Wśród poważnych opóźnień przywódcy hrabstwa Clackamas krytykują urzędnika okręgowego za to, że wcześniej nie przyjął pomocy z zamazanymi kartami do głosowania

Rozmazane kody kreskowe na kartach do głosowania wywołały zamieszanie w prawyborach w hrabstwie Clackamas – i wynikach wielu wielkich wyścigów w hrabstwie i poza nim – które prawdopodobnie potrwają tygodnie.

W środę przywódcy okręgów obwinili niezależnie wybranego urzędnika okręgowego, Sherry Hall, za to, że nie przyjmował propozycji pomocy wcześniej.

„Fakt, że byli opóźnieni w wydawaniu wyników, nie jest zaskoczeniem” – powiedział przewodniczący hrabstwa Clackamas, Tootie Smith. „Wiedzieli o zamazanych kodach kreskowych od tygodni. Muszą podjąć kroki niezbędne do rozwiązania tego problemu, o którym wiedzieli kilka tygodni temu”.

Błąd w druku kart do prawyborów w hrabstwie Clackamas doprowadził do zamieszania, którego rozwiązanie prawdopodobnie potrwa kilka tygodni. Na konferencji prasowej, która odbyła się w Clackamas 18 maja 2022 r., przewodniczący hrabstwa Clackamas, Tootie Smith, powiedział: „Wiedzieli o zamazanych kodach kreskowych od tygodni. Muszą podjąć kroki niezbędne do rozwiązania tego problemu, o którym wiedzieli kilka tygodni temu”.

Kristyna Wentz-Graff / OPB

Według biura sekretarz stanu Shemii Fagan, ponad połowa wszystkich kart do głosowania w okręgach może być dotknięta błędem drukarskim, przez co są nieczytelne dla maszyn do głosowania w okręgach. We wtorek wieczorem Fagan powiedziała, że ​​była rozczarowana brakiem pośpiechu dostrzegła od urzędników wyborczych hrabstwa Clackamas.

W środę inni przywódcy hrabstw zaoferowali Hallowi pomoc w przetwarzaniu błędnie wydrukowanych kart do głosowania i wydawali się zdezorientowani, dlaczego problem stał się tak duży, gdy złożyli podobne oferty większej ilości zasobów na długo przed wtorkowym terminem wyborów.

Komisarz Sonya Fischer powiedziała, że ​​pod koniec ubiegłego tygodnia poprosiła Halla o potwierdzenie, że błędnie wydrukowane karty do głosowania zostaną rozpatrzone w weekend, ale nie otrzymała odpowiedzi. Hall powiedziała komisarzom, że jej zespół nie pracował w weekend, ponieważ zbyt mało z nich było chętnych na dodatkowy czas. Fischer zasugerował, że Hall niechętnie korzystał z pomocy innych przywódców hrabstw przed dniem wyborów.

„Nasi wyborcy zasługują na to, by wiedzieć. Zasługują na jak najszybsze wyniki ”- powiedział Fischer. “Więc chciałbym mieć pewność, że nasze powiatowe biuro wyborcze przyjmuje teraz pomoc i środki, które oferuje powiat.”

„Jako niezależnie wybrany urzędnik, musi powiedzieć tak” – powiedział Smith.

Hall powiedział komisarzom, że jest gotowa przyjąć pomoc. „Rozmawiamy o pracy w ten weekend i planuję to zrobić, ale potrzebujemy wystarczającej liczby pracowników, aby to zrobić” – powiedziała. „Nie jestem pewien, czy mogę zmusić ich do pracy, czy też muszą być chętni”.

Później, na konferencji prasowej, Smith był jeszcze bardziej szczery w stosunku do reporterów: „Administrator okręgu natychmiast zaoferował dodatkowy personel i wszelkie zasoby” – powiedziała. „Sherry Hall nie przyjęła tej oferty od razu. … Uważam, że to był błąd ”.

Hall był mniej bezpośredni podczas kolejnej konferencji prasowej w środę wieczorem. Omijała pytania, dlaczego jej biuro nie przyjmowało wcześniej pomocy od administratorów hrabstwa; powiedziała, że ​​hrabstwo zaproponowało wysłanie jej pracowników do jej biura 3 maja, a następnie zaczęli pracować w jej biurze 11 maja. Ale nie powiedziała, dlaczego zajęło to około tygodnia.

Na podium przemawia osoba z rudymi włosami i okularami.

Sherry Hall, urzędnik hrabstwa Clackamas, przemawia na środowej konferencji prasowej.

Kwiecień Ehrlich / OPB

Hall następnie zasugerowała, że ​​brak pilności jej biura wynikał z „wielu przerw”, w tym z próśb mediów.

„Prasa naprawdę dużo była w biurze i jest po prostu wiele przerw” – powiedział Hall.

Kiedy reporter zapytał, czy obwinia prasę, wycofała się.

„Nie, mówię tylko, że pojawiło się wiele rzeczy, które musiały zostać rozwiązane”, powiedział Hall. „Jesteście świetni, ponieważ wypowiadacie słowo – dokładnie – prawda?”

Próba liczenia głosów

Urzędnicy stanowi skontaktowali się z hrabstwami Yamhill i Waszyngton w sprawie sprowadzenia pracowników wyborczych, którzy są przeszkoleni do korzystania z tego samego systemu, co w hrabstwie Clackamas. Administrator hrabstwa Gary Schmidt powiedział, że przydziela do 200 pracowników hrabstwa Clackamas z innych wydziałów do pracy przy liczeniu głosów.

„To zaczyna się jutro, wliczając w to weekendy, tak długo, jak będzie to potrzebne” – powiedział. “… Upewnimy się, że wystarczy nam na wykonanie zadania.”

Hrabstwo będzie musiało zatrudniać około 80 osób dziennie do przetwarzania błędnie wydrukowanych kart do głosowania. Każdy pracownik będzie pracował w systemie zmianowym, codziennie od 7:00 do 18:00, aż do zakończenia procesu.

Hall powiedział, że większość kart do głosowania, których dotyczy błąd drukarski, pochodziła od wyborców Demokratów. Ale trudno jest dokładnie określić, ile kart do głosowania ma zamazane kody kreskowe, ponieważ istnieje wiele odmian kart do głosowania. W sumie hrabstwo Clackamas wydrukowało 307 000 kart do głosowania z 440 różnymi listami ras w zależności od miejsca zamieszkania wyborców i ich przynależności partyjnej. Począwszy od tego roku, Oregon przyjmuje karty do głosowania z datą stempla pocztowego w dniu wyborów, o ile wpłyną one w ciągu siedmiu dni od wyborów.

W biurze wyborczym w hrabstwie Clackamas, 18 maja 2022 r., karty do głosowania są otwierane, sprawdzane i liczone w ramach przygotowań do przejścia przez maszynę skanującą. Błąd w druku na kartach do głosowania w prawyborach hrabstwa Clackamas doprowadził do zamieszania, którego rozwiązanie prawdopodobnie potrwa kilka tygodni .

W biurze wyborczym w hrabstwie Clackamas, 18 maja 2022 r., karty do głosowania są otwierane, sprawdzane i liczone w ramach przygotowań do przejścia przez maszynę skanującą. Błąd w druku na kartach do głosowania w prawyborach hrabstwa Clackamas doprowadził do zamieszania, którego rozwiązanie prawdopodobnie potrwa kilka tygodni .

Kristyna Wentz-Graff / OPB

Okręg ma czas do dnia poświadczenia, 13 czerwca, na pełne przetworzenie błędnie wydrukowanych kart do głosowania i zamknięcie wyników wyborów.

W procesie tym dwie osoby z różnych partii politycznych połączą się w pary i przeniosą głosy z każdej zamazanej karty do głosowania na nową kartę do głosowania, którą można odczytać za pomocą maszyny do liczenia głosów.

Jedna osoba odczytuje na głos głosy z karty do głosowania, a druga przenosi je do nowej karty do głosowania. Potem zamieniają się rolami. Gdy są zadowoleni, że głosy zostały poprawnie przeniesione do nowej karty do głosowania, przepuszczają ją przez maszynę do głosowania. Błędnie wydrukowana karta do głosowania jest następnie indeksowana i później sprawdzana.

Proces ten jest realizowany w każdym cyklu wyborczym w przypadku przypadkowo zamazanych kart do głosowania, np. kawą lub musztardą.

Ale skala tego problemu jest w Oregonie bezprecedensowa. A opóźnienie w hrabstwie Clackamas wpłynęło na wiele wyścigów; nie jest jeszcze jasne, kto wygrał prawybory republikanów na gubernatora albo Demokratyczna prawybora w 5. okręgu US House w stanie Oregonna przykład.

Na specjalnym spotkaniu w środę kilku komisarzy podkreśliło widzom, że Hall jest niezależnie wybieraną urzędniczką, chociaż jej pracownicy są pracownikami powiatu.

Hall, która ubiega się o reelekcję w listopadzie, sama w sobie jest postacią kontrowersyjną. Po zalegalizowaniu małżeństw osób tej samej płci w Oregonie w 2014 roku odmówiła przeprowadzania jakichkolwiek ceremonii ślubnych. W tym samym roku musiała zapłacić stanowi grzywnę w wysokości 100 dolarów za zwrócenie się do jednego ze swoich pracowników o pomoc w kampanii reelekcji. W ostatnich latach reelekcji przeciwnicy krytykowali ją za umieszczanie jej nazwiska na kopertach z listami do głosowania wysyłanymi do wyborców okręgowych, co jest niezwykłą, ale nie nielegalną praktyką.

Ta historia może zostać zaktualizowana.

.

Leave a Comment