Wszystkie sposoby, w jakie Amerykanie próbują uniknąć ciąży w następstwie Dobbs v. Decyzja Jacksona

NOWYMożesz teraz słuchać artykułów Fox News!

Punkt orientacyjny Sąd Najwyższy Decyzja o odrzuceniu Roe V. Wade wywołała napływ Amerykanów do podjęcia działań w celu uniknięcia ciąży, w tym poddania się wazektomii i zbudowania podaży tabletek Planu B.

„To nie jest właściwe dla wszystkich” – powiedział Lyon Lenk Foxowi 17, że zdecydował się na wazektomię po tym, jak Roe został przewrócony. „Albo to rozumiem, albo ryzykujemy [his fiancee] odmówiono mu procedury w dół, co jest dla mnie nie do przyjęcia, więc to nie jest poświęcenie, to właściwa rzecz”.

Najwyższy w kraju odrzucił Roe V. Wade w zeszły piątek, skutecznie kończąc uznanie aborcji za prawo konstytucyjne. Urolodzy, którzy rozmawiali z mediami, poinformowali, że po podjęciu decyzji nastąpił niemal natychmiastowy wzrost liczby zapytań o wazektomię.

„Zazwyczaj jest to około trzech telefonów w ciągu weekendu”, dr Kansas City Urology Care. Christian Hettinger powiedział Fox 17 o wezwaniach jednej kliniki do konsultacji wazektomii. „W miniony weekend odbyło się 50 telefonów w sprawie wazektomii”.

GRUPY PRO-LIFE, KOŚCIOŁY OBSERWUJĄ WZROST PRZEMOCY PO ORZECZENIU ABORCJI SĄDU NAJWYŻSZEGO

Tłumy na zewnątrz sądu reagujące na orzeczenie Dobbsa.
(Zdjęcie: Joshua Comins/Fox News)

Ogólnie rzecz biorąc, Hettinger powiedział, że liczba telefonów na temat stałej procedury sterylizacji wzrosła o około 900% w ciągu niecałego tygodnia.

Inny urolog z Florydy, nazwany „Królem Wazektomii”, donosił więcej o tym samym. dr. Doug Stein powiedział, że zazwyczaj otrzymywał od czterech do pięciu prośby o wazektomię dziennie, ale liczba ta wzrosła do od 12 do 18 dziennie, podał Washington Post.

„ZBĘDNY” SĄD NAJWYŻSZY POPEŁNIŁ HISTORYCZNY „BŁĄD” Z ABORCJĄ, PISZE REDAKTOR POLITICO

„To był bardzo, bardzo zauważalny piątek, a następnie liczba, która pojawiła się w weekend, była ogromna, a liczba, która wciąż nadchodzi, znacznie przekracza to, czego doświadczyliśmy w przeszłości” – powiedział Stein dla Washington Post. „Wielu facetów mówi, że od jakiegoś czasu myśleli o wazektomii, a Roe v. Wade decyzja była właśnie tym ostatnim czynnikiem, który przechylił ich nad krawędzią i skłonił ich do złożenia rejestracji online”.

Thomas Figueroa należy do grupy mężczyzn, którzy twierdzą, że Dobbs v. Decyzja Jacksona z zeszłego tygodnia odrzucenia Roe zmusiła go do poddania się wazektomii.

„To jest coś, co stawiałem sobie na głowie aż do niedawna, kiedy wydano decyzję Sądu Najwyższego”, 27-letni Figueroa powiedział Washington Post o swojej decyzji o poddaniu się wazektomii. „To był w zasadzie czynnik wyzwalający. To zmusiło mój umysł do powiedzenia: „Ok, naprawdę nie chcę dzieci. Teraz poddam się tej wazektomii”.

Ale wazektomie nie są jedyną popularną metodą zapobiegania ciążom po decyzji Sądu Najwyższego: strajki seksualne ogarnęły również cały kraj.

„Jeśli nie możemy bezpiecznie wyjść i uprawiać seksu, wiedząc, że po tym będziemy mieli wybór, to dlaczego mamy od nas oczekiwać?” Caroline Healey, 22-letnia koordynatorka wydarzeń, powiedziała New York Post.

Powiedziała, że ​​mężczyźni, którzy nie poddają się wazektomii i nie protestują na ulicach od łatwo dostępne aborcje “nie zasługujesz na seks ze mną.”

CVS, WALMART, RITE AIDS OGRANICZENIE ZAKUPÓW PIGUŁEK Z PLANU B W ZWIĄZKU Z ORZECZENIEM SCOTUSA

„Myślę, że to absolutnie ważne, abyśmy odmawiali Świętego Graala, który mężczyźni wydają się uważać za ważny” – kontynuowała w swoich komentarzach dla New York Post.

Wezwania do powstrzymania się od seksu stały się tak powszechne, że „abstynencja” pojawiła się nawet na Twitterze w sobotnie popołudnie.

Kobiety również gromadzą zapasy Planu B, pigułki przyjmowanej po stosunku, aby zapobiec ciąży, i innych podobnych leków po ostatnim piątku. Niektóre sieci handlowe również zdecydowały się na racjonowanie takich tabletek, ponieważ ludzie spieszą się, aby je kupić.

Towarzysz kliniki wolontariuszy, Kaleb Masterson, pozuje do portretu poza siedzibą Planned Parenthood w Columbus, Ohio, listopad.  12, 2021. REUTERS / Gaelen Morse

Towarzysz kliniki wolontariuszy, Kaleb Masterson, pozuje do portretu poza siedzibą Planned Parenthood w Columbus, Ohio, listopad. 12, 2021. REUTERS / Gaelen Morse
(REUTERS / Gaelen Morse)

„Moją pierwszą myślą było to, że chciałbym kupić tabletki na dzień po nie tylko dla siebie, ale także dla tych, którzy ich potrzebują, ponieważ ludzie będą je kupować i odsprzedawać za szaloną cenę” – powiedziała 21-letnia Sarah McKenna. New York Times. „Mam przyjaciół i rodzinę, których nie zawsze stać na te rzeczy i chciałem mieć tylko trochę więcej, aby mieć pewność, że ludzie, którzy tego potrzebują, mogą to mieć. Nawet jeśli muszę wysłać komuś losowo”.

Jeszcze przed oficjalnym ogłoszeniem przewrócenia się Roe w zeszłym tygodniu, niektóre kobiety już pospieszyły po wkładkę domaciczną, czyli małe urządzenie wkładane do macicy kobiety, aby zapobiec ciąży.

„Musimy przygotować się na celowanie w środki antykoncepcyjne. W tym momencie możliwości są nieskończone, więc wolałabym być przygotowana” – powiedziała agencji Bloomberg Arlin Téllez po zaplanowaniu jej wizyty w ramach wkładki wewnątrzmacicznej po wycieku projektu opinii SCOTUS. „Jako osoba po dwudziestce nie jestem gotowa na bycie matką”.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Konserwatyści świętowali w zeszłym tygodniu obalenie Roe, a zwolennicy aborcji protestowali na ulicach, domagając się łatwego dostępu do procedury.

Niektórzy aktywiści pro-choice zaatakowali również centra ciąży pro-life, niszcząc budynki i zostawiając tysiące dolarów na zniszczeniach. Wandalizm rozszerzył się również na niektóre kościoły katolickie, w tym jeden poza Waszyngtonem, na którym umieszczono napisy takie jak „To się nie skończy” i „Oddzielenie kościoła od państwa”.

Leave a Comment