie dla Duranta i Irvinga, jeśli tak to się rozegra.

Ale to sprowadza Nets z powrotem do miejsca, w którym byli około 2017 roku, kiedy mieli młodych graczy i próbowali budować przez draft, bystrych pozyskanych wolnych agentów i weteranów, którzy zapewniali kierunek.

Dyrektor generalny Brooklynu, Sean Marks, objął tę pracę w 2016 roku, a 6,5 ​​roku później zaczyna wszystko od nowa.

Sieci nie mogą ponownie tego zepsuć.

Obserwuj Jeffa Zillgitta na Twitterze @Jefzillgitt.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się w USA TODAY: Plany Netsa wobec Kevina Duranta, Kyrie Irving wybuchają

Leave a Comment