Wymieniłem moje Saturn Sky na korwetę C7, ponieważ mały chevrolet

Jak być może już wiesz, kiedyś miałem i Saturna Sky Redline 2008dziwny roadster, który pokochałam z wielu powodów, z których większość podzieliłam się z Wami przez cały czas kilka blogów (i niektóre tyrady też). Z kilkoma modyfikacjami Sky był naprawdę szybkim kabrioletem, który podobało się większości przechodniów, nawet jeśli często nie wiedzieli, co to jest i byli zbyt nieśmiali, by zapytać. Fajnie było być facetem z półśpiącym Saturnem, ale postanowiłem podwoić liczbę cylindrów. Właśnie zamieniłem go na Lime Rock Green 2014 Korweta Chevroleta C7. Po kilku tygodniach nigdy nie oglądam się za siebie.

C7 to okazja na wydajność, to prawda. Kiedy w 2013 roku wszedł do produkcji, nazwa Corvette wciąż była ofiarą żartów na temat butów New Balance i szortów cargo. Wkrótce zaczęło się to zmieniać, po części dlatego, że C7 był po prostu naprawdę doskonałym samochodem. Corvette znalazła nowy rytm i w ciągu swojej siódmej generacji stała się flagą amerykańskiego występu. Kiedy jego bieg zakończył się w 2019 roku, nie tylko zdobył miłość i przywiązanie wielu entuzjastów, ale także utorował drogę nadchodzącemu C8. Sam GM tak powiedział – przejście na układ napędowy z silnikiem umieszczonym centralnie było dla wielu długo wyczekiwanym marzeniem, ale pojawiło się również dlatego, że firma w C7 prawie maksymalnie wykorzystała możliwości Corvette z silnikiem z przodu i z tyłu. Mimo że ma osiem lat, nadal wydaje się nowoczesny i na tym samym poziomie, co dzisiejsze samochody sportowe.

Podróż zaczęła się jakiś czas temu, gdy wyruszyłem na poszukiwanie C6 Z06 w dobrym stanie, ale szczerze mówiąc, wnętrze C6 jest na równi z Sky (w końcu zostały wykonane w tym samym czasie). Tak bardzo, jak chciałem LS7 – nadal to robię – byłem gotów poświęcić trochę mocy, aby uzyskać nowszy, bardziej niezawodny samochód z lepiej wyglądającą kabiną. Wtedy zamiast tego zacząłem rozważać następne pokolenie.

Możesz się zastanawiać, czy coś jest nie tak z Niebem. Nie. Moim największym problemem było to, że nie dojeżdżam regularnie, a samochód po prostu nie był krążownikiem. Kiedy jeżdżę, zwykle trwa to kilka godzin, więc naprawdę potrzebowałem czegoś, co byłoby lepsze na dłuższych dystansach, czegoś większego i wygodniejszego. Kiedy zacząłem przyglądać się C7, szybko skupiłem się na idealnej specyfikacji — na zewnątrz w kolorze Lime Rock Green z brązowo-brązowym wnętrzem Kalahari i pakietem Z51 — i po kilku miesiącach poszukiwań dokładnie to kupiłem od dealera w Nowym York w czerwcu, w trakcie handlu na niebie. Jeśli jesteś ciekawy, tego rodzaju rozwiązanie jest naprawdę satysfakcjonujące dla twojego mózgu, ale naprawdę niesatysfakcjonujące dla twojego portfela.

Mój C7 ma 460 KM, 6,2-litrowy silnik V8 z suchą miską olejową i siedmiobiegową manualną skrzynię biegów, które razem przejechały mniej niż 20 000 mil drogi. Jest to 3LT, więc ma ładną, owiniętą skórą kreskę, chociaż powoli kurczy się i niszczy sam siebie jak wiele innych 3LT C7, ale to jest w porządku. Nawet z jego wadami jest to dokładnie to, czego chciałem. Jedyne, czego nie chciałem, to chromowane felgi, ale na razie będę z nimi żyć.

Jeśli chcesz wyczerpującej recenzji C7, przyjdzie to później. Na razie sedno jest takie, że jest to dokładnie to, czego potrzebowałem. Jest szybki i szybki, płynny, ma mnóstwo miejsca. Odkryłem, że jest to również skuteczne lekarstwo na przewijanie zagłady w mediach społecznościowych — tak właśnie jest.

Nawet samo pochylenie się do przepustnicy wywołuje uśmiech. Spójność, jaką daje układ napędowy, to coś, czego brakowało w moim Sky. Przy prędkości 75 mil na godzinę jedzie z prędkością nieco ponad 1500 obr./min na siódmym biegu. Corvette została zbudowana do pływania i wygodnego pływania. Ja nawet widziałem paliwową ekonomię szosy tak dobrą jak 33 mpg z minimalnym wysiłkiem. Jest to liczba, z którą wiele samochodów boryka się w dzisiejszych czasach, ale C7 radzi sobie z tym bez problemu, mimo że ma osiem cylindrów i 460 koni.

To samo można powiedzieć o obsłudze. Przy dużej prędkości stabilność tego samochodu jest po prostu niesamowita. Ten rodzaj manewru, który rozważyłbym ponownie w innych samochodach – nowszych samochodach – nie stanowi dla niego żadnego problemu. Tak samo jednak przy niskich prędkościach i w ciasnych zakrętach wydaje mi się, że nadal może mnie ugryźć. Jak to może osiągnąć taką równowagę, nie wiem.

Każdy pojazd ma jednak swoje kompromisy, ale nie sądzę, aby wielu osiągało równowagę tak, jak robi to C7, nawet C8. Jest dużo przestrzeni ładunkowej, jest cicha, kiedy trzeba, i ma wstrząsy magnetyczne, dzięki czemu można precyzyjnie regulować jego jazdę. Po prostu tak ładny. Największym problemem C7 jest to, że możesz dzielić się jego wspaniałością tylko z jedną osobą, ponieważ ma tylko dwa siedzenia.

Ten C7 kosztował około 75 000 USD, gdy był nowy w 2014 roku, ale zapłaciłem za niego znacznie mniej. I czuję, że o to właśnie chodzi w Corvette. Każda sprzedana kiedykolwiek Corvette jest godnym samochodem i nikt nie jest niegodny posiadania takiego samochodu. To zawsze będzie całkowicie amerykańska kradzież i jestem wdzięczny za możliwość posiadania takiego.

Wyślij e-mail do autora na peter@thedrive.com

Leave a Comment