Wstępny wywiad Aleca Baldwina po śmiertelnej strzelaninie na planie wydany przez śledczych

Baldwin trzymał broń podczas próby sceny na Bonanza Creek Ranch w Nowym Meksyku w październiku, kiedy padł strzał, zabijając autorkę zdjęć Halynę Hutchins i reżysera Joela Souzę.

W pierwszych chwilach wywiadu Baldwin pyta zastępcę, czy jest o coś oskarżony, na co zastępca odpowiada, że ​​nie jest, pokazuje wideo. Zastępca wyjaśnia, że ​​to tylko wywiad przed przeczytaniem Baldwina, który przed przesłuchaniem przeczytał jego prawa Mirandy.

Nagranie wywiadu, przeprowadzonego w małym pokoju przesłuchań, pokazuje Baldwina opisującego proces obchodzenia się z bronią i zwykłe czynności podejmowane na planie.

– Myślisz, że ktoś zrobiłby to celowo? pyta ankieter.

„Nie wyobrażam sobie, kto by to zrobił” – szybko odpowiedział Baldwin.

Film jest jednym z kilku plików opublikowanych w poniedziałek przez biuro szeryfa hrabstwa Santa Fe, w tym zdjęcia, nagrania i raporty związane z trwającym śledztwem, poinformowali urzędnicy.

„Różne elementy śledztwa pozostają niezmienione, w tym broń palna i kryminalistyka balistyczna FBI wraz z analizą DNA i ukrytych odcisków palców, raport z ustaleń Biura Lekarza Medycznego Nowego Meksyku oraz analiza Pan. Dane telefonu Aleca Baldwina wydobyty przez śledczych szeryfa hrabstwa Suffolk (Nowy Jork) – powiedział w komunikacie prasowym szeryf hrabstwa Santa Fe, Adan Mendoza.
Podczas wywiadu Baldwin powiedział oficerom, że nie znał nazwiska płatnerza filmu – Hannah Gutierrez Reed – i że wręczyła mu broń.

Zapytany, czy osobiście sprawdził broń, Baldwin odpowiedział ogólnikowo na temat procesu, w którym płatnerz sprawdza broń. Opisał również, jak Gutierrez Reed i jej zespół pomogli wyposażyć Baldwina w kaburę, nóż i pistolet.

Ranczo Bonanza Creek w Santa Fe w Nowym Meksyku, 23 października 2021 r.

Mówiąc szybko, Baldwin wyjaśnił proces strzelania z broni ślepej, który wymaga od aktora reakcji na strzał tak, jakby broń „odskoczyła”, tak jak w przypadku strzelania na żywo. Baldwin przechodzi przez ruchy sceny, sięgając przez swoje ciało i używając kciuka i palca wskazującego, aby zasymulować przeciąganie broni przez jego ciało.

„Bang! Wystrzelił – pierwszy raz” – powiedział Baldwin o broni użytej podczas próby. „To był pierwszy raz, kiedy kręciliśmy to ujęcie, mieliśmy próby do tego ujęcia”.

Adwokat Baldwina powiedział, że aktor z zadowoleniem przyjmuje śledztwo i powiedział, że niektóre informacje opublikowane w poniedziałek potwierdzają jego opis wydarzeń.

„Informacje ujawnione przez władze ponownie pokazują, że pan Baldwin działał odpowiedzialnie i nie miał kontroli nad żadnymi problemami produkcyjnymi, które zostały zidentyfikowane w raporcie OSHA” – powiedział w oświadczeniu adwokat Baldwina, Luke Nikas.

„Ponadto ujawnione dzisiaj wywiady i oświadczenia nadal potwierdzają opis wydarzeń przedstawiony przez pana Baldwina – w tym oświadczenie detektywa stwierdzające, że kamerzysta, który w momencie wypadku stał obok pani Hutchins i pana Souzy, potwierdził, że pan Baldwin był „bardzo ostrożny” z bronią na planie” – kontynuowano w oświadczeniu.

„Rdza”  raport kręcenia filmu stwierdza „umyślne naruszenia”  na planie
W zeszłym tygodniu firma Rust Movie Productions, LLC była ukarany grzywną prawie 137 000 $ i cytowany za kulturę „zwykłej obojętności na bezpieczeństwo pracowników” na planie, zgodnie z raportem Biura Bezpieczeństwa i Higieny Pracy Departamentu Środowiska Nowego Meksyku.

Adwokaci Gutierreza Reed powiedzieli w zeszłym tygodniu CNN, że „nie zapewniono jej wystarczającego czasu ani zasobów, aby skutecznie wykonywać swoją pracę, pomimo wyrażanych przez nią obaw”.

Kiedy sięgnęła po komentarz w poniedziałek, jej adwokat powiedział, że przeglądają wydany materiał i obecnie nie komentują. Rust Productions LLC odmówił komentarza. CNN skontaktowało się z dostawcą rekwizytów używanych na planie, ale nie otrzymało odpowiedzi.

Adwokat rodzinny Matthew Hutchinsa, wdowca po Halynie Hutchins, powiedział w oświadczeniu, że nie będzie komentował ujawnienia dowodów.

„Byliśmy zaskoczeni decyzją biura szeryfa hrabstwa Santa Fe o ujawnieniu dziś tak dużej ilości dowodów, biorąc pod uwagę, że śledztwo wciąż trwa i jest aktywne” – powiedział prawnik Brian Panish. „Z tego powodu nie będziemy komentować opublikowanego materiału, z wyjątkiem tego, że mamy nadzieję, że prasa zachowa dyskrecję w zakresie wykorzystywania graficznych obrazów i filmów przedstawiających fatalne wydarzenia z 21 października 2021 r.”

Zgodnie z oświadczeniem uzyskanym przez CNN, biuro prokuratora okręgowego hrabstwa Santa Fe poczeka, aż pełne śledztwo w sprawie śmiertelnej strzelaniny zostanie zakończone, zanim podejmie decyzję o oskarżeniu w tej sprawie.

„Dochodzenie nie jest zakończone” – czytamy w oświadczeniu DA Mary Carmack-Altwies, dodając, że biuro szeryfa nadal „oczekuje na istotne raporty i nie zakończy śledztwa, dopóki te raporty nie zostaną złożone”.

„Kiedy otrzymamy zakończone śledztwo i przeprowadzimy dokładną i celową analizę wszystkich dowodów, zostanie podjęta decyzja o oskarżeniu” – czytamy w oświadczeniu Carmack-Altwies.

Paul Vercammen z CNN, Julia Jones i Chloe Melas przyczynili się do powstania tego raportu.

.

Leave a Comment